تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی

تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی توسط دنیای تعمیر

تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی

تعمیر تجهیزات دندانپزشکی یکی از تخصصی ترین کارهایی است که هر کسی نمی تواند انجام دهد و باید دانش و تجربه در این زمینه وجود داشته باشد.

 1. تعمیر تجهیزات دندانپزشکی
 2. سرویس تجهیزات دندانپزشکی
 3. عیب یابی تجهیزات دندانپزشکی
[gravityforms id="1"]

نظرات دیگران

تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی

تعمیر تجهیزات دندانپزشکی یکی از تخصصی ترین کارهایی است که هر کسی نمی تواند انجام دهد و باید دانش و تجربه در این زمینه وجود داشته باشد. فردی که به حرفه تعمیر تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی اشتغال دارد باید دوره های تعمیر این دسته از تجهیزات دندانپزشکی را بگذراند و با اصول و روش های تعمیر آشنا شود.

هر کدام از این تجهیزات روش های تعمیر مخصوص به خود را دارند که در صورت نبود دانش و تجربه کافی، تعمیر به درستی انجام نمی شود و یا امکان تعمیر وجود نخواهد داشت.

تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی توسط تیمی با تجربه در دنیای تعمیرات انجام می شود. اگر می خواهید قبل از هر اقدامی در مورد تعمیر تجهیزات پزشکی بیشتر بدانید، پیشنهاد می کنیم به نکات انتخاب شرکت تعمیرات تجهیزات پزشکی توجه ویژه ای داشته باشید.

ویژگی های مثبت تعمیرگاه تجهیزات دندانپزشکی

تیم متخصص دنیای تعمیر با سالها تجربه در زمینه محصولات پزشکی با ارائه خدمات تعمیر و عیب یابی تجهیزات پزشکی مانند تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی ، خدمات تجهیزات دندانپزشکی و عیب یابی تجهیزات دندانپزشکی در خدمت شما خواهند بود.

در انتخاب تعمیرگاه تجهیزات دندانپزشکی باید به نکات مهمی توجه کنید که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

داشتن تجربه کافی

از آنجا که تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی بسیار تخصصی هستند تعمیر آن را سخت می کند و تنها افرادی می توانند این نوع تجهیزات را تعمیر کنند که تجربه طولانی در تعمیر این نوع تجهیزات داشته باشند و تجربه و تخصص در تعمیر تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی مزیت محسوب خواهد شد.

تعمیرکارانی که در این زمینه فعالیت می کنند و دستگاه های زیادی را تعمیر کرده اند به درستی می دانند که خرابی تجهیزات  مورد نظر چیست و می توانند به درستی مشکل را تشخیص دهند.

دومین مزیتی که تجربه بالا در تعمیر تجهیزات دندانپزشکی به همراه دارد این است که پروسه تعمیر کوتاه است و تعمیرکاران حرفه ای دنیای تعمیر می توانند تجهیزات را در کمترین زمان ممکن تعمیر کند.

 افراد غیر حرفه ای به دلیل عدم تجربه در حین تشخیص نمی توانند مشکل را حل کنند و ممکن است زمان زیادی طول بکشد.

دارا بودن تجهیزات مدرن و پیشرفته

تجهیزات پزشکی همیشه در حال پیشرفت هستند و به مرور زمان با اختراع دستگاه های جدید دستخوش تغییرات زیادی شده اند، بنابراین تعمیر این موارد نیاز به تجهیزات جدید متناسب با سیستم آنها دارد.

 گروهی که تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی را انجام می دهند باید توان تعمیر این نوع تجهیزات و امکانات را داشته باشند و بتوانند تعمیر را با کمک این تجهیزات نوین به ساده ترین شکل انجام دهند.

زمانی که تجهیزات دندانپزشکی شما نیاز به تعمیر دارد، بهتر است ابتدا به تعمیرگاه یا کارگاه مربوطه مراجعه کرده و تنها تجهیزات مدرن و مجهز را انتخاب کنید. تجهیزات و نحوه کار با آن بسیار مهم است و اگر دانش و تجربه و همچنین تجهیزات را ندارید می توان گفت که مرکز تعمیرات شما فاقد اعتبار است.

دنیای تعمیر افتخار دارد که تماما از لوازم و تجهیزات مدرن و جدید در تعمیرات خود استفاده می کند.

داشتن مجوز رسمی فنی

در حال حاضر مراکز تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی زیادی در کشور ما وجود دارد، اما تمامی این مراکز از سطح بالایی از تخصص در تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی برخوردار نیستند و تنها تعداد کمی از آنها توانسته اند مجوزهای لازم را برای نگهداری تجهیزات کسب کنند.

مراکزی که مجوز ندارند برای تعمیر مناسب نبوده و توصیه نمی شود. اما دستگاه هایی که مراکز فعالیت آنها مجوزهای لازم را از مراجع ذیربط دریافت می کنند بهترین گزینه برای تعمیر محسوب می شوند و در مورد مراکزی مانند دنیای تعمیر که مجوزهای لازم را دارند قابل اعتماد هستند و در انتخاب این دسته از مراکز تنها باید به سابقه و تجربه آنها توجه شود که این نیز حائز اهمیت است.

خدمات تعمیر تجهیزات دندانپزشکی در دنیای تعمیر

 تعمیرگاه دنیای تعمیر کلیه خدمات نگه داری و تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی در استان های تهران و کرج را در زمینه های زیر انجام می دهد که در ادامه به توضیح هر کدام میپردازیم:

 • عیب یابی دستگاه های دندانپزشکی
 • تعمیر تجهیزات دندانپزشکی
 • خدمات تجهیزات دندانپزشکی

عیب یابی دستگاه های دندانپزشکی

یونیت دندانپزشکی از دو قسمت الکتریکی و مکانیکی تشکیل شده است که هر کدام دارای معایبی هستند. در زیر به معرفی قطعات الکتریکی و مکانیکی یونیت دندانپزشکی در تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی دنیای تعمیر می پردازیم:

عیب یابی یونیت دندانپزشکی در بخش الکتریکی:

قسمت الکتریکی یونیت از یک برد اصلی تشکیل شده است که شامل قسمت های مختلفی از جمله:

 • پل دیودی
 • فیلتر RC
 • کویل شکن یا رله
 • ترانسفورماتور

عیب یابی یونیت دندانپزشکی در بخش مکانیکی:

قسمت مکانیکی واحد شامل:

 • سفت
 • محافظ شفت
 • دیافراگم
 • سیم پیچ ها
 • منحرف شدن
 • هسته فرومغناطیسی
 • بدنه شیاردار فرومغناطیسی
 • ضامن نگه دارنده
 • بولبرینگ

تعمیر تجهیزات دندانپزشکی

تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی در مرکز دنیای تعمیر توسط تکنسین های آموزش دیده و مجرب و با استفاده از جدیدترین ابزارها انجام می شود. همکاران ما با وجود تسلط کامل بر تجهیزات دندانپزشکی، قطعات و اجزای آن در عیب یابی کارآمد تجهیزات نقش دارند.

معمولا تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی در قسمت های زیر انجام می شود:

تعمیر یونیت های دندانپزشکی

یونیت های دندانپزشکی از چندین بخش شامل یونیت دندان، سینی ابزار، بازوها، پایه، ستون، جعبه الکترونیکی و مدارهای تهویه تشکیل شده است.

یونیت دندان بخش اصلی و مهم هر کلینیک دندانپزشکی است که هر گونه نقص در این تجهیزات می تواند بر سرعت و عملکرد دندانپزشک تأثیر منفی بگذارد و در نتیجه رضایت بیمار از روند درمان کاهش یافته و در نهایت منجر به نارضایتی شود.

تعمیر ابزار یا اینسترومنت دندانپزشکی:

 ابزارها نیز مانند سایر ابزار و تجهیزات دندانپزشکی برای داشتن عمر مفید نیاز به نگهداری صحیح و اصولی دارند.

در صورت بروز نقص یا نقص فنی، دستگاه ها قابل تعمیر هستند و اگر دستگاه دندانپزشکی شما مشکلی دارد جهت تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی با شرکت دنیای تعمیر تماس بگیرید و با کارشناسان تماس بگیرید.

تعمیر آنگل دندانپزشکی

آنگل Angle یک هندپیس دندانپزشکی کاربردی است که به محرک هوا متصل است و محرک هوای دندانی وسیله ای است که هندپیس های خود را به هم متصل و حرکت می دهد و در کاربردهای مختلف قابل استفاده است.

تعمیر ایرموتور های دندانپزشکی

موتورهای گیربکس در واقع موتورهای دنده ای زاویه ای هستند. این قسمت شامل گیربکسی است که هوای ورودی را دریافت کرده و این حرکت را به گوشه ها منتقل می کند.

موتورهای هوا برای دوام بیشتر باید تمیز شوند، فیلتر هوا تعویض شوند، روغن کاری شوند و غیره. همانند توربین‌ها، روش روغن‌کاری موتور هوا مستلزم پاشیدن روغن به داخل ورودی هوا است.

خدمات سرویس تجهیزات دندانپزشکی

با توجه به قیمت بالایی که تجهیزات دندانپزشکی دارد،  بهنر است تا این وسایل به طور مرتب و بر اساس چک لیست های استاندارد در فواصل زمانی ماهانه بررسی شود و در صورت بروز هر گونه خرابی یونیت دندانپزشکی در سریع ترین زمان تعمیر شود. سرویس تجهیزات دندانپزشکی در دنیای تعمیر به بهترین شکل انجام می شود.

مسلما نگه داری و تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی به موقع، دوام آن را افزایش می دهد.

هزینه تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی

مراکزی که به منظور تعمیر تجهیزات پزشکی و دندان‌پزشکی تأسیس شده‌اند، هرکدام تعاریف متفاوتی از تعمیر هر دستگاهی دارند که بسته به خط‌مشی کاری خود، ممکن است آن را منصفانه، معقول یا غیرمنصفانه بدانند.

برخی از گروه ها و مراکز تعرفه ها را برای جلب نظر مشتریان خود مناسب تر انتخاب می کند اما برخی مراکز بدون در نظر گرفتن حقوق و رضایت مشتریان خود تعرفه ها را تعیین می کنند و این امر می تواند هزینه ها را تا حد زیادی افزایش دهد.

یکی از بهترین راه های کسب اطلاعات و تایید تعرفه ها، استعلام قیمت است و با استعلام می توانید مراکزی را که تعمیر و سرویس را با بهترین قیمت ممکن انجام می دهند پیدا کنید.

دنیای تعمیر برای خدمات تعمیراتی که ارائه می دهد تعرفه های  مناسبی در نظر گرفته است و شما می توانید با بهره مندی از خدمات این مرکز، هزینه تعمیرات خود را کاهش دهید.

جهت استعلام از خدمات فنی و تعمیر وسایل خود از جمله تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی با همکاران ما در ارتباط باشد.