دنیای تعمیر

 

آدرس دفتر ما

تهران - انقلاب

سبد خرید

نحوه اتصال کامپیوتر به تلویزیون با HDMI

دسته بندی مقالات

تهران | میدان انقلاب | صادقیه

شنبه تا پنجشنبه 8 تا 22

نحوه اتصال کامپیوتر به تلویزیون با HDMI
1442
26 اکتبر 2020
حسن ویسی

امروز دنیای تعمیر به شما می آموزد که چگونه کامپیوتر خود را با استفاده از کابل HDMI به تلویزیون متصل کنید. اتصال رایانه به تلویزیون به شما امکان می دهد صفحه رایانه خود را در تلویزیون نشان دهید ، بنابراین می توانید فیلم ها را روی tv تماشا کنید یا در صفحه بزرگ به مرور اینترنت بپردازید. برای اتصال این دو دستگاه تنها یک کابل HDMI لازم است

«بخش اول»

متصل کردن کامپیوتر به تلویزیون

اتصال کامپیوتر به تلویزیون با HDMI

یک سر کابل HDMI را به کامپیوتر وصل کنید. در صورت داشتن رایانه رومیزی یا در کنار کیبورد روی لپ تاپ ، اسلات HDMI معمولاً پشت پردازنده قرار دارد.
برخی از رایانه های شخصی ممکن است از یک پورت HDMI معمولی استفاده کنند ، در حالی که دیگران از پورت HDMI mini یا MiniDisplay استفاده می کنند.
برای کابل های HDMI mini و MiniDisplay ، یک سر کابل باید یک کابل HDMI mini یا MiniDisplay باشد که می توانید آن را به رایانه خود متصل کنید ، و سر دیگر آن باید کابل HDMI با اندازه معمولی باشد.
همه رایانه ها پورت HDMI ندارند. برخی از رایانه های قدیمی ممکن است از کابل VGA یا DVI استفاده کنند. با استفاده از آداپتور و کابل صوتی جداگانه می توانید این موارد را به درگاه HDMI تلویزیون وصل کنید. اگر از لپ تاپی استفاده می کنید که فاقد HDMI یا درگاه خروجی ویدیوی دیگری است ، می توانید یک آداپتور USB به HDMI خریداری کنید. ممکن است لازم باشد نرم افزار اضافی را روی رایانه شخصی خود نصب کنید.

انتهای دیگر کابل را به تلویزیون وصل کنید. یک درگاه HDMI خالی در تلویزیون خود پیدا کنید و انتهای دیگر کابل را به آن متصل کنید. درگاه ها معمولاً شماره گذاری شده و با برچسب “HDMI” برچسب گذاری می شوند.
یادداشت کنید که به کدام درگاه HDMI متصل هستید.
اطمینان حاصل کنید که یک کابل HDMI خریداری کرده اید که طول مناسبی برای اتصال از رایانه به تلویزیون داشته باشد. در صورت نیاز فاصله را اندازه بگیرید

برای انتخاب منبع HDMI در تلویزیون ازکنترل راه دور تلویزیون استفاده کنید. به دنبال دکمه ای در تلویزیون یا ریموت باشید که در آن نوشته شده باشد “inpot” یا “ورودی” یا چیزی مشابه آن. از این دکمه برای انتخاب پورت HDMI که رایانه خود را به آن متصل کرده اید استفاده کنید.
پس از اتصال رایانه و تلویزیون به هم ، گاهی اوقات تلویزیون به طور خودکار آنچه را در مانیتور رایانه شما قرار دارد ، نمایش می دهد. اگر خالی است ، از روش 2 برای شناسایی تلویزیون خود در ویندوز 10 استفاده کنید.
برای کمک به شما در یافتن رایانه شما به کدام منبع HDMI ، از برچسب شماره در پورت های HDMI استفاده کنید.

«بخش دوم»

شناسایی تلویزیون شما در ویندوز

اتصال tv به کامپیوتر

روی ویندوزدر رایانه خود کلیک کنید. این گزینه معمولاً در گوشه پایین سمت چپ صفحه مشاهده می شود. این یک نماد با آرم ویندوز دارد.که Start را نمایش می دهد

Connect-PC-to-TV-with-HDMI

روی نماد تنظیمات تنظیمات کلیک کنید. این آیکون است که شبیه چرخ دنده است. در سمت چپ منوی شروع است.

آبدیت بایوس مادربرد

روی system کلیک کنید. این اولین گزینه در منوی تنظیمات ویندوز است. این در کنار نمادی است که شبیه یک کامپیوتر لپ تاپ است.

روی گزینه display کلیک کنید. این اولین گزینه در منوی نوار کناری سمت چپ است. این گزینه تنظیمات نمایشگر شما را نشان می دهد.

به پایین پیمایش کنید و روی Detect کلیک کنید. در پایین منوی تنظیمات نمایش است. ویندوز هر نمایشگری که  متصل شده را تشخیص می دهد.
وضوح را در صورت لزوم تنظیم کنید تا در تلویزیون خوب به نظر برسد. اگر تلویزیون HD دارید ، 1920 x 1080 را از فهرست کشویی “Resolution” انتخاب کنید. اگر تلویزیون 4K دارید ، از منوی کشویی “Resolution” حداکثر تا 3840 21 2160 یا بالاترین وضوح ممکن را انتخاب کنید.

😘امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *