دنیای تعمیر

 

آدرس دفتر ما

تهران - انقلاب

سبد خرید

آموزش تعمیرات کولر آبی: دنیای تعمیر

آموزش تعمیرات کولر آبی

اولین و مهمترین کاری که یک تعمیرکار متخصص باید انجام دهد این است که ابتدا تمام قطعات و اجزای آن را بررسی کند و بر اساس علائم و نشانه هایی که از دستگاه مشاهده کرده است، مشکل را تشخیص داده و متوجه شود که عیب دستگاه از چیست.

فرم درخواست تعمیرات

تعمیرات کولر آبی :حتما برای شما هم پیش آمده که کولر آبی ساختمان شما در گرمای تابستان خراب شود و نتوانید از آن استفاده کنید و در شهر شلوغی مثل تهران دسترسی به هر چیزی زمان بر است.

یک تعمیرکار کولر آبی معمولا وظایف مختلف تعمیر انواع لوازم خانگی را بر عهده دارد و باید بتواند همه آنها را به نحو احسن انجام دهد.

تعمیرات کولر آبی

اولین و مهمترین کاری که یک تعمیرکار متخصص باید انجام دهد این است که ابتدا تمام قطعات و اجزای آن را بررسی کند و بر اساس علائم و نشانه هایی که از دستگاه مشاهده کرده است، مشکل را تشخیص داده و متوجه شود که عیب دستگاه از چیست.

تعمیرات کولر آبی یکی از اقدامات ضروری است که باید قبل از شروع فصل گرما انجام شود. پس از  به دست آوردن اطلاعات مورد نظر درباره عیب کولر آبی خود می توانید درخواست سرویس و تعمیر کولر آبی خود را به صورت رایگان در سایت دنیای تعمیر ثبت کنید و از خدمات مطمئن و شبانه روزی ما بهره مند شوید.

سرویس و تعمیر کولر آبی

کولر آبی یکی از مهم ترین لوازم خانگی است که در فصول بهار و تابستان مورد استفاده قرار می گیرد و سرویس کولر آبی از کارهای مهم در شروع فصل گرما است که باید حداقل سالی یک بار انجام شود.

 اما ممکن است از خودتان بپرسید که چگونه کولر آبی را سرویس کنیم؟ یا خدمات کولر گازی شامل چه مواردی می شود؟ در ادامه به این سوالات شما پاسخ خواهیم داد.

این کار علاوه بر افزایش راندمان و عملکرد بهتر کولر آبی انجام می شود. همچنین سرویس مداوم و دوره ای کولر آبی باعث کاهش هزینه مصرف آب و برق می شود. همچنین از ایجاد باکتری در روکش کولر و پخش شدن آن در منزل جلوگیری می کند.

کارشناسان دنیای تعمیر پس از ثبت سفارش شما در کمترین زمان ممکن برای سرویس یا تعمیرات کولر آبی و یا رفع هرگونه مشکل در زمینه تاسیسات ساختمانی و خدمات لوازم خانگی با بالاترین سطح کیفیت و رضایت مشتری با شما تماس خواهند گرفت. به عنوان مثال اگر به سرویس کولر آبی نیاز دارید، متخصصین دنیای تعمیر تمامی مراحل سرویس کولر آبی را برای شما انجام می دهند و می توانید در تمام تابستان با آرامش و بدون مشکل از کولر آبی خود استفاده کنید.

در ادامه به مراحل سرویس کولر آبی می پردازیم. سرویس بیشتر کولرهای آبی به همین صورت انجام می شود اما با سرویس کولر گازی فرق دارد. ما در این مقاله به سرویس کولر آبی می پردازیم. در ضمن مرکز دنیای تعمیر خدمات ویژه ای از جمله تعمیر پکیج در محل را به عنوان نمایندگی معتبر ارائه می دهد.

نحوه سرویس کولر آبی

یکی از مهم ترین مواردی که تعمیرکاران و کارشناسان نمایندگی دنیای تعمیر به آن اشاره می کنند، نگه داری و  تعمیرات کولر آبی است که باید در فواصل زمانی معین انجام شود. با این حال، اکثر مصرف کنندگان از مزایای این خدمات آگاه نیستند. به طور کلی بهترین زمان برای سرویس کولر آبی قبل از شروع فصل گرما است. می توانید در فصل بهار دستگاه را سرویس کنید تا تمام قطعات آن به طور کامل بررسی شود و پس از بررسی سلامت دستگاه می توانید با خیال راحت از آن استفاده کنید. به طور کلی خدمات تعمیرات کولر آبی شامل موارد زیر است:

شستن کولر

یکی از مهمترین موارد در مراحل سرویس و تعمیرات کولر آبی شستشو و ضدعفونی کردن کف کولر، بدنه، مخزن مارپیچ، توربین و سبد پمپ آب می باشد. بدنه، کف کولر و سبد پلاستیکی پمپ را با کمک برس تمیز بشویید و تمام رسوبات و گرد و غبار را از روی سطوح بزدایید. توجه داشته باشید که شستشو در سرویس و تعمیر پکیج و کولر باید با دقت و حوصله انجام شود و اگر در این کار مهارت و توانایی لازم را ندارید آن را  به همکاران ما در دنیای تعمیر بسپارید.

روغن کاری

روغن کاری یکی از مواردی است که در سرویس کولر گازی نباید فراموش شود. یکی از مراحل سرویس کولر آبی برای عملکرد روان تر، روغن کاری کولر آبی است. یاتاقان های کولر آبی همیشه باید روغن کاری شوند و شفت توربین باید به راحتی در داخل بچرخد. یاتاقان های خشک باعث چرخش نادرست پروانه و سوختن موتور کولر می شود.

تعویض پوشال کولر

این کار  یکی از مهمترین مراحل سرویس کولر آبی در حین سرویس کولر می باشد. برای آموزش سرویس کولر آبی باید از تعویض آن شروع کنید. تعویض پوشال علاوه بر پخش هوای تازه و خنک در خانه از احتمال مشکلات تنفسی ناشی از انتشار آلودگی و باکتری در بالش های قدیمی جلوگیری می کند. برای داشتن تهویه مطبوع بهتر و سالم تری در فصول گرم سال حتما یک بار کولر گازی را تعویض کنید.

بررسی تسمه

تسمه موتور کولر باید سالم و بدون پارگی بوده و از انعطاف لازم برخوردار باشد. همچنین نباید خیلی شل یا خیلی سفت باشد.

تنظیم شناور

شناور در کولر وظیفه تنظیم آب ورودی به کف کولر را بر عهده دارد. تنظیم نشدن شناور باعث سرریز شدن آب از کولر یا برعکس، کاهش آب مورد نیاز برای پمپاژ به کناره های کولر می شود.

بازرسی موتور و پمپ آب

موتور یا دینام کولر باید در شرایط تند و کند کار کند و بدون ایجاد اختلال در حرکت دینام توسط اجسام خارجی به نرمی حرکت کند. پمپ آب نیز باید به درستی کار کند و بتواند وظیفه تامین آب را به خوبی انجام دهد. در سرویس دوره ای کولر آبی باید موتور و پمپ آب را به دقت بررسی کنید و در صورت نیاز به کارشناس دنیای تعمیر مراجعه کنید.

توجه: هنگام کار با موتور و پمپ آب، نکات ایمنی را به دقت رعایت کنید.

عیب یابی کولر آبی

آموزش عیب یابی و تعمیرات کولر آبی به شما کمک می کند مانند یک تعمیرکار حرفه ای کولر آبی را در منزل تعمیر کنید. در ادامه به بررسی رایج ترین مشکلاتی که ممکن است در کولرهای آبی رخ دهد، پرداخته شده و پاسخ هایی ارائه شده است.

لازم است بدانیم که گاهی خرابی دستگاه جزئی بوده و در اسرع وقت و در همان زمان توسط تعمیرکار تعمیر می شود. در برخی موارد قطعات کولر آبی مانند موتور آسیب دیده و نیاز به تعمیر یا تعویض و 72 ساعت کار و نصب بر روی دستگاه دارد.

چرا کولر آبی روشن نمی شود؟

روشن نشدن کولر آبی یک مشکل رایج است که می توان آن را به دلایل مختلفی نسبت داد.

 • تامین برق: ابتدا باید برق دستگاه را بررسی کنید تا ببینید دستگاه برق دارد یا خیر.
 • مطمئن شوید که ترموستات روی دمای صحیح تنظیم شده است و به درستی کار می کند. اگر به درستی کار نمی کند، ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد. اگر موتور کولر آبی کار نکند، ممکن است کولر روشن نشود. بررسی کنید که آیا موتور در حال کار است یا پره های پروانه در حال چرخش هستند.
 • کولرهای آبی برای عملکرد صحیح نیاز به منبع ثابت آب دارند. بررسی کنید که منبع آب باز باشد و سطح آب داخل کولر کافی باشد.

چرا کولر خنک نمی شود؟

موتور و پمپ هر دو کار می کنند اما کیفیت خنک کننده کولر کافی نیست.

دلیل اول : پارچه برزتی پاره شده است.

تشخیص: بوم سیسمون قابل مشاهده است. در صورت پارگی مقدار زیادی هوای مرطوب که باید به محیط هدایت شود از مسیر مورد نظر منحرف می شود و در این صورت نارضایتی از کیفیت سرمایش کولر گازی طبیعی است.

دلیل 2: تسمه به اندازه کافی سفت نیست.

تشخیص: تسمه را طوری تنظیم کنید که اگر دو طرف تسمه را در قسمت کوچک پول به هم وصل کنید، یک انگشت از هم فاصله داشته باشند.

 دلیل 3: جیب های کمی وجود دارد و هوای گرم آزادانه وارد یخچال می شود.

تشخیص: پارچه های نو تهیه کنید و بعد از خیس کردن در آب در جای خالی پارچه قرار دهید و توری را ببندید. در صورت امکان، همه روکش ها را همزمان تعویض کنید.

دلیل 4: موتور دو فاز تا حدی سوخته است.

تشخیص:  اگر حتی در سرعت بالا موتور سرعت لازم را نداشته باشد، تا حدی سوخته و سیم پیچ آن باید تجدید شود. قبل از راه اندازی موتور سیم پیچ به صحت کلید گریز از مرکز توجه کنید که می تواند در آسیب دیدن موتور موثر باشد.

چرا قطرات آب از شیر کولر به داخل خانه می ریزد؟

دلیل 1: ورق ها به طور یکنواخت تراز نیستند.

تشخیص: درب ها را باز کنید و روکش ها را کاملا صاف زیر توری سیمی قرار دهید.

دلیل 2: شلنگ اتصال پمپ آب به خط آب خراب است.

تشخیص: اگر شلنگ پاره شد، آن را تعویض کنید.

تعمیر مشکل لرزش کولر آبی در حین کار

اگر کولر آبی شما زیاد می لرزد برای حل مشکل به نکات زیر توجه کنید:

 • در صورتی که تیغه های موتور کولر آبی نامتعادل یا خمیده باشند، در حین کار دستگاه لرزش زیادی ایجاد می شود.
 • کولر آبی شما ممکن است محکم روی زمین بنشیند و باید تراز شود.
 • گاهی اوقات به مرور زمان پایه های کولر آبی در ایزوگام فرو می رود و در نتیجه از تعادل خارج می شود.
 • یکی دیگر از مواردی که باعث لرزش کولر آبی می شود خرابی بلبرینگ است که در صورت نیاز باید بررسی و تعویض شود.
 • گاهی اوقات به دلیل افزایش فشار، پول از حالت عادی خود خارج می شود و نیاز به تعویض دارد.

چرا کولر فقط با سرعت بالا کار می کند؟

فقط سرعت خنک کننده سریع کار می کند، فشار دادن کلید سرعت پایین سرعت خنک کننده را تغییر نمی دهد.

دلیل 1: سیم اتصال بین کلید تبدیل و دور موتور قطع شده است.

برق کولر را قطع کنید و این مشکل را با اهم متر تست کنید.

دلیل 2: کلید سانتریفیوژ کولر آسیب دیده است.

تشخیص: اگر سیم اتصال قطع نشود و فاز به انتهای سیم های موتور مربوطه برسد، احتمالاً کلید سانتریفیوژ آسیب دیده است. در این صورت کلید را تعمیر یا تعویض کنید.

 علت 3: کلید تبدیل آسیب دیده است.

تشخیص سوئیچ انتقال را با آمپرمتر بررسی کنید. مرحله خاموش شدن باید در طول آزمایش غیرفعال شود.

دلیل 4: سر سیم های مربوط به دو استاپ از صفحه کلید جدا می شود.

ممکن است سر سیم مربوطه از زمین مخصوص آن جدا شود. در این صورت سیم مورد نظر را به نقطه اتصال خود برگردانید.

چرا صدای کولر آبی اینقدر بلند است؟

دلیل 1: بلبرینگ ها معیوب هستند.

تشخیص خرابی یاتاقان ها عمدتاً به عنوان گسترش محیط داخلی آنها ظاهر می شود که منجر به نویز بیش از حد در حین لنگر انداختن و عملکرد فن می شود. برای رفع این مشکل، آنها را جایگزین کنید.

دلیل 2: پول محکم بسته نشده است.

عیب یابی قرقره های محور موتور و فن را سفت کنید.

دلیل 3: محور فن خم شده است.

این یکی از دلایل اصلی ایجاد صداهای عجیب در کولر است. کسانی که هنگام سرویس کولر آبی خود از تسمه بی توجهی می کنند و یا اصلا کولر خود را سرویس نمی کنند، معمولاً با این مشکل مواجه می شوند.

در این حالت کمربند رشته ای یا ریش دار می شود و حرکت کمربند باعث می شود این ریشه ها به دور خود بپیچند و صداهای غیرعادی تولید کنند. بدیهی است که تعویض تسمه مشکل را خیلی راحت حل می کند.

هزینه تعمیرات کولر آبی

با توجه به جزئیات زیادی که در ارائه خدمات کولر دخیل است، نمی توان از قبل نرخ ثابتی برای آنها تعیین کرد. زیرا هنگام تلاش برای تعمیرات کولر آبی در محل، بسته به مشکل دستگاه و نیاز آن به یک سری خدمات که از قبل مشخص نشده است، ممکن است موضوع برآورد هزینه، تعمیر دستگاه را کمی سخت کند. تعمیرکار کولر آبی با مراجعه به محل مشکل کولر را از نزدیک بررسی می کند و تا 70 درصد قیمت را برای شما برآورد می کند.

عوامل موثر بر قیمت تعمیرات کولر آبی در دنیای تعمیر عبارتند از:

 • برند کولر آبی
 • تعداد قطعات تعمیر شده
 • رفع عیوب سیم کشی کولر
 • قطعاتی که نیاز به تعویض دارند
 • خدمات بدون برنامه
 • تعویض سیم پیچ موتور
 • مدت زمان کار
 • مخارج ایاب ذهاب و…

اگر قصد تعمیر کولر گازی خود را دارید و متوجه ایراد فنی در آن شدید، حتما با تعمیرکار کولر گازی در دنیای تعمیر مشورت کنید. هزینه تعمیر کولر آبی خود را در نظر بگیرید، اگر هزینه تعمیر قطعه معیوب کمتر از مبلغی است که می خواهید تعویض کنید، نسبت به تعمیر کولر آبی در تهران و سایر نقاط اقدام کنید. اما اگر تفاوت تعمیر و تعویض آن قطعه جزئی است، حتما آن قطعه را تعویض کنید تا در آینده هزینه بیشتری برای عیب یابی و تعمیر کولر آبی کوچک و بزرگ خود نپردازید.

در صورت کاهش سرما، صدا و یا مشکل در عملکرد کولر، سیستم خود را توسط تعمیرکار حرفه ای مانند همکاران ما در دنیای تعمیر بررسی کنید تا در آینده دچار مشکل جدی نشوید.

مرکز تعمیرات کولر آبی در دنیای تعمیر

در صورت خرابی کولر آبی می توانید از خدمات نمایندگی تعمیرات کولر آبی دنیای تعمیر استفاده نمایید. این مرکز می تواند خدمات متنوع، عیب یابی در محل و تعمیر و نگه داری کولر آبی را به مشتریان عزیز ارائه دهد.

همچنین دنیای تعمیر قسمت آموزش تعمیرات کولر آبی را برای کاربران عزیز آماده کرده است که با کمک نکاتی که در این قسمت داده شده است می توانید مشکلات دستگاه خود را برطرف کنید. اگر علاقه مند به تعمیرات کولر آبی یا گازی هستید، می توانید دوره های آموزشی تعمیرات لوازم خانگی را که کاملا کاربردی و تخصصی در زمینه تعمیرات مکانیکی و طیف وسیعی از لوازم خانگی و همچنین معرفی و استفاده از ابزار تعمیر در آموزشگاه های وابسته به دنیای تعمیر می باشد، شرکت کنید. این شرکت گواهینامه فنی و حرفه ای خود را دریافت می کند.

شایان ذکر است در صورت استفاده از خدمات تعمیرگاه مجاز کولر آبی می توانید از گارانتی معتبر بهره مند شوید و هزینه تعمیرات و قطعات اصلی دستگاه را کاهش دهید.

در صورت نیاز به تعمیر یا سرویس کولر آبی با کارشناسان نمایندگی تماس بگیرید تا در اسرع وقت سرویس به دست شما برسد.

 

مزایای تعمیرات کولر آبی در دنیای تعمیر

مزایای استفاده از خدمات تعمیرگاه مجاز کولر آبی در دنیای تعمیر به شرح زیر است:

 • نمایندگی تعمیرات کولر آبی خدمات متنوعی از جمله تعمیر و تعویض قطعات مصرفی را ارائه می دهد.
 • این تعمیرگاه دارای انواع ابزار و بهترین قطعات می باشد.
 • متخصصین دنیای تعمیر بهترین خدمات تعمیر کولر آبی را در محل به مشتریان ارائه می دهند.
 • کلیه خدمات تعمیر کولر آبی با گارانتی و فاکتور رسمی ارائه می شود.
 • تعمیر کولر آبی با قطعاتی از کیت IP انجام می شود.

تعمیرات کولر آبی دنیای تعمیر در محل

این روزها بسیاری از افراد به دلیل مشغله کاری به دنبال استفاده از خدمات مختلف در محل خود هستند. در این راستا دنیای تعمیر خدمات تعمیرات کولر آبی در محل را به شما ارائه کرده است. مزایای استفاده از خدمات تعمیر کولر آبی دنیای تعمیر در محل عبارتند از:

 • با استفاده از خدمات تعمیر کولر آبی در محل، در هزینه های تعمیر صرفه جویی می کنید.
 • از آنجایی که کولر آبی حرکت نمی کند، هیچ خطری برای آسیب رساندن به دستگاه شما وجود ندارد.
 • می توانید در حضور تعمیرکار شاهد خدمات رسانی باشید.
 • دیگر زمانی برای بردن دستگاه به تعمیرگاه صرف نمی شود.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]