آموزش تعمیرات ECU ایسیو خودرو

آموزش تعمیرات ECU ایسیو

آموزش تعمیرات ECU ایسیو

آموزش تعمیرات ECU ایسیو در دنیای تعمیر شامل تعمیر انواع ecu خودرو میباشد به گونه ای که هنرو به راحتی بتواند عیب یابی و تععمیر را انجام دهد .

Previous slide
Next slide

فرم درخواست تعمیرات

نظرات دیگران

 آموزش تعمیرات ایسیو (ECU) کامپیوتر خودرو

مانند تمام قطعات الکترونیکی ساخته شده توسط انسان، ECU گاهی اوقات دچار اختلال می شود و عملکرد طبیعی خود را از دست می دهد و باعث از کار افتادن جزئی یا کامل خودرو می شود.

لازم است بدانید که ایسیو خودرو معیوب به معنای نقص در مغز خودرو یا نقص در کامپیوتر خودرو است. ECU تمام ریزپردازنده های خودروی شما را از طریق قطعات الکترونیکی و سنسورهای خود کنترل می کند. یعنی اطلاعاتی را از سنسورها دریافت کرده، آن ها را تحلیل و تایید می کند و سپس دستورات لازم را به قسمت های مختلف خودرو ارسال می کند.

وظیفه خودرو شناسان عیوب و ایرادات خودرو است اما بد نیست ما نیز از علائم خرابی خودرو آگاه باشیم تا در صورت خرابی سریعا آن را رفع کنیم. بنابراین، شما باید با نقص های احتمالی کامپیوتر خودرو آشنا شوید.

آموزشگاه دنیای تعمیر یکی از بهترین آموزشگاه های آموزش تعمیرات ایسیو است که دوره تعمیر ECU را منحصرا برای بازار کار برگزار می کند.

ایسیو (ECU) چیست؟

با پیشرفت تکنولوژی در تمامی صنایع، واحدهای کنترل مکانیکی به تدریج جای خود را به واحدهای کنترل الکترونیکی داده اند. این فناوری ها خود را در صنعت خودروسازی و در فضای داخلی خودروها نیز نشان داده اند. بنابراین روز به روز بر تعداد واحدهای کنترل و ریزپردازنده ها در داخل خودروها افزوده می شود. این ریزپردازنده ها توسط مغز خودرو یعنی واحد کنترل الکترونیکی کنترل می شوند.

ECU که به عنوان کامپیوتر خودرو نیز شناخته می شود، با کامپیوتر شخصی یا لپ تاپ یکسان نیست و در ورودی و خروجی تفاوت هایی دارد. ورودی های آن سنسورهایی هستند که در سرتاسر خودرو نصب می شوند و خروجی های آن فرمان هایی برای چراغ ها یا سایر پردازنده ها هستند.

ایسیو برای بهبود عملکرد موتور و کنترل عملکرد خودرو استفاده می شود. ECU از تراشه ها و ریزپردازنده های زیادی تشکیل شده است. این قسمت با سنسورهای مختلفی در ارتباط است. شما با شرکت در دوره آموزش تعمیرات ایسیو در دنیای تعمیر بیشتر با این قطعه در آموزش تعمیرات خودرو آشنا خواهید شد.

کاربرد ایسو چیست؟

در خودروها، واحد کنترل الکترونیکی ایسیو در درجه اول تزریق سوخت را کنترل می کند. در واقع برای اینکه سوخت به مرحله احتراق برسد به ECU نیاز است.

ECU احتراق بین سیستم جرقه زنی و انژکتور را هماهنگ می کند. این فرآیند قبلا به صورت مکانیکی انجام می شد، اما الان فرق کرده است. موتور احتراقی یک خودرو برای زنده ماندن و تولید نیرو به سوخت نیاز دارد. برای روشن نگه داشتن موتور، سوخت مورد نیاز برای تولید نیرو باید تولید شود. بنابراین کنترل سوخت وظیفه اصلی واحد کنترل الکترونیکی خودرو است.

ECU یا کامپیوتر ماشین تاثیر زیادی روی سرعت ماشین دارد. ECU میزان  سوخت را کنترل می کند. این به طور مستقیم سرعت خودرو را افزایش می دهد، بنابراین ECU بخشی حیاتی از خودروهای تزریق سوخت امروزی است. البته نقش واحد کنترل الکترونیکی سرعت خودرو تنها نیست و هندلینگ خودرو نیز تاثیر بسزایی در سرعت خودرو دارد.

یکی از آموزش های دوره آموزش تعمیرات ایسیو دنیای تعمیر آشنایی با انواع ایسیو و تفاوت های بین آنها می باشد و شناخت عیوب مختلف ایسیو است.

عیب یابی و خرابی ایسیو

با شرکت در آموزش تعمیرات ایسیو در دنیای تعمیر و شناخت علائم و نشانه های خرابی ایسیو می توان از علل خرابی ایسیو و آسیب جدی به این قسمت کاربردی و کارآمد جلوگیری کرد. از مهم ترین علائم خرابی ایسیو در خودروهای مختلف می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. 1. چراغ چک موتور روشن شود

اگر سنسورها مشکلی داشته باشند، نمی توانند کار کنند و باعث روشن شدن چراغ چک موتور می شوند. بدون شک یکی از مهم ترین و بارزترین نشانه های خرابی ECU، چراغ چک موتور است. اگر چراغ چک موتور روی صفحه ماشین ظاهر شد نشان دهنده نقص فنی و نقص کامپیوتر ماشین است. ناگفته نماند که روشن کردن این چراغ همیشه دلیل خرابی ECU نیست، اما با کمک یک دستگاه عیب یاب می توانید از سلامت ECU خودرو اطمینان حاصل کنید. با استفاده از دستگاه عیب یابی موجود در تعمیرگاه ها می توان مشکل را تشخیص داد و مشکل را برطرف کرد.

 1. 2. موتور روشن نمی شود

یکی از واضح ترین نشانه های خرابی ایسیو این است که موتور خودرو روشن نمی شود. لازم به ذکر است که انرژی مورد نیاز برای مصرف سوخت و حرکت خودرو توسط موتور به دست می آید. در صورت خرابی ایسیو با وجود اینکه واحد درایو کار می کند، موتور خودرو به دلیل عدم وجود فرمان ECU کار نمی کند. در صورت خرابی ایسیو خودرو، قابلیت احتراق شمع را نخواهد داشت و در نتیجه موتور خودرو روشن نمی شود.

 1. 3. مصرف سوخت بالا

اگر نسبت هوا به سوخت خودرو نامتعادل باشد، موتور به درستی کار نمی کند. نقص در واحد کنترل الکترونیکی باعث می شود مقدار زیادی سوخت وارد محفظه احتراق شود.

 1. 4. قدرت موتور کم

هنگامی که کامپیوتر خودرو دچار مشکل می شود یا ایسیو می سوزد، مصرف سوخت قابل محاسبه نیست، بنابراین خودروی شما سوخت بیشتری مصرف می کند که باعث کاهش قدرت موتور می شود. یکی دیگر از نشانه های خرابی واحد کنترل الکترونیکی کاهش قدرت موتور خودرو است.

 1. 5. ماشین می لرزد

در صورت بروز مشکل در ECU، برخی از سیلندرها جرقه نمی زنند و موتور خودرو شروع به لرزش می کند. از دیگر علائم و نشانه های نقص ISO در خودرو می توان به لرزش بیش از حد موتور اشاره کرد. اگر قدرت موتور کم باشد، هنگام کار کردن موتور، لرزش نسبتاً شدیدی را احساس خواهید کرد. ادامه این روند ممکن است نشان دهنده اختلال در عملکرد واحد کنترل الکترونیکی خودرو باشد.

 1. 6. ماشین ناگهان می ایستد

هنگامی که خودرو در یک توقف کوتاه به طور ناگهانی متوقف می شود، نشان دهنده وجود نقص در واحد کنترل الکترونیکی است که باعث می شود مقدار زیادی سوخت یا هوا وارد موتور خودرو شود.

آموزش تعمیرات ایسیو دنیای تعمیر

آموزش تعمیر ECU خودرو  دنیای تعمیر زیر نظر سازمان فنی حرفه ای کشور ارائه گواهینامه رسمی معتبر دوره عملی برگزار شده در کارگاه های مجهز تمدید رایگان دوره در صورت عدم یادگیری پشتیبانی نامحدود از کارآموزان پس از اتمام دوره آموزشی تعمیرات ISO برای آخرین سرفصل های آموزشی با ارائه خوابگاه و دوره های آموزشی زیر نظر اساتید و کارشناسان… از مزایای استفاده از آموزش تعمیرات ایسیو در دنیای تعمیر است.

آموزش تعمیرات تخصصی ECU

دوره پیشرفته تعمیرات ECU خودرو که در آن شرکت‌کننده از کارشناسان جدیدترین تکنیک‌های بکار رفته در سطح بین‌المللی را برای تعمیر کامپیوترهای سطح بالای خودرو – Ecu Rebuilding یاد می‌گیرد. شرکت‌کننده مشخصات حرفه‌ای در این زمینه به دست می‌آورید و اجازه می‌دهد خدمات تعمیر ECU تضمین شده و با کیفیت را در بازار ارائه دهید، استفاده از ابزار، تجهیزات و برنامه‌هایی را یاد می‌گیرید که به امکان می‌دهد تعمیرات، تعویض و برنامه‌نویسی قطعات را با موفقیت انجام دهد. این دوره کاملاً کاربردی است

تعمیرات ecu

آموزشگاه دنیای تعمیر

آموزش تعمیرات ECU در آموزشگاه دنیای تعمیر که یکی از زیرمجموعه های هلدینگ آموزشی تهران پایتخت میباشد، با اساتید مجرب سطح کشور،بهترین امکانات، آموزش عملی و پروژه ای صورت میگیرد و پس از اتمام دوره کاراموزان به شرکت های تعمیراتی معرفی و حتی در شرکت دنیای تعمیر به کار گرفته میشوند.

چه چیزهای یاد خواهید گرفت

در این آموزش تشخیص و تعمیر کامپیوترهای خودرو به هنرجو اجازه می دهد تا مفاهیم اولیه الکترونیک را بیاموزد و مفهوم آن را در واحدهای کنترل الکترونیکی خودرو (ECU) که ​​در سراسر برنامه توضیح داده شده است، درک کند.
شما همچنین یاد خواهید گرفت که مراحل جداسازی و مونتاژ قطعات الکترونیکی یک ماژول کنترل خودرو را شناسایی و انجام دهید.
به همین ترتیب، با استفاده از یک میز تست معمولی و یک روش تشخیصی جدید ECU به نام تشخیص توسط تصاویر از طریق استفاده از تجهیزاتی به نام Curve Tracer به آن‌ها شبیه‌سازی کامپیوتر خودرو روی یک میز تست را آموزش می‌دهد.
به عنوان کمک نهایی و پیشرفته تر، آنها در مورد روش های دوقلوسازی، شبیه سازی و بکرسازی ماژول های کنترل خودرو آموزش خواهند دید. ما بر روی خواندن و برنامه نویسی حافظه ها و میکرو تمرکز خواهیم کرد. و ما کاربردهای اساسی این موارد را در کامپیوترهای موتور، ایموبلایزرها و ماژول های کیسه هوا آموزش خواهیم داد.

 
در این مقاله قصد داریم که آموزش تعمیراتECU و علت های خرابی آن را بررسی کنیم اگر شما هم به دنبال یاد گیری این آموزش هستید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید

آموزش تعمیرات ECU ایسیو

آموزش تعمیرات ایسیو

Ecuکه به عنوان مغز خودرو شناخته میشود یکی از مهم‌ترین و پیچیده ‌ترین قطعات در خودروهای انژکتوری است که از سنسورهای گوناگونی تشکیل‌ شده است

Ecuنقش بسیار مهمی را در عملکرد صحیح قطعات دیگر خودرو ایفا میکند و خراب شدن آن باعث میشود که مشکلات زیادی برای خودرو به وجود بیاید

با یک نگاه اجمالی و علم کلی به ساختار پیچیدهecu    متوجه میشویم که عیب یابی و تعمیر آن نیازمند دانش ومهارت خاص خود می باشد

چرا  ecu ایسییو خودرو خراب میشود؟؟؟

اگر بخواهیم به بررسی علت های خرابی ایسیو بپردازیم باید بدانیم که علت های خرابی ایسیو متفاوت بوده و عوامل بسیاری میتوانند باعث خراب شدن   ecu خودرو شوند.

خرابی های ایسیو ممکن است که به صورت  نرم‌افزاری و سخت‌افزاری بوجود بیاید

ایسیو

مشکلات نرم‌ افزاری:

از رایج‌ترین دلایل خرابی ایسیو می‌باشند که معمولا از طریق دیاگ کردن می‌توان آنها را شناسایی کرد.

مشکلات سخت ‌افزاری:

مشکلات سخت افزاری ایسیو وقتی به وجود می آید که سنسورهای ایسیو یا بسوزد یا ارتباط درون سیستم ان قطع بشود.

هنگامی که مشکلات سخت ‌افزاری پیش بیاید باید قطعه ی آسیب ‌دیده را عیب ‌یابی و تعمیر کنیم درغیر اینصورت قطعه باید  عوض شود

اگر بخواهیم یک ایسیو را که ماشین را روشن نمیکند عیب یابی کنیم  باید 4 پارامتر اصلی سلامت ایسیو رو بررسی کنیم  با استفاده از تستر ایسیو میتوانیم  علت را بررسی کنیم اما اگر که  تستر نداشته باشیم باید خودمان روی ماشین مواردی را تست کنیم تا متوجه شویم که ایراد از کجاست

 • میتوانیم  در پوش رله دوبل را بشکنید و ببینید وقتی سوییچ را باز می کنید، رله ی اول کنتاک می کند یا خیر و یا اینکه با لامپ تست یا ولت متر ببینید در سوکت سنسور دریچه گاز، 5 ولت مثبت را دارد یا خیر
 • در پوش رله دوبل را بشکنید و ببینید وقتی سوییچ را باز می کنید، رله ی دوم کنتاک می کند یا خی
 • ببینید وقتی سوییچ را باز می کنید، چراغ چک در آمپر روشن می شود یا خیر
 • درب پشت ایسیو را باز کرده و با انگشت خود آن را  لمس کنید و ببینید که وقتی سوییچ را باز میکنید، آی سی رگولاتور داخل ایسیو داغ می شود یا خیر ؟؟؟

مهمترین موارد خرابی ایسیوی خودرو عبارتند از:

 • رطوبت
 • اختلال نوسانات و فشار
 • وارد شدن ضربه به ایسیو
 • مشکلات الکترونیکی

خرابی ایسیو خودرو با این موارد نمایان میشود:

خرابی ایسیو اختلالاتی را در خودرو به وجود می آورد که منجر به از کار افتادن برخی از سیستم های آن میشود به همین خاطر شناختن علائم خرابی ecu خودرو منجر به این میشود که به‌ سرعت مشکلات ایسیو خودرو را بشناسیم و در نتیجه نسبت به تعمیر آن اقدام کنیم

آموزش تعمیراتECU

مهمترین نشانه های خرابی ایسیو عبارتند از :

جرقه نزدن پیشرانه

جرقه نزدن پیشرانه خودرو یکی از نشانه‌های خراب شدن ایسیو خودرو می‌باشد. جرقه نزدن پیشرانه خودرو ممکن است به‌خودی‌خود از بین برود اما این احتمال نیز وجود دارد که خراب شدن ایسیو خودرو منجر به جرقه نزدن آن شده باشد. بنابراین می‌بایست بررسی شود زیرا این امکان وجود دارد که نیاز به تعمیرات ایسیو خودرو باشد.

روشن نشدن پیشرانه

روشن نشدن پیشرانه خودرو ممکن است به دلیل خراب شدن ایسیو خودرو باشد که در این صورت می‌بایست بررسی‌ شده و در صورت نیاز جهت تعمیر ecu اقدام کرد. با خراب شدن ایسیو دستوری از طرف ecu برای شمع خودرو ارسال نشده در نتیجه شمع روشن نمی‌شود و این امر منجر به روشن نشدن پیشرانه می‌شود.

در چنین شرایطی می‌بایست از طریق دیاگ کردن و بررسی کدهای خطا علت را شناسایی و نسبت به عیب‌یابی و رفع آن اقدام کرد.

کاهش یافتن توانایی پیشرانه

توانایی پیشرانه میتواند نشان دهنده ی خرابی  ایسیو  در خودرو باشد ،در چنین شرایطی مصرف سوخت افزایش‌ یافته و شتاب خودرو کم می‌شود.

روشن شدن چراغ چک موتور

روشن شدن چراغ چک موتور خودرو نیز گاهی از علائم خرابی ایسیو می‌باشد. البته ممکن است این چراغ بنا به دلایل دیگری روشن نشود. در صورت روشن شدن این چراغ حتما از طریق دیاگ علت روشن شدن چراغ را بررسی کنید و در صورتی‌ که روشن شدن چراغ مربوط به خرابی ایسیو باشد نسبت به عیب‌یابی و تعمیر ecu خودرو اقدام کنید.

آموزش تعمیراتECU

ایسیو  قطعه‌ای حساس و پیچیده بوده و برای تعمیرات آن می‌بایست از دیاگ استفاده کرده و از این طریق بررسی کدهای خطا مشکل به وجود آمده را شناسایی و جهت رفع آن اقدام نمود.

عیب‌یابی و تعمیر آن نیاز به دانش و مهارت تخصصی دارد که در دوره‌های آموزش تعمیرات ecu به‌صورت تخصصی و کاملا عملی صفرتا صد نکات مربوط به تعمیر ایسیو خودرو آموزش داده می‌شود.

نکته:  به شما توصیه میکنیم در صورتی‌ که در این زمینه دانش و مهارت کافی ندارید هیچوقت دست به تعمیر ecu نزنید

در دوره‌های اموزش ،تعمیراتecu به‌صورت کاملا تخصصی و زیر نظر اساتید حرفه ای و با تجربه  تدریس شده و تعمیر و تعویض ecu آموزش داده می‌شود.

امروزه آموزشگاه‌های متفاوتی دوره‌های ایسیو را برگزار کرده و کارآموزان را برای ورود به بازار کار عالی و پردرآمد تعمیرات ایسیو آماده می‌کنند دنیای تعمیر یکی از بهترین آموزشگاه‌های برگزارکننده دوره‌های فوق می‌باشد که کاملا حرفه ای در این زمینه به کار آموزان آموزش میدهد

برای ارتباط با ما و یا ثبت نام در دوره های آموزشی به صفحه اصلی سایت دنیای تعمیر مراجعه کنید

                                                             

آموزش تعمیرات ایسیو (ECU) کامپیوتر خودرو

مانند تمام قطعات الکترونیکی ساخته شده توسط انسان، ECU گاهی اوقات دچار اختلال می شود و عملکرد طبیعی خود را از دست می دهد و باعث از کار افتادن جزئی یا کامل خودرو می شود.

لازم است بدانید که ایسیو خودرو معیوب به معنای نقص در مغز خودرو یا نقص در کامپیوتر خودرو است. ECU تمام ریزپردازنده های خودروی شما را از طریق قطعات الکترونیکی و سنسورهای خود کنترل می کند. یعنی اطلاعاتی را از سنسورها دریافت کرده، آن ها را تحلیل و تایید می کند و سپس دستورات لازم را به قسمت های مختلف خودرو ارسال می کند.

وظیفه خودرو شناسان عیوب و ایرادات خودرو است اما بد نیست ما نیز از علائم خرابی خودرو آگاه باشیم تا در صورت خرابی سریعا آن را رفع کنیم. بنابراین، شما باید با نقص های احتمالی کامپیوتر خودرو آشنا شوید.

آموزشگاه دنیای تعمیر یکی از بهترین آموزشگاه های آموزش تعمیرات ایسیو است که دوره تعمیر ECU را منحصرا برای بازار کار برگزار می کند.

ایسیو (ECU) چیست؟

با پیشرفت تکنولوژی در تمامی صنایع، واحدهای کنترل مکانیکی به تدریج جای خود را به واحدهای کنترل الکترونیکی داده اند. این فناوری ها خود را در صنعت خودروسازی و در فضای داخلی خودروها نیز نشان داده اند. بنابراین روز به روز بر تعداد واحدهای کنترل و ریزپردازنده ها در داخل خودروها افزوده می شود. این ریزپردازنده ها توسط مغز خودرو یعنی واحد کنترل الکترونیکی کنترل می شوند.

ECU که به عنوان کامپیوتر خودرو نیز شناخته می شود، با کامپیوتر شخصی یا لپ تاپ یکسان نیست و در ورودی و خروجی تفاوت هایی دارد. ورودی های آن سنسورهایی هستند که در سرتاسر خودرو نصب می شوند و خروجی های آن فرمان هایی برای چراغ ها یا سایر پردازنده ها هستند.

ایسیو برای بهبود عملکرد موتور و کنترل عملکرد خودرو استفاده می شود. ECU از تراشه ها و ریزپردازنده های زیادی تشکیل شده است. این قسمت با سنسورهای مختلفی در ارتباط است. شما با شرکت در دوره آموزش تعمیرات ایسیو در دنیای تعمیر بیشتر با این قطعه در آموزش تعمیرات خودرو آشنا خواهید شد.

کاربرد ایسو چیست؟

در خودروها، واحد کنترل الکترونیکی ایسیو در درجه اول تزریق سوخت را کنترل می کند. در واقع برای اینکه سوخت به مرحله احتراق برسد به ECU نیاز است.

ECU احتراق بین سیستم جرقه زنی و انژکتور را هماهنگ می کند. این فرآیند قبلا به صورت مکانیکی انجام می شد، اما الان فرق کرده است. موتور احتراقی یک خودرو برای زنده ماندن و تولید نیرو به سوخت نیاز دارد. برای روشن نگه داشتن موتور، سوخت مورد نیاز برای تولید نیرو باید تولید شود. بنابراین کنترل سوخت وظیفه اصلی واحد کنترل الکترونیکی خودرو است.

ECU یا کامپیوتر ماشین تاثیر زیادی روی سرعت ماشین دارد. ECU میزان  سوخت را کنترل می کند. این به طور مستقیم سرعت خودرو را افزایش می دهد، بنابراین ECU بخشی حیاتی از خودروهای تزریق سوخت امروزی است. البته نقش واحد کنترل الکترونیکی سرعت خودرو تنها نیست و هندلینگ خودرو نیز تاثیر بسزایی در سرعت خودرو دارد.

یکی از آموزش های دوره آموزش تعمیرات ایسیو دنیای تعمیر آشنایی با انواع ایسیو و تفاوت های بین آنها می باشد و شناخت عیوب مختلف ایسیو است.

عیب یابی و خرابی ایسیو

با شرکت در آموزش تعمیرات ایسیو در دنیای تعمیر و شناخت علائم و نشانه های خرابی ایسیو می توان از علل خرابی ایسیو و آسیب جدی به این قسمت کاربردی و کارآمد جلوگیری کرد. از مهم ترین علائم خرابی ایسیو در خودروهای مختلف می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. 1. چراغ چک موتور روشن شود

اگر سنسورها مشکلی داشته باشند، نمی توانند کار کنند و باعث روشن شدن چراغ چک موتور می شوند. بدون شک یکی از مهم ترین و بارزترین نشانه های خرابی ECU، چراغ چک موتور است. اگر چراغ چک موتور روی صفحه ماشین ظاهر شد نشان دهنده نقص فنی و نقص کامپیوتر ماشین است. ناگفته نماند که روشن کردن این چراغ همیشه دلیل خرابی ECU نیست، اما با کمک یک دستگاه عیب یاب می توانید از سلامت ECU خودرو اطمینان حاصل کنید. با استفاده از دستگاه عیب یابی موجود در تعمیرگاه ها می توان مشکل را تشخیص داد و مشکل را برطرف کرد.

 1. 2. موتور روشن نمی شود

یکی از واضح ترین نشانه های خرابی ایسیو این است که موتور خودرو روشن نمی شود. لازم به ذکر است که انرژی مورد نیاز برای مصرف سوخت و حرکت خودرو توسط موتور به دست می آید. در صورت خرابی ایسیو با وجود اینکه واحد درایو کار می کند، موتور خودرو به دلیل عدم وجود فرمان ECU کار نمی کند. در صورت خرابی ایسیو خودرو، قابلیت احتراق شمع را نخواهد داشت و در نتیجه موتور خودرو روشن نمی شود.

 1. 3. مصرف سوخت بالا

اگر نسبت هوا به سوخت خودرو نامتعادل باشد، موتور به درستی کار نمی کند. نقص در واحد کنترل الکترونیکی باعث می شود مقدار زیادی سوخت وارد محفظه احتراق شود.

 1. 4. قدرت موتور کم

هنگامی که کامپیوتر خودرو دچار مشکل می شود یا ایسیو می سوزد، مصرف سوخت قابل محاسبه نیست، بنابراین خودروی شما سوخت بیشتری مصرف می کند که باعث کاهش قدرت موتور می شود. یکی دیگر از نشانه های خرابی واحد کنترل الکترونیکی کاهش قدرت موتور خودرو است.

 1. 5. ماشین می لرزد

در صورت بروز مشکل در ECU، برخی از سیلندرها جرقه نمی زنند و موتور خودرو شروع به لرزش می کند. از دیگر علائم و نشانه های نقص ISO در خودرو می توان به لرزش بیش از حد موتور اشاره کرد. اگر قدرت موتور کم باشد، هنگام کار کردن موتور، لرزش نسبتاً شدیدی را احساس خواهید کرد. ادامه این روند ممکن است نشان دهنده اختلال در عملکرد واحد کنترل الکترونیکی خودرو باشد.

 1. 6. ماشین ناگهان می ایستد

هنگامی که خودرو در یک توقف کوتاه به طور ناگهانی متوقف می شود، نشان دهنده وجود نقص در واحد کنترل الکترونیکی است که باعث می شود مقدار زیادی سوخت یا هوا وارد موتور خودرو شود.

آموزش تعمیرات ایسیو دنیای تعمیر

آموزش تعمیر ECU خودرو  دنیای تعمیر زیر نظر سازمان فنی حرفه ای کشور ارائه گواهینامه رسمی معتبر دوره عملی برگزار شده در کارگاه های مجهز تمدید رایگان دوره در صورت عدم یادگیری پشتیبانی نامحدود از کارآموزان پس از اتمام دوره آموزشی تعمیرات ISO برای آخرین سرفصل های آموزشی با ارائه خوابگاه و دوره های آموزشی زیر نظر اساتید و کارشناسان… از مزایای استفاده از آموزش تعمیرات ایسیو در دنیای تعمیر است.