دنیای تعمیر

 

آدرس دفتر ما

تهران - انقلاب

سبد خرید

نحوه تعمیر لپ تاپ آب دیده

دسته بندی مقالات

تهران | میدان انقلاب | صادقیه

شنبه تا پنجشنبه 8 تا 22

نحوه تعمیر لپ تاپ آب دیده
1416
23 اکتبر 2020
حسن ویسی

نحوه تعمیر لپ تاپ آب دیده :ریختن آب روی قطعات الکترونیکی شاید برای شما به معنی اتمام عمر آن قطعه تلقی شود اما اینگونه نیست! در این فیلم آموزشی شما خواهید دید که ما یک لپ تاپ که دچار آب دیدگی شده و به وسیله مایعات دچار خرابی شده را تعمیر میکنیم

نحوه تعمیر لپ تاپ آب دیده

اگر به تازگی مایعاتی را روی  لپ تاپ خود ریخته اید ، مهمترین چیز زمان است. باید رایانه خود را فوراً خاموش کرده و در صورت اتصال از برق جدا کنید.

اگر باتری قابل جابجایی دارید ، فوراً آن را جدا کنید.

جلو بروید و دکمه روشن / خاموش را فشار دهید تا دستگاه شما خاموش شود. همین کار را کن! هر ثانیه در این شرایط حیاتی است.

لپ تاپ خیس شده

فیلم آموزشی نحوه تعمیر لپ تاپ آب دیده

مراحل تعمیر لپ تاپ

مرحله 1:

تمام اجزای قابل جدا شدن را جدا کنید.

ماوس و هر کابل وباتری را از برق بکشید و درایو های فلش و DVD را بردارید.

تعمیر لپ تاپ

مرحله 2:

قسمت بیرونی دستگاه خود را خشک کنید:لپ تاپ خود را تا جایی که باز است باز کنید ، آن را وارونه نگه دارید تا مایعات جمع شده تخلیه شود و از یک حوله یا پارچه جاذب بدون پرز برای پاک کردن سطوح مرطوب تا خشک شدن استفاده کنید. سعی نکنید لپ تاپ را با هوای گرم اجباری از هیتر با دمای بالا یا سشوار خشک کنید.

مرحله 3:

در این مرحله ، ما توصیه می کنیم که اگر هنوز قابل استفاده است ، از گارانتی استفاده کنید یا دستگاه خود را به یک تعمیرگاه معتبر مانند دنیای تعمیر ببرید.

تعمیر لپ تاپ خیس شده

نوع مایعی که ریخته شده مهم است: آب کمترین اسید را دارد در حالی که مایعات قندی و الکلی رساناتر و خورنده ترند و به سرعت باعث آسیب دائمی می شوند. در هر صورت ، هدف این است که با خشک کردن سریع رایانه ، تأثیرات آنها را تا حد ممکن کاهش دهید. اگر نمی خواهید یک حرفه ای نگاهی به آن بیندازید ، مراحل بیشتری وجود دارد که می توانید برای خشک کردن دستگاه خود انجام دهید. با این حال ، توجه داشته باشید که  نویسنده هیچ مسئولیتی در قبال خسارت وارده به لپ تاپ شما ندارد (هدف ما فقط آموزش است)

مرحله 4:

اگر قبلاً این کار را نکرده اید و لپ تاپ به شما اجازه می دهد ، باتری را جدا کنید.

حذف باتری معمولاً با فشار دادن یک کلید یا دکمه در قسمت زیرین رایانه شما انجام می شود.

تعمیر لپ تاپ خیس شده

مرحله 5:

اگر نگران نشت مایعات به کل سیستم هستید – به اجزایی مانند حافظه و درایو ذخیره سازی – می توانید آن ها را نیز باز کنید. در بعضی از لپ تاپ ها ، صفحه هایی پیدا می کنید که امکان حذف آنها را در قسمت زیرین وجود دارد.

در بیشتر موارد ، برای حذف آنها باید از پیچ گوشتی فیلیپس یا Torx استفاده کنید. برای حافظه ، گیره های جانبی را فشار دهید تا از چهار چوب خود خارج شود. برای درایو حالت جامد یا دیسک سخت ، احتمالاً باید پیچ های بیشتری را باز کنید تا از قاب خارج شود. مطمئن شوید که آن را به دقت از پورت ها یا کابل های اتصال به برق و داده جدا کنید.

مرحله 6:

هر یک از اجزای حذف شده را بررسی کنید تا علائم رطوبت یا خوردگی را بررسی کنید. هر قسمت مرطوب باید خشک شود ،

اما اگر مایع چیزی غیر از آب است ، آن را با استفاده از مسواک تمیز آغشته به الکل ایزوپروپیل 99٪ پاک کنید.

مرحله 7:

وقتی همه چیز تمیز و بررسی شد و مطمئن شدید که علائم خوردگی را از بین برده اید ، همه چیز را برای دو تا سه روز در یک منطقه گرم و خشک تنها بگذارید تا در هوا خشک شود. یک فن روند خشک شدن را تسریع می کند. از سشوار استفاده نکنید ،

زیرا این امر می تواند مشکلات استاتیک ایجاد کند. هنگامی که دستگاه خود را جدا کردید و به اجزای سازنده زمان خشک شدن دادید ، می توانید به صورت معکوس دستورالعمل ها را دنبال کنید تا لپ تاپ خود را دوباره کنار هم قرار دهید و ببینید آیا کار می کند.

امیدوارم این آموزش برای شما مفید بوده باشد شما میتوانید سریعا با ما تماس بگیرید و لپ تاپ آب دیده خود را در دستان پرتوان تعمیر کاران ما بگذارید.

برای تعمیرات لپ تاپ خود و یا آموزش تعمیرات اینجا کلیک کنید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *