دنیای تعمیر

 

آدرس دفتر ما

تهران - انقلاب

سبد خرید

میزان درآمد تعمیرات جاروبرقی چقدر است؟

دسته بندی مقالات

تهران | میدان انقلاب | صادقیه

شنبه تا پنجشنبه 8 تا 22

میزان درآمد تعمیرات جاروبرقی چقدر است؟
44
9 اکتبر 2023
حسن ویسی

میزان درآمد تعمیرات جاروبرقی چقدر است؟نسبت به سایر مشاغل خدماتی، درآمد شغل تعمیرات لوازم خانگی و به تبع آن، درآمد تعمیرات جاروبرقی در سطح نسبتا مطلوبی قرار دارد. البته میزان درآمد یک تعمیرکار لوازم خانگی تا حد زیادی به میزان تخصص او بستگی دارد. کمااینکه برخی تعمیرکاران لوازم خانگی به دلیل مهارت در تعمیر انواع جاروبرقی می‌توانند مشتری و درآمد بیشتری را نسبت به افرادی داشته باشند که تنها در تعمیر یک نوع وسیله تسلط دارند.

میزان درآمد تعمیرات جاروبرقی چقدر است؟

جالب است بدانید که شغل تعمیرات لوازم خانگی یکی از ۱۰ شغل پردرآمد در جهان و همچنین ایران محسوب می‌شود که افراد زیادی تمایل به فعالیت در این حرفه دارند. به علت استفاده زیاد افراد از جاروبرقی در منازل، بازار کار و درآمد تعمیرات جاروبرقی خوب و پررونق است.

میزان درآمد تعمیر جاروبرقی چقدر است؟

به طور کلی لوازم خانگی و به خصوص جاروبرقی قیمت بالایی دارند و با توجه به تحریم‌های سال‌های اخیر، قیمت این وسایل به طور چشمگیری بالاتر رفته است و امکان خرید آنها در صورت خرابی وسایل قدیمی برای بسیاری از افراد وجود ندارد. به همین دلیل است که در صورتی که جاروبرقی در منزل خراب شود، افراد به جای خرید وسیله جدید تلاش می کنند تا به هر نحوی به تعمیر همان جاروبرقی قبلی بپردازند تا از پرداخت هزینه اضافی جلوگیری نمایند. لذا شغل تعمیر جاروبرقی و دیگر لوازم خانگی شغلی است که مراجعه کنندگان بسیاری دارد و آن را جزء مشاغل پردرآمد محسوب می‌کنند.

میزان درآمد شما در حرفه تعمیر جاروبرقی با توجه به مهارت و حرفه‌ای بودن در کارتان تعیین می‌شود. به این ترتیب که اگر از مهارت بالایی برخوردار باشید، مشتری‌های شما زیاد خواهد بود و درآمد شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

به طور کلی میزان درآمد تعمیر لوازم خانگی به مولفه‌هایی نظیر مهارت، تجربه، تنوع ارائه خدمات و کیفیت آن بستگی دارد. برخی تعمیرکاران فقط در تعمیر یک نوع وسیله برقی تبحر دارند اما برخی‌ها در عیب‌یابی و تعمیر انواع بیشتری از لوازم خانگی مهارت دارند و این باعث می‌شود آنها مشتریان بیشتر و درآمد بالاتری داشته باشند. ضمن اینکه عوامل دیگری مثل محل کار و مالک یا اجاره‌ای بودن تعمیرگاه و ساعات کاری تعمیرکار نیز در سود نهایی و ماهیانه این شغل تاثیرگذار است و نمی‌توان رقم دقیقی برای آن تعیین کرد.

میزان درآمد تعمیرات جاروبرقی چقدر است؟

یکی از فاکتورهای مهم و تاثیرگذار بر درآمد در هر شغلی میزان تقاضاست و هرچه میزان تقاضا در بازار کار بیشتر باشد، درآمد شخص نیز افزایش می‌یابد. البته ساعات کاری، بروز نگه داشتن اطلاعات و تلاش فردی نیز می‌تواند در درآمد یک فرد تاثیرگذار باشد و نمی‌توان یک درآمد معین را برای این شغل تعیین کرد. اما در مجموع می‌توان گفت به دلیل تقاضای بالای بازار کار و همینطور تخصصی بودن این شغل که باعث افزایش دستمزدها می‌شود، درآمد یک تعمیرکار لوازم خانگی کاملا قابل قبول و رضایت‌بخش است.

توجه به این نکته ضروری است که برای افزایش درآمد شغل تعمیرات جاروبرقی می‌توان تعمیرات در منزل انجام داد. با توجه به اینکه تعمیر برخی لوازم برقی مثل یخچال و ماشین لباسشویی بسیار سخت و زمانبر است، این کار معمولا در منزل انجام می‌شود و اگر یک تعمیرکار مایل و قادر به انجام تعمیرات در منزل باشد و بتواند ابزارها و تجهیزات لازم برای این کار را تهیه و همراه خود داشته باشد، می‌تواند درآمد عالی و تمام‌وقت به خود اختصاص دهد.

چگونه درآمد شغل جاروبرقی را افزایش دهیم؟

در هر شغلی که فعالیت می‌کنید، با استفاده از ترفندهای مختلف می‌توانید به کسب و کار خود رونق بخشیده و درآمد خود را افزایش دهید. اولین قدم برای افزایش درآمد در شغل تعمیرات جاروبرقی، ارائه کار با کیفیت و کسب دانش و مهارت بالاست که برای مشتری اهمیت زیادی دارد و در صورت مشاهده بی‌دقتی و کیفیت نامناسب، دیگر برای انجام تعمیرات به شما مراجعه نخواهد کرد. شما می‌توانید در آموزشگاه‌های مختلف آموزش تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات جاروبرقی را به‌صورت منفک آموزش ببینید.

عوامل مختلف دیگری نیز وجود دارند که می توانند به بالا رفتن درآمد شما کمک کنند که از آن جمله می‌توان به تبلیغات درست و مناسب اشاره کرد. انجام تبلیغات یکی از فاکتورهای مهمی است که در هر کسب و کاری می‌تواند تحول زیادی به وجود آورد. در حوزه تعمیرات جاروبرقی نیز می‌توان تبلیغات زیادی به شیوه‌های گوناگون انجام داد. تبلیغات به صورت پخش تراکت و کارت ویزیت، تبلیغات در فضای مجازی و سایت‌های مختلفی مانند دیوار، تاثیر زیادی در جذب مشتری دارند. همچنین می‌توان با فروشگاه‌های لوازم خانگی مذاکره نمود تا شما را به مشتریان معرفی نمایند.

آپدیت بودن یکی دیگر از روش‌های افزایش درآمد در شغل تعمیرات جاروبرقی است. جاروبرقی از جمله وسایلی است که روز به رو پیشرفته‌تر شده و امکانات جدیدی به آن افزوده می‌شود. یک تعمیرکار جاروبرقی باید از تمام این امکانات اطلاع کافی داشته و قادر به تعمیر آنها باشد. برندهای مختلفی از جاروبرقی وجود دارند که آشنایی با برندهای مختلف و مشکلات رایج در آنها می‌تواند به بالا رفتن کیفیت کار و در نتیجه افزایش درآمد کمک بسیاری کند.

مشتری مداری یکی دیگر از روش‌های افزایش درآمد در شغل تعمیرات جاروبرقی و تعمیرات جاروبرقی  است. نحوه برخورد مناسب با مشتری در هر کاری از جمله تعمیرات جاروبرقی که به طور دائم با افراد مختلف سر و کار دارد، از مواردی است که باید به آن توجه ویژه‌ای داشت. یک تعمیرکار اگرچه ممکن است کیفیت کار مناسبی را ارائه دهد اما به علت برخورد نامناسب و یا بد قول بودن، مشتری چندانی نداشته و افراد به فرد دیگری برای انجام تعمیرات مراجعه نمایند.

یکی دیگر از مواردی که رعایت آن در شغل تعمیرات جاروبرقی مهم است، قیمت مناسب و به صرفه است. برای این که در شغل تعمیرات جاروبرقی موفق شوید و بتوانید به درآمد بالایی برسید، باید به صورت رقابتی قیمت ارائه دهید تا مشتریان به سمت شما جذب شده و در نتیجه کسب و کارتان رونق بگیرد.

به طور کلی تعمیر لوازم برقی در ایران همیشه از بازار خوبی برخوردار بوده و این نکته درمورد تعمیر جاروبرقی نیز صادق است. تعمیرکار جاروبرقی با استخدام در مراکز خدمات پس از فروش، نمایندگی برندهای مختلف و حتی با حداقل سرمایه می‌تواند کار خود را آغاز کرده و به صورت خصوصی وارد بازار کار شود. در این میان مشاغلی که جنبه مهارت در آن پررنگ‌تر است، به گونه‌ای است که اگر افراد بتوانند با کسب تجربه، مهارت لازم و دانش کافی به آن ورود کنند، در مدت کوتاهی با استقبال مشتریان زیادی روبرو می‌شوند.

مطالب مرتبط : چگونه در تعمیرات جاروبرقی حرفه‌ای شویم؟

جاروبرقی تقریبا طول عمر بیش از 10 سال دارد و بعد از این مدت، قطعات آن دچار فرسودگی می‌شود که به دلیل بالا بودن قیمت خرید جاروبرقی نو، خیلی از افراد قطعات فرسوده را تعمیر و یا تعویض می‌کنند که این موارد باعث رونق گرفتن بازار کار تعمیر جاروبرقی شده است. همچنین بسیاری از جاروبرقی‌ها با کوچکترین و جزئی‌ترین تعمیر قطعات، مجددا شروع به کار می‌کنند که دانستن این موارد باعث شده تا همه‌ افراد ابتدا به دنبال تعمیر جاروبرقی باشند و در مراحل بعد، جاروبرقی نو خریداری کنند. آموزش اصولی تعمیر جاروبرقی به شما کمک می‌کند که این حرفه را یاد بگیرید و با توجه به دلایل گفته شده از مزایای این کار بهره‌مند شده و وارد بازار کار شوید.

هزینه تعمیرات جاروبرقی چطور محاسبه می‌شود؟

همانطور که گفته شد، یکی از وسایل بسیار مهم و ضروری در منزل، جاروبرقی است که این دستگاه تنوع بالایی از نظر مدل و برند دارد. با استفاده مداوم از جاروبرقی به مرور مشکلاتی برای قطعات داخلی آن به‌وجود می‌آید و نیاز به تعمیرات پیدا می‌کند. جاروبرقی نیز مانند سایر لوازم خانگی، با قیمت‌های متفاوتی تعمیر می‌شود و فاکتورهای متعددی در نرخ‌گذاری آن موثر است.

میزان دستمزد متخصص تعمیرات جاروبرقی بر اساس تعرفه‌های از پیش مصوب شده مشخص می‌شود. با این وجود اما برخی از افراد سودجو ارقام غیر منصفانه‌ای را برای تعمیرات وسایل برقی اعلام می‌کنند. از همین رو سپردن کار به اشخاص مجاز و معتبر که کیفیت بالا و قیمت مناسبی داشته باشند، توصیه می‌شود. این افراد هم قیمت استانداردی از مشتری دریافت و هم دستگاه را به خوبی تعمیر می‌کنند.

نوع خرابی دستگاه یکی از مهمترین فاکتورهایی است که در تعیین هزینه تعمیر جاروبرقی نقش دارد. برخی از مشکلات در زمان کوتاه و بدون نیاز به تخصص بالا قابل رفع بوده و تعدادی نیز به بررسی دقیق و تخصصی نیاز دارند. علاوه براین، اگر برای تعمیر نیاز به تعویض قطعات باشد، بدون شک هزینه نهایی کار با رشد زیادی مواجه خواهد شد. در نظر داشته باشید که قیمت قطعات وسایل برقی درست مثل قیمت خود این وسایل متغیر است و نمی‌توان هزینه دقیق هر قطعه را از قبل پیش‌بینی کرد، اما واضح است که هرچه قطعاتِ گران‌تر و بیشتری نیاز به تعویض داشته باشند، هزینه کل کار بالا می‌رود. قطعاتی مثل برد، خازن و بلبرینگ موتور از جمله قطعات نسبتا گران جاروبرقی به حساب می‌آیند.

بخشی از هزینه تعمیر جاروبرقی در تهران و سایر شهرها به هزینه‌های رفت و آمد مربوط می‌شود. در سرویس اعزام تعمیرکار جاروبرقی به محل، به جای آنکه صاحب جاروبرقی خود به تعمیرگاه مراجعه کند و زمان و انرژی خود را هدر دهد، از خدمات سرویس و تعمیر جاروبرقی در محل استفاده می‌کند. تعمیراتی که در محل و منزل انجام می‌شوند، به دلیل هزینه رفت و برگشت، بالاتر از تعمیر در تعمیرگاه هستند. علاوه براین، در حالت کلی هزینه‌های تعمیر در شهرهای مختلف کمی با هم متفاوت است. مثلا همیشه قیمت تعمیر جاروبرقی و سایر لوازم خانگی برقی در شمال، جنوب و شرق و غرب تهران بیشتر از شهرستان‌ها محاسبه می‌شود.

جاروبرقی‌ها دارای تنوع زیادی هستند و مثلا هزینه‌های تعمیر جاروبرقی کیسه‌ای با تعمیر جاروبرقی سطلی متفاوت خواهد بود. در مدل‌های مختلف سیستم داخلی دستگاه با هم فرق دارد و به همین دلیل تعمیر برخی از آنها نیاز به تخصص بالایی خواهد داشت. همچنین تعمیر جاروبرقی رباتیک در بسیاری از مواقع گران‌تر از نوع سطلی و کیسه‌ای است.

قابل ذکر است که اغلب برندهای جاروبرقی، نرخ‌های مصوب شرکتی را برای نمایندگی‌های خود ارائه می‌دهند. نرخ‌های ارائه شده توسط این برندها ممکن است کمی با هم متفاوت باشد. توجه داشته باشید که هزینه تعمیرات جاروبرقی‌های هیوندای، ال‌جی، همیلتون، سامسونگ و سایر برندها در نمایندگی و مراکز خدمات پس از فروش ارزان‌تر از سایر تعمیرگاه‌ها است.

جهت تمایل در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی کلیک کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *