تعمیر دستگاه گوشی پزشکی

تعمیر دستگاه گوشی پزشکی

دستگاه های گوشی پزشکی ابزارهای بسیار حساس هستند که نیاز به نگهداری و تعمیر صحیح دارند.تعمیر دستگاه گوشی پزشکی مهارت و تجربه زیادی می‌طلبد زیرا این دستگاه‌ها دارای قطعات پیچیده و حساسی هستند.

 1. تعمیرات دستگاه گوشی پزشکی در تهران 
 2. تعمیرات دستگاه گوشی پزشکی در کرج 
 3. عیب یابی انواع دستگاه گوشی پزشکی 
 4. سرویس کامل انواع دستگاه گوشی پزشکی

مراحل انجام کار در دنیای تعمیر

ثبت درخواست توسط شما

هماهنگی کارشناسان با شما

مراجعه کارشناس واعلام هزینه

بازدید دستگاه و تعمیر

فرم درخواست تعمیرات

مشکلات رایج خرابی دستگاه گوشی پزشکی
مدت زمان تعمیردستگاه نوار قلب چقدر است؟

با توجه به نوع مشکل دستگاه گوشی پزشکی زمان میتواند متغییر باشد .

هزینه تعمیرات دستگاه گوشی پزشکی چقدر است؟

هزینه های دستگاه گوشی پزشکی بعد از بازدید کارشناس با توجه به نرخنامه تعمین شده اعلام میشود .

آیا کارشناس در صورت خرابی قطعه دستگاه گوشی پزشکی با خود قطعات میاورد؟

بله کارشناس موظف است قبل از اعزام به محل بصورت تلفنی توضیحاتی در مورد دستگاه گوشی پزشکی از فرد تماس گیرنده بپرسد تا قطعات لازم را به همراه خود به محل ببرد.

عیب یابی دستگاه گوشی پزشکی چقدر طول میکشد؟

بعد از مشاهدات اولی توسط کارشناس معمولا بین 15 الی 30 دقیقه طول میکشد تا دستگاه گوشی پزشکی خراب شده عیب یابی شود.

دستگاه گوشی پزشکی شامل کدام قطعات می شود؟

سرویس کامل دستگاه گوشی پزشکی شامل سرویس کل قطعات و در صورت نیاز تعمیر و تعویض می‌شوند

تعمیر دستگاه گوشی پزشکی

تعمیر دستگاه گوشی پزشکی

استفاده نادرست و بد از این وسایل پزشکی می‌تواند به نابودی آنها منجر شود و عواقب ناگواری به دنبال داشته باشد،گوشی پزشکی نیز از این قائده به دور نیست و به مرور میتواند دچار مشکلاتی شود که نیازمند تعمیر و بازسازی میشود .در صورت خرابی گوشی پزشکی میتوانید با کارشناسان دنیای تعمیر تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان مشکل شما را حل کنند.

تعمیر اتوسکوپ یا گوشی پزشکی را چگونه انجام دهیم؟

انجام تعمیر اتوسکوپ یا گوشی پزشکی در نگاه اول ممکن است کار آسانی به نظر برسد، اما باید به یاد داشت که تنها تعمیر کردن گوشی پزشکی و شنیدن صدا با آن کافی نیست، بلکه عملکرد درست و تشخیص دقیق پس از تعمیر بسیار حائز اهمیت است. عملکرد درست گوشی پزشکی مسئله ی مهمی است که می‌تواند تأثیر زیادی در تشخیص صحیح و ارزیابی سلامت بیمار داشته باشد.

در اینجا می‌خواهیم در مورد تعمیر و عیب‌یابی اتوسکوپ یا گوشی‌های پزشکی صحبت کنیم. عیب‌یابی اتوسکوپ در زمانی است که این دستگاه کوچک و پرکاربرد دچار مشکل شده باشد وقتی نیاز به انجام برخی معاینات عمومی با استفاده از اتوسکوپ وجود دارد، اهمیت عملکرد درست اتوسکوپ نمایان میشود که در صورت خرابی بایستی عیب یابی و تعمیر شود. این دستگاه به ما کمک می‌کند تا بتوانیم ضربان قلب را کنترل کرده و صداهای داخل بدن که با گوش قابل شنیدن نیست را بشنویم، و از این طریق بتوانیم با تشخیص به موقع به درمان بیمار کمک کنیم.

تعمیر گوشی پزشکی در مجموعه تهران پایتخت

مجموعه تهران پایتخت یکی از مراکز معتبر در زمینه تعمیر گوشی‌های پزشکی است که خدمات حرفه‌ای و با کیفیتی را ارائه می‌دهد. تعمیر گوشی‌های پزشکی از جمله خدمات اصلی این مجموعه است که توسط تیم متخصص و کارآزموده انجام تعمیرات تجهیزات پزشکی انجام می‌شود. تکنسین‌های این مرکز با داشتن تجربه و آشنایی کامل با انواع گوشی‌های پزشکی، قادرند تا مشکلات فنی این دستگاه‌ها را به صورت حرفه‌ای رفع کنند و آنها را به حالت اولیه و کارآمدی برگردانند.

در مجموعه تهران پایتخت، تعمیر گوشی‌های پزشکی با استفاده از قطعات اصلی و با کیفیت صورت می‌گیرد تا از عملکرد بهینه و پایدار این دستگاه‌ها برخوردار باشند. همچنین، این مرکز با ارائه خدمات گارانتی برای تعمیرات انجام شده، اطمینان می‌دهد که مشتریان خود پس از تعمیر گوشی‌های پزشکی، در صورت وجود مشکلات دیگر می‌توانند به آنها مراجعه کنند و خدمات لازم را دریافت کنند. به طور کلی، مجموعه تهران پایتخت با تکیه بر تجربه، تخصص و تجهیزات پیشرفته، یکی از بهترین گزینه‌ها برای تعمیر گوشی‌های پزشکی در منطقه است و به مشتریان خود خدمات با کیفیت و رضایت‌بخش ارائه می‌دهد.

هزینه تعمیر گوشی پزشکی

تعمیر گوشی‌های پزشکی اغلب به عنوان یک نیاز ضروری در صنعت بهداشت و درمان محسوب می‌شود. این گوشی‌ها ابزاری حیاتی برای پزشکان و پرستاران هستند که امکان انجام تشخیص‌های پزشکی دقیق و سریع را فراهم می‌کنند.

هزینه تعمیر گوشی‌های پزشکی می‌تواند بسیار متفاوت باشد و از تغییر باتری یا صفحه نمایش گوشی گرفته تا تعمیر قطعات الکترونیکی پیچیده و حساس آن، متغیر باشد.جهت اطلاع دقیق میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تعمیر اتوسکوپ یا گوشی پزشکی

برای معاینه قلب بیمار، پزشک نیاز دارد از اتوسکوپ یا گوشی‌ها استفاده کند تا به جای اینکه سرخود را روی سینه بیمار قرار دهند بتواند با آن تعداد ضربان قلب بیمار را بشنود . این روش به او کمک می‌کند تا به راحتی و با دقت معاینه بیمار را انجام دهد.

اتوسکوپ به منظور گوش دادن به صداهای قلب و ریه استفاده می‌شود و در برخی مواقع برای گوش دادن به صدای روده و عروق نیز به کار می‌رود. هر گوشی پزشکی، دارای مجموعه‌ای از اجزا است که در واقع یک گوشی پزشکی را تشکیل میدهد و کمک میکند تا پزشک با آن صداهای لازم را بشنود. و این شامل دو گوشی است که از طریق یک لوله به هم متصل می‌شوند و به عنوان یک دستگاه پزشکی عمل می‌کنند.

این گوشی‌ها دارای یک سیستم مکانیکی هستند که با استفاده از یک میله ساقه‌ای به‌هم وصل شده‌اند و همچنین دارای یک لوله است که به منظور اتصال این دو قطعه به یکدیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد، تا پزشک بتواند به‌راحتی صدای ضربان قلب و صدای داخلی بدن فرد را شناسایی کند.

تعمیر و عیب‌یابی گوشی پزشکی

1.شکستن فنر نگهدارنده :هنگامی که فنر نگهدارنده گوشی پزشکی شکسته شود، راهکار تعمیر آن این است که از طریق جوش برنج و با کمک جوشکاران ماهر (مثلا رادیاتورسازان) آن را ترمیم کنیم.

2.خرابی دیافراگم :دیافراگم گوشی های پزشکی اگر زنگ خورده یا پاره شده باشد، باید فورا جایگزین شود تا به عدم اشتباه منجر نشود.

 1. در صورتی که صدا به خوبی از سمت دیافراگم به داخل گوشی انتقال پیدا نکند، ممکن است مشکل از انتخاب حالت میله باشد که بر روی مخروط پشت دیافراگم قرار دارد. با جابجایی این میله، می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید از قسمت دیافراگمی گوشی برای شنیدن صداهای بدن استفاده کنید یا قسمت مخروطی آن را.
 2. اگر توپک یا ساچمه گوشی گم شده یا فنر آن خارج شده باشد، باید قسمت سر گوشی را کاملا تعویض کنید.
 3. اگر صفحه دیافراگم به طور صحیح بر روی گوشی نصب نشود، باعث کاهش کیفیت عملکرد گوشی و کم شدن وضوح صدای قلبی که از داخل گوشی شنیده می‌شود، می‌شود. برای رفع این مشکل، باید سرپیچ را تعویض کنید.

هنگام خرید گوشی پزشکی به نکات زیر دقت کنید:

 • حتما کیفیت اتصال دهنده‌های پلاستیکی بین بخش گوشی و تقویت‌کننده را چک کنید. اگر از جنس پلاستیک نامناسب باشند، احتمالا بعد از چند سال استفاده، لوله‌ها ترک می‌خورند و از کار می‌افتند.
 • استفاده از جنس فنر در قسمت سری بسیار حائز اهمیت است، بنابراین پیشنهاد می‌شود این بخش‌ها را چندین بار تست کرده و از کیفیت فنر مطمئن شوید. فنرهای ضعیف پس از گذشت چند سال ممکن است شکسته و نیاز به جوشکاری داشته باشند.بنابراین هرچقدر که به جنس گوشی پزشکی توجه کنید و نوع مرغوب آن را تهیه کنید در آینده با مشکلات کمتری روبرو خواهید شد.
 • از جنس دیافراگم و تراش مخروط استتوسکوپ برای شنیدن صداها استفاده می‌شود و اطمینان حاصل کنید که کیفیت صداها به دقت باز کردن دیافراگم بستگی دارد.
 • لطفا توجه کنید که برای سنجش فشار خون از گوشی های یک طرفه استفاده میشود که این گوشی ها بدون مخروط در سمت مخالف هستند.
 • حین خرید، بهتر است گوشی‌هایی با دیافراگم اضافی را انتخاب کنید که در صورت خرابی، هزینه‌های اضافی برای تعمیر آن به شما تحمیل نشود.

دوره های مرتبط

دنیای تعمیر بستری آتلاین برای خدمات نصب و تعمیرات

ضمانت نصب و تعمیرات لوازم خود را به ما بسپارید.