دنیای تعمیر

 

آدرس دفتر ما

تهران - انقلاب

سبد خرید

10 موردی که سیگنال وای فای شما را در خانه ضعیف تر می کند

دسته بندی مقالات

تهران | میدان انقلاب | صادقیه

شنبه تا پنجشنبه 8 تا 22

10 موردی که سیگنال وای فای شما را در خانه ضعیف تر می کند

چیزهای زیادی در خانه شما وجود دارد از نوع مواد ساخته شده از دیوارها گرفته تا چیزهایی که خانه خود را با آنها تزئین می کنید که می توانند سیگنال Wi-Fi شما را کاهش دهند. ما امروز 10 موردی که سیگنال وای فای شما را در خانه ضعیف تر می کند را به شما توضیح خواهیم داد

نکاتی در مورد محل قرار دادن مودم اینترنت(روتر)

قبل از اینکه همه چیزهای مختلفی را که می تواند بر سیگنال Wi-Fi در خانه شما تأثیر بگذارد، بررسی کنیم، اجازه دهید با صحبت در مورد Wi-fi و به طور کلی، محل قرارگیری روتر، و نحوه استفاده بهینه از اطلاعاتی که قرار است به اشتراک بگذاریم.شما هرگز خانه ای نخواهید داشت که کاملاً برای سیگنال Wi-Fi مناسب باشد، زیرا داشتن خانه ای پر از لوازم (از جمله خود و خانواده تان!) بر روی Wi-Fi تأثیر می گذارد. اما می‌توانید از درک بهتری از نحوه عملکرد وای‌فای برای بهترین جایگذاری وای‌فای خود استفاده کنید.

بهتر است که روتر وای فای خود را به عنوان یک لامپ در نظر بگیرید که وای فای را به محیط بیرون می تاباند، درست مانند لامپ که نور مرئی ساطع می کند. چرا سقف اتاق های خانه را چراغانی می کنیم؟ زیرا اگر بخواهیم بیشترین نور به بیشترین قسمت اتاق برسد بدون اینکه چیزی مانع شود، این مکان کاربردی ترین مکان برای قرار دادن لامپ است.
وقتی از لامپ در جاهای دیگر استفاده می‌کنیم، مانند یک چراغ رومیزی، چراغ رومیزی را پشت یک وسیله بزرگ قرار نمی‌دهیم، آن را در جایی قرار می‌دهیم که نور در جایی که به آن نیاز داریم فرود بیاید مانند کنار صندلی مطالعه یا روی میز.
بنابراین همانطور که تمام اشیاء و مواد مختلف می توانند بر سیگنال Wi-Fi شما تأثیر بگذارند. پس روتر وای فای خود را جوری تنظیم کنید تا از موادی که سیگنال را مسدود یا جذب می کنند اجتناب کنید.


بیشتر:

نعمیرات موبایل 

تعمیرات لپ تاپ


دکور می تواند وای فای را کاهش دهد

یکی از چیزهایی که می تواند سیگنال وای فای شما را کاهش دهد، دکوراسیون است. وقتی به مشکلات Wi-Fi فکر می کنیم، تمایل داریم به چیزهایی مانند دیوارهای بتنی یا سایر چیزهای بزرگ و سنگین فکر کنیم.
اما چند نمونه جالب از تاثیر دکور بر سیگنال وجود دارد که امروز در دنیای تعمیر چند نمونه از انها را بررسی میکینم

آکواریوم های ماهی

به عنوان مثال، آب در مسدود کردن سیگنال های Wi-Fi بسیار قدرتمند است. قرار دادن روتر Wi-Fi خود درست در کنار یک آکواریوم بزرگ مانند قرار دادن یک دمپر روی آن است. شما یک سیگنال خوب در سمتی از آکواریوم که روتر در آن سمت قرار دارد دریافت خواهید کرد. اما شاهد یک سیگنال ضعیف در طرف دیگر خواهید شد.

قفسه کتاب

کتاب‌ها بسیار متراکم هستند و اگر به اندازه کافی از آنها را کنار هم قرار دهید، مانند پوشاندن یک دیوار کامل با قفسه‌های کتاب، به طور موثری برای خود یک کشنده سیگنال بزرگ ساخته‌اید. پیمودن طول یک قفسه کتاب طولانی برای سیگنال های Wi-Fi واقعا دشوار است.
بهتر است به هیچ وجه یک روتر را روی قفسه کتاب قرار ندهید، این امر به ویژه در صورتی صادق است که مکانی که به سیگنال قوی نیاز دارید در انتهای مخالف قفسه های کتاب باشد.

آینه

آینه ها می توانند با سیگنال های Wi-Fi تداخل داشته باشند. پوششی که یک ورق شیشه را به آینه تبدیل می کند فلزی است. آینه‌های دیواری بزرگ تأثیر بیشتری نسبت به آینه‌های کوچک‌تر دارند و آینه‌های قدیمی‌تر بیشتر از آینه‌های جدیدتر روی وای‌فای تأثیر می‌گذارند (به دلیل اینکه آینه‌های قدیمی‌تر حاوی نقره واقعی هستند و نه نسخه های ارزان‌تر موجود در آینه‌های جدید).

دستگاه های تلویزیون

تلویزیون ها وقتی خاموش هستند شبیه آینه های سیاه به نظر می رسند اما این شیشه نیست که باعث این مشکل می شود. این سپر فلزی غول پیکر داخلی آن است. اگر بخواهید تلویزیون صفحه تخت خود را باز کنید (یا مانیتورهای رایانه را)، متوجه خواهید شد که یک صفحه فلزی تقریباً تمام پشت اًن را پوشانده است. این صفحه فلزی هم به عنوان یک محافظ الکترومغناطیسی و هم برای تقویت یکپارچگی ساختاری تلویزیون عمل می کند. بنابراین روتر خود را درست پشت تلویزیون خود قرار ندهید.

تزئینات فلزی

صحبت از فلز شد، دکور فلزی نیز می تواند مانع سیگنال های Wi-Fi شما شود. دیوار شما اگر فلزی باشد می تواند سیگنال شما را تحت تاثیر قرار دهد. یکی از همسایه‌های من شکایت می‌کرد که سیگنال وای‌فای‌شان در طبقه بالا خوب است، اما در طبقه پایین افتضاح مطلق است. پس از بررسی، متوجه شدم که آنها روتر خود را در یک سبد فلزی تزئینی بزرگ قرار داده بودند. سیگنال Wi-Fi می‌توانست بدون مانع به طبقه بالا منتقل شود، اما روتردر سنت تحتانی توسط یک قفس فلزی احاطه شده بود.

وسایل اشپزخانه

در آشپزخانه یخچال، ماشین ظرفشویی، اجاق گاز و حتی اجاق مایکروویو اشیاء فلزی بزرگی هستند که به طور موثر وای فای را مسدود می کنند. وقتی به چیدمان خانه خود و ارتباط روتر با دستگاه هایی که به وای فای نیاز دارند فکر می کنید، از میزان جرم جذب کننده امواج رادیویی در آشپزخانه غافل نشوید.

لوازم خشکشویی و لوازم خانگی

ماشین لباسشویی و خشک کن شما به همان اندازه اشیاء فلزی درشت هستند که دوست Wi-Fi نیستند. و اگرچه معمولاً آنها را به عنوان یک “لوازم خانگی” در نظر نمی گیرند، اما مثلا آبگرمکن شما بر قدرت سیگنال Wi-Fi نیز تأثیر می گذارد. حتی تاثیر آبگرمکن دو برابر می شود، زیرا فقط یک استوانه فلزی غول پیکر نیست، بلکه با آب نیز پر شده است!
برای افرادی که لباس‌های شسته شده، کوره و آبگرمکن در گوشه زیرزمین قرار داده اند، این احتمالاً چندان قابل توجه نیست. اما، اگر شما یک لباسشویی، آبگرمکن، خشک کن و ابزار در طبقه اول دارید، باید مکان روتر خود را در ارتباط با آن در نظر بگیرید.

میخ های فولادی و دیوارهای قدیمی می توانند مشکل ساز باشند

اگر خانه شما دارای ساختار فولادی است، ناودانی های فولادی با سیگنال تداخل پیدا می کنند.
اگر خانه قدیمی‌تری داشته باشید که به جای دیوار خشک، دیوارهای گچی و تراشکاری داشته باشید، مشکلات مشابهی پیش می‌آید. هرچه فلز بیشتری در دیوارهای خانه شما وجود داشته باشد، خواه ناودانی های فولادی، تراش سیمی یا حتی عایق های روکش شده با فویل که در اواسط قرن بیستم رایج بود. مشکلات انتقال بیشتری خواهید داشت.

دیوارهای بتنی برای Wi-Fi وحشتناک هستند

دیوارهای بتنی ضخیم و کف‌های بتنی در اکثر ساخت‌وسازهای مسکونی رایج هستند، داشتن دیوارهای بتنی جامد بیرونی و حتی داخلی برای قبوض برق و ممانعت از هدر رفت انرژی عالی است اما برای انتقال Wi-Fi وحشتناک است.
در خانه های چند طبقه و یا خانه های دارای زیرزمین، فراموش نکنید که در مورد خود کف فکر کنید. اگر کف بتنی ریخته اید، همان مشکلی را دارید که با دیوارهای بتنی داشتید.
لایه های عایق فویل در کفپوش نیز می تواند مشکلاتی ایجاد کند. و همچنین جرم آب موجود در سیستم‌های مبتنی بر رادیاتور. اغلب اوقات چنین سیستم هایی در کف های بتنی یا درست بالای آنها تعبیه می شوند که فقط مشکل را تشدید می کند.برخلاف برخی از موقعیت‌هایی که قبلاً به آن اشاره کردیم، مانند اینکه شما ناخواسته روتر وای فای خود را خیلی نزدیک به آکواریوم ماهی خود قرار داده‌اید، مبارزه با ساختار فیزیکی خانه کمی سخت تر است. شما نمی توانید دیوارهای بتنی را با دیوارهای چوبی جایگزین کنید یا آجر را به دیوار خشک تغییر دهید. در این موارد، بهترین کار ممکن برای شما، علاوه بر توجه دقیق به چیدمان خانه، این است که روتر خود را ارتقا دهید.

دنیای تعمیر در زمینه تعمیرات موبایل، لپ تاپ، مودم و یا لوازم الکتریکی دیگر یکی از بهترین های بازار می باشد که علاوه بر گارانتی خدمات، ضمانت بازگشت وجه هم به شما میدهد.

امروز 10 موردی که سیگنال وای فای شما را در خانه ضعیف تر می کند را بررسی کردیم.اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید حتما با ما به اشتراک بگذارید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *