دنیای تعمیر

 

آدرس دفتر ما

تهران - انقلاب

سبد خرید

نحوه جدا کردن محافظ صفحه نمایش لپ تاپ

دسته بندی مقالات

تهران | میدان انقلاب | صادقیه

شنبه تا پنجشنبه 8 تا 22

نحوه جدا کردن محافظ صفحه نمایش لپ تاپ
1525
16 جولای 2022
حسن ویسی

اگر صفحه نمایش لپ‌تاپ شما شکسته شد و می‌خواهید خودتان آن را جدا کنید تا بتوانید آن را تعویض کنید، می‌توانید این کار را انجام دهید. تنها چیزی که نیاز دارید چند ابزار، کمی صبر و شکیبایی است و در کوتاه ترین زمان، آن صفحه شکسته را از روی لپ تاپ خود برخواهید داشت.

دنیای تعمیر در زمینه تعمیر لپ تاپ و سایر لوازم الکتریکی سابقه 23 درخشان دارد و مفتخر است در این زمینه میزبان تعمیر لوازم الکتریکی شما باشد.

ابزار مورد نیاز:

  • یک پیچ گوشتی
  • یک چاقوی کوچک
  • یک پارچه نرم یا دستمال کاغذی
  • و لپ تاپ خودتان!

مرحله اول: برداشتن قاب جلویی

۱. درپوش های پیچ را پیدا کنید و با چاقوی خود آنها را بردارید.

صفحه نمایش لپ تاپ دارای روکش های پیچ لاستیکی در امتداد قاب جلویی مجموعه صفحه نمایش است. اما گاهی اوقات، روکش های لاستیکی هیچ پیچی در زیر خود ندارند.بنابراین عاقلانه است که فقط تا حدی آنها را بردارید تا ببینید آیا هیچ پیچی در زیر وجود دارد یا خیر.قاب جلویی یک محافظ در اطراف لبه های صفحه نمایش لپ تاپ شما است که معمولاً از پلاستیک ساخته شده است. این قسمت بالایی لپ تاپ شما است که صفحه نمایش را در خود جای داده است.

۲. قاب جلویی را باز کنید.

هنگامی که پیچ های قاب جلویی را پیدا کردید، همه آنها را با یک پیچ گوشتی باز کنید.مطمئن شوید که درپوش‌های پیچ لاستیکی و همچنین خود پیچ‌ها را در جایی قرار دهید که گم نشوند.

۳. برای دسترسی به صفحه نمایش لپ تاپ، قاب جلویی را بردارید.

با نگه داشتن لبه یک طرف قاب جلویی با انگشت سبابه و اعمال فشار روی صفحه نمایش با انگشت شست، به آرامی قاب جلویی را بیرون بکشید.مراحل توصیف شده را در تمام کناره های صفحه انجام دهید تا زمانی که بتوانید قاب جلویی را به طور کامل جدا کنید و صفحه لپ تاپ نمایان شود.

مرحله اول: جدا کردن محافظ صفحه نمایش

۱. پیچ های براکت را پیدا کنید و آنها را باز کنید. صفحه نمایش لپ تاپ معمولاً توسط براکت های فلزی در دو طرف کنار هم قرار می گیرد. با باز کردن پیچ این براکت ها را بردارید. مجدداً پیچ ها را در جایی قرار دهید که آنها را گم نکنید.

۲. یک پارچه نرم یا دستمال کاغذی روی صفحه کلید قرار دهید.

بعداً برای محافظت از صفحه‌ای که می‌خواهید آن را جدا کنید به آن نیاز خواهید داشت.

۳. صفحه لپ تاپ را به آرامی از بالا بیرون بیاورید و آن را رو به پایین روی صفحه کلید لپ تاپ قرار دهید.

صفحه را نکشید یا آن را به طور کامل جدا نکنید، زیرا با انجام این کار خطر آسیب رساندن به کانکتورهای ویدئویی وجود دارد. قبل از اینکه بتوانید صفحه را به طور کامل جدا کنید، اتصال دهنده های ویدیویی باید از صفحه جدا شوند.

۴. کانکتور ویدیو را بردارید..

هنگامی که صفحه را رو به پایین روی صفحه کلید قرار دهید، نواری از کابل را در پشت صفحه مشاهده خواهید کرد. این کانکتور ویدئو است.

نواری را که کابل را به صفحه وصل می‌کند جدا کنید، سپس کانکتور ویدیو را با بیرون کشیدن آرام آن جدا کنید.برخی از مدل‌های لپ‌تاپ ممکن است دارای مکانیسم‌هایی برای قفل کردن کانکتور ویدیو باشند، بنابراین قبل از بیرون کشیدن کانکتور ویدیو، ابتدا قفل را باز کنید.

۵. اینورتر را جدا کنید.

اینورتر برق نور پس زمینه صفحه را تامین می کند. این معمولاً در پایین صفحه قرار دارد. کابل صفحه نمایش و کانکتور ویدئو را با کشیدن آرام از اینورتر جدا کنید.با قطع کابل ها، اکنون می توانید صفحه لپ تاپ را به طور کامل جدا کنید.

نحوه جدا کردن محافظ صفحه نمایش لپ تاپ
نحوه جدا کردن محافظ صفحه نمایش لپ تاپ
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *