دنیای تعمیر

 

آدرس دفتر ما

تهران - انقلاب

سبد خرید

تعمیر کولر گازی : دنیای تعمیر

تعمیر کولر گازی

انجام تمام خدمات تعمیرات و سرویس کولرگازی در استان تهران و کرج 

 1. تعمیر کولر گازی
 2. سرویس و شستشوی کولر گازی
 3. شارژ گاز کولر گازی
 4. نصب کولر گازی
 5. عیب یابی کولر گازی
تعمیرات کولر گازی

نصب کولر گازی

نصب کولر گازی بهتر است توسط یک سرویس کار حرفه‌ای و ماهر انجام شود. در زیر توضیحاتی درباره مراحل نصب کولرگازی توسط سرویس کار را برایتان آورده‌ام:

 1. بررسی محل نصب: سرویس کار ابتدا محل نصب کولرگازی را بررسی می‌کند. او بررسی می‌کند که آیا مکان مناسبی برای نصب دستگاه وجود دارد و از نظر فضا و سازه ساختمان مناسب است یا خیر.

 2. نصب واحد داخلی: در این مرحله، سرویس کار واحد داخلی کولرگازی را در داخل فضا نصب می‌کند. او مکان مناسبی برای نصب واحد داخلی را انتخاب می‌کند و دستگاه را به طور صحیح در این مکان نصب می‌کند.

 3. نصب واحد خارجی: سرویس کار سپس واحد خارجی کولرگازی را در خارج ساختمان نصب می‌کند. او برای این منظور مکانی را انتخاب می‌کند که بتواند به راحتی هوای تازه را جذب کرده و هوای گرم را تخلیه کند.

 4. اتصال لوله‌ها: سرویس کار لوله‌های مورد نیاز برای اتصال واحدهای داخلی و خارجی را نصب می‌کند. این لوله‌ها برای عبور فریون (گاز خنک‌کننده) و کابل‌های مربوط به برق به کار می‌روند.

 5. اتصال برق: پس از نصب لوله‌ها، سرویس کار برق کولرگازی را متصل می‌کند. او مطمئن می‌شود که اتصالات برقی به درستی انجام شده و کولرگازی برق مصرفی خود را تامین می‌کند.

 6. تنظیمات و آزمایش: سرویس کار پس از نصب، تنظیمات مورد نیاز را روی دستگاه انجام می‌دهد. او مطمئن می‌شود که کولرگازی به درستی عمل می‌کند و سرمایش مطلوب را فراهم می‌کند.

فرم درخواست تعمیرات

نظرات دیگران

پیمان جلیلی مدیر آزانس خودرویی

برای تعمیر شمعک پکیج از خدمات دنیای تعمیر استفاده کردم و خیلی از کارشون راضی بودم

عسل شاطری پرستار

برای سرویس پکیج و جرمگیری ازش استفاده کردم که با قیمت مناسب برام تعمیر کردند

اسماعیل میرقائد دانشجوی عمران

خسته نباشید میگم به مجموعه دنیای تعمیر بنده از تعمیرکار برای نصب پکیج استفاده کردم خیلی عالی دستگاه رو کردند خدا ازشون راضی باشه

عیب یابی و تعمیر کولر گازی:

تعمیرات کولرگازی نیز بهتر است توسط یک سرویس کار ماهر و تخصصی انجام شود. در زیر توضیحاتی درباره مراحل تعمیر کولرگازی توسط سرویس کار را برایتان آورده‌ام:

تشخیص مشکل: سرویس کار در ابتدا برای تعمیر کولرگازی، مشکل موجود را تشخیص می‌دهد. او با استفاده از ابزارهای مورد نیاز و آزمایش‌های لازم، سعی می‌کند مشکل را شناسایی کند و علت آن را پیدا کند.

شارژ فریون: در صورت نیاز، سرویس کار می‌تواند مقدار فریون (گاز خنک‌کننده) در کولرگازی را شارژ کند. این عمل باعث می‌شود که کولرگازی به طور بهینه و با راندمان بالا عمل کند.

تنظیمات و آزمایش: پس از تعمیرات، سرویس کار تنظیمات لازم را روی دستگاه انجام می‌دهد. او مطمئن می‌شود که کولرگازی به درستی عمل می‌کند و سرمایش مطلوب را فراهم می‌کند.

مشاوره و راهنمایی: سرویس کار ممکن است شما را در مورد نحوه استفاده صحیح از کولرگازی و نگهداری آن راهنمایی کند. او مشاوره‌های لازم را در خصوص نحوه استفاده، تمیز کردن فیلترها و نگهداری به شما ارائه می‌دهد.

نصب پنل کولرگازی

شارژ گاز کولر گازی:

تعمیرات کولر گازی نیز بهتر است توسط یک سرویس کار ماهر و تخصصی انجام شود. در زیر توضیحاتی درباره مراحل تعمیر کولرگازی توسط سرویس کار را برایتان آورده‌ام:

تشخیص مشکل: سرویس کار در ابتدا برای تعمیر کولرگازی، مشکل موجود را تشخیص می‌دهد. او با استفاده از ابزارهای مورد نیاز و آزمایش‌های لازم، سعی می‌کند مشکل را شناسایی کند و علت آن را پیدا کند.

شارژ فریون: در صورت نیاز، سرویس کار می‌تواند مقدار فریون (گاز خنک‌کننده) در کولرگازی را شارژ کند. این عمل باعث می‌شود که کولرگازی به طور بهینه و با راندمان بالا عمل کند.

تنظیمات و آزمایش: پس از تعمیرات، سرویس کار تنظیمات لازم را روی دستگاه انجام می‌دهد. او مطمئن می‌شود که کولرگازی به درستی عمل می‌کند و سرمایش مطلوب را فراهم می‌کند.

مشاوره و راهنمایی: سرویس کار ممکن است شما را در مورد نحوه استفاده صحیح از کولرگازی و نگهداری آن راهنمایی کند. او مشاوره‌های لازم را در خصوص نحوه استفاده، تمیز کردن فیلترها و نگهداری به شما ارائه می‌دهد.

تعمیر کولر گازی

امروزه دیگر از کسی پوشیده نیست که تعمیرات یکی از کارهای پردرآمد در ایران است و در این بین آموزش تعمیرات کولر گازی یکی دیگر از رشته های پر درآمد در حوزه لوازم خانگی و رفاهی است که فوق العاده پر کاربرد است. خیلی از خانه ها دیگر به کولر گازی مجهز شده اند و همین اهمیت این حرفه را فراوان میکند.

از طرفی هم ساختار بسیار پیچیده ی کولر های گازی باعث شده است تا اگر خرابی  یا اشکالی برای این دستگاه پیش بیاید نیازمند این باشد که تعمیر آن را به متخصص خود واگذار کنید زیرا اگر با خطا هایی از قبیل ارور اینورتر و کد خطاهای اسپیلت رو به رو شوید فقط یک متخصص با تجربه در این زمینه میتواند این خطا را برطرف کند. با آغاز فصل گرما کولرهای گازی به سرویس و تعمیر نیاز دارند که همین بازار تعمیرکاران این حرفه را بسیار داغ میکند و همین باعث ترغیب علاقه مندان این حرفه به سمت یادگیری آموزش تعمیر کولرگازی میشود.

در اینجا از تمامی علاقه مندان به این حرفه دعوت میکنیم که در دوره های آموزشی که توسط  دنیای تعمیرا در کارگاهی با تجهیزات کامل و به روز توسط اساتید با سابقه بالا به صورت عملی شرکت کنند.

آموزش تعمیرات کولر گازی

پنل کولر ، تنظیم انواع کولر گازی ها و آشنایی با انواع کد های خطا و …. به طور کامل آموزش داده می شود.

پس از پایان دوره کارآموزان میتوانند با خیال راحت وارد بازارتعمیرات کولر گازی شوند و در حین انجام کار می توانند از پشتیبانی آموزشگاه به صورت کاملا نامحدود بهره مند شوند. کارآموزان علاوه بر دوره تعمیرات در صورت تمایل می توانند در دوره آموزش نصب کولرگازی شرکت کرده و در زمینه نصب و تعمیرات کولر گازی تعمیرکاری حرفه ای شوند

ارائه سرفصل های دوره آموزش تعمیرات کولر گازی

 • معرفی بهترین برندهای کولر گازی
 • آموزش دقیق عیب یابی و راههای درفع اشکال در کولر
 • آموزش راه های کنترلی کردن کولرهای گازی پنجره ای
 • آموزش روشهای عیب یابی و تعمیر قطعات مکانیکی کولر
 • معرفی مراکز مورد تایید جهت اشتغال و یا کاراموزی به هنرجویان
 • آشنایی با انواع کمپرسورهای سیستمهای مختلف تهویه مطبوع و آموزش تعمیرات آنها
 • آموزش عیب یای بردهای الکترونیکی و روش صحیح تعمیرات و تعویض برد
 • آموزش راه ها و روش های ورود به بازار کار و روشهای انعقاد قرارداد تعمیر و نگهداری
 • آموزش چگونگی عملکرد قطعات کولر گازی بصورت کاملا مجزا به صورت صد در صد عملی
 • آموزش روش صحیح کار با ریموت کنترل کولر گازی
 • آموزش راههای نصب کنترل پنل دیواری برای کولر گازی
 • آموزش باز و بسته کردن پنل داخلی کولر
 • آموزش روشهای صحیح باز و بسته کردن یونیت بیرونی کولر گازی
 • آموزش تست کردن و عیب یابی قطعات الکترونیکی کولر گازی به صورت کاملا عملی
 • آشنایی با انواع جدید و قدیمی کولر گازی و اموزش تعمیرات و موارد مهم شارژ گاز آنها
 • معرفی مراکز تهیه قطعات و لوزام مورد نیاز تعمیرات کولر گازی
 • آشنایی با لوازم مورد نیاز تعمیرات کولر گازی برای پیشبرد بهتر روال تعمیر کولر گازی

آموزش تمامی اطلاعات در رابطه با مدارات الکترونیکی و الکتریکی کولر گازی اعم ازعیب یای ، تعویض و یا تست و تعمیر قطعات .آشنایی کار آموز با مدارات گاز در کولر گازی سرد و گرم در شیر برقی 4 طرفه و نحوه تست و تعویض شیر 4 طرفه به صورت کاملا عملی

آموزش تعمیر کمپرسور اسکرول:

کمپرسور اسکرول نوع دیگری از کمپرسورهای مورد مصرف در کولر های گازی می باشند که به طور معمول برای ظرفیت های بالا مورد استفاده قرار میگیرد

مکانیزم های  داخلی کمپرسورهای اسکرول از دو قطعه حلزونی شکل تشکیل شده که یکی ثابت و دیگری متحرک می باشد که حرکت حلزون متحرک باعث فشرده شدن گاز بین این دو شده و فشار لازم را در خروجی ایجاد مینماید.

از مهمترین مزایای این کمپرسورها صدای کم و طول عمر زیاد و راندمان بالای آنها است.

آموزش تعمیر کندانسور:

لوله های مسی و صفحات آلومینیومی مشبک با طراحی خاص هستند که در بخش خارجی دستگاه آت دور قرار گرفته و وظیفه جذب گرمای گاز مبرد یا دفع سرمای آن و انتقال به محیط بیرون را دارند

تعریف اواپراتورها :

مجموعه ای از لوله های مسی و صفحات آلومینیومی مشبک  با طراحی خاص می باشد که در بخش داخلی دستگاه (Indoor) قرار گرفته و محل خنک سازی هوا (در حالت سرمایش) و یا دفع گرما (در حالت گرمایش) میباشد.

به عبارتی هوای درون اتاق با مکیده شدن از قسمت بالای یونیت داخلی وارد محفظه  اواپراتور شده و پس از خنک شدن (در حالت سرمایش) و یا گرم شدن (در حالت گرمایش) از قسمت پایینی آن به سمت اتاق دمیده میشود.

آموزش طریقه گاز زدن کولر گازی با استفاده از ماده مبرد:

ماده مبرد با دریافت گرمای محیط در بخش اواپراتور کولر گازی از حالت مایع تبدیل به گاز شده و در بخش کندانسور با پس دادن گرما مجدداً به حالت مایع تبدیل می شود. نیروی لازم جهت چرخش گاز خنک کننده در سیستم توسط کمپرسور انجام می پذیرد.

گاز خنک کننده مورد استفاده در کولرهای گازی معمولاً R22 بوده که در سالهای اخیر به دلیل حفاظت از لایه ازن، با سایر گازهای سازگار با محیط زیست مانند R410A در حال جایگزین شدن می باشد.

آموزش تعمیر دمپر و استپ موتور:

دمپر تیغه ای پلاستیکی است که با قرار گرفتن در دهانه خروجی هوا در یونیت داخلی، جهت حرکت باد را از بالا به پایین تغییر میدهد.

استپ موتور ،موتور الکتریکی کوچکی است که دَوَران کامل ندارد و حرکت آن به صورت رفت و برگشتی و پلکانی است که تیغه آن متصل به دمپر است و موجب تغییر حالت دمپر می گردد؛ استپ موتورها با جریان برق مستقیم کار می کنند.

آموزش تعمیر پروانه فن و بلوور:

تعریف و عیب یابی پروانه فن و تعمیرات فن و طریقه تعویض آن با فن سالم

آموزش تعمیر برد کولر گازی با برد اینورتر

شناخت الکتروموتور فن به همراه پروانه

اگر در اثر کارکرد و یا نوسان برق این قسمت اسیب ببیند باید تعویض گردد.

آموزش الکترونیک و قطعه شناسی مدار اینورتر:

برد کولرگازی وظیفه صدور فرمان و کنترل عملکرد بخشهای مختلف اسپلیت را به عهده دارد. قطعات DIP و SMD روی این مدار شرح داده میشود. عملکرد و تست و اندازه گیری قطعات روی مدار کولر گازی از بخش های اصلی در اموزش تعمیر کولرگازی است.

شناخت قطعات دیپ و SMD روی مدار اینورتر کولرگازی، بررسی ارتباط قطعات روی مدار اینورتر، آموزش عیب یابی و مسیریابی برد اینورتر کولر گازی از موارد اصلی این کلاس است.

آموزش برنامه ریزی آی سی ها

جهت بررسی مدار کولرگازی و برنامه ریزی مجدد آی سی ها با پروگرامر  این قسمت شرح داده میشود.

شناخت سنسور دما و رفع عیوب آن

برای کنترل برودت و تنظیم میزان سرمای مورد نیاز محیط مورد استفاده قرار میگیرد که معمولاً در روی اوپراتور نصب میگردد و فرمان قطع و وصل کمپرسور از این طریق صادر میشود.

آموزش تعمیر خازن های دستگاه و روش عیب یابی آنها:

هدف از بکار گیری خازن عمدتاً افزایش گشتاور در زمان راه اندازی کمپرسور است و معمولاً یک خازن نیز برای راه اندازی موتور فن مورد استفاده قرار میگیرد.

در کلاس آموزش تعمیر کولر گازی یک مدل اسپلیت اینورتر دار جهت تمرین کارآموزان موجود است.

همچنین تعدادی نیز برد برای ولتاژ گیری و عیب یابی مهیا شده است. آموزش تعمیر کولر گازی ال جی، آموزش تعمیر کولرگازی سامسونگ، آموزش تعمیر کولر گازی اجنرال، آموزش تعمیر اسپلیت، آموزش تعمیر کولرگازی پنجره ای، آموزش تعمیر کولرگازی پروتابل، آموزش تعمیر چیلر، آموزش تعمیر تصفیه هوا، آموزش تعمیر اسپلیت سقفی و آموزش تعمیر کولر گازی میدیا از مثالهای داخل کلاس میباشد. همچنین کارآموزان میتوانند آموزش نصب کولرگازی  را قبل از شروع تعمیر آن بگذرانند.

برای تعمیرات کولر گازی خود میتوانید به تعمیر کاران دنیای تعمیر با خیال راحت اطمینان کنید

سوالات متداول

آیا در مرکز دنیای تعمیر دوره های آموزشی نیز برگزار می شود؟؟

بله ،در مرکز دنیای تعمیر برای اینکه بتوانیم تخصص و تجربیات ارزشمند چند دهه فعالیت تعمیرکاران را در اختیار افراد علاقه مند قراردهیم اقدام به برگزاری دوره های آموزشی نموده ایم تا عزیزان بتوانند  پس از پایان دوره به راحتی وارد بازار کار شوند.

روند تعمیرات در مرکز دنیای تعمیر به چه صورت است ؟؟

تعمیرکاران ما ابتدا سعی دارند که با عیب یابی و بررسی دقیق دستگاه با کمترین هزینه به تعمیر آن بپردازند و اگر قطعه ای قابل تعمیر نباشد به تعویض وجایگزینی ان با قطعات اورجینال میپردازند.

آیا امکان پرداخت اقساطی شهریه وجود دارد؟؟

بله، ما برای شما عزیزان این امکان را ایجاد کرده ایم که شهریه دوره های اموزشی را به صورت اقساطی پرداخت کنید.

منظور از تضمینی بودن آموزش در مرکز دنیای تعمیر چیست؟؟

تضمینی بودن آموزش به این منظور است که شما در صورت عدم یادگیری میتوانید به صورت رایگان در دوره های بعدی شرکت کنید.

افراد شاغل چگونه میتوانند در دوره های آموزشی شرکت کنند؟؟

ما برای افراد شاغل یک دوره ی جداگانه در نظرگرفته ایم که بتوانند در روزهای تعطیل و آخرهفته ها در آن شرکت کنند.

تخفیف های مرکز دنیای تعمیر به چه صورت است؟؟

در مرکزدنیای تعمیر کار آموزانی که پس از اتمام دوره اول برای ثبت نام در دوره های بعدی اقدام کنند و یا اینکه هنرجوی دیگری را به آموزشگاه ما معرفی کنند از تخفیف ویژه ما برخوردار خواهند شد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]