دنیای تعمیر

 

آدرس دفتر ما

تهران - انقلاب

سبد خرید

آموزش رفع مشکل مصرف بالای cpu

دسته بندی مقالات

تهران | میدان انقلاب | صادقیه

شنبه تا پنجشنبه 8 تا 22

آموزش رفع مشکل مصرف بالای cpu
1438
7 نوامبر 2020
حسن ویسی

استفاده زیاد از پردازنده مرکزی می تواند نشان دهنده چندین مشکل مختلف باشد. اگر برنامه ای تمام پردازنده شما را می خورد ، این احتمال وجود دارد که رفتار مناسبی نداشته باشد. CPU حداکثر نیز نشانه ای از ویروس یا آلودگی به ابزارهای تبلیغاتی مزاحم است که باید سریعاً رفع شود. این به راحتی می تواند به این معنی باشد که رایانه شما نمی تواند به خوبی کار کند و باعث لگ شدن شما میشود

برای رفع مصرف بالای cpu :

1. Ctrl + ⇧ Shift + Esc را فشار دهید تا Task Manager باز شود. این ابزاری است که کلیه فرآیندها و برنامه هایی را که در حال حاضر در رایانه شما در حال اجرا هستند رصد و گزارش می دهد.

مصرف بالای cpu

2. روی برگه .Proceses کلیک کنید. با این کار تمام فرایندهایی که در حال حاضر در رایانه شما در حال اجرا هستند نمایش داده می شود.

رفع مشکل مصرف زیاد پردازنده

3. فرایندهایی را که بیشترین میزان استفاده از پردازنده مرکزی شما را تشکیل می دهند ، پیدا کنید. معمولاً فقط یكی وجود دارد كه تقریباً حداكثر 99-100٪ باشد ، اگرچه ممكن است چند برنامه مختلف داشته باشید كه هر كدام 50٪ را اشغال كنند.
بسیاری از بازی ها و برنامه های ویرایش رسانه 100٪ CPU شما را هنگام اجرای کار می گیرند. این یک رفتار طبیعی است ، زیرا این برنامه ها به گونه ای طراحی شده اند که در حین اجرا از تنها چیزی استفاده می کنید.

رفع مشکل مصرف زیادی cpu

4.برنامه متخلف را انتخاب کرده و روی .End Process کلیک کنید. از شما خواسته می شود تأیید کنید که می خواهید فرایند را مجبور به ترک کنید.
ترک برنامه با اجبار باعث از بین رفتن هر کار ذخیره نشده در برنامه می شود. ترک اجباری یک فرآیند سیستم ممکن است باعث شود تا زمان راه اندازی مجدد رایانه شما کار نکند.
نیازی به ترک اجباری “روند بیکاری سیستم” نیست. اگر این فرآیند پردازنده شماست ، در واقع از آن استفاده نمی شود. وقتی System Idle Process از CPU زیادی استفاده می کند ، در واقع به این معنی است که رایانه شما قدرت پردازش زیادی دارد.
مصرف بیش از حد cpu

5. در بعضی موارد که شایعترین آنها میباشد دلیل کندی سیستم و مصرف زیاد cpu بخاطر بد افزار ها و ویروس ها میباشد که بهتر است برای رفع این مشکل از یک آنتی ویروس قوی استفاده کنید تا آنهارا شناسایی و از بین ببرید

آنتی ویروس

تنظیمات پاور (فقط لپ تاپ) را بررسی کنید. اگر از لپ تاپ استفاده می کنید و به منبع تغذیه متصل نیستید ، ممکن است رایانه شما با سرعت کمتری کار کند تا باتری شما را ذخیره کند. تنظیم تنظیمات پاور می تواند به افزایش قابلیت های پردازنده شما کمک کند ، اما همچنین منجر به کاهش زمان شارژ می شود.
Control Panel را باز کنید و “Power Options” را انتخاب کنید. اگر این گزینه را نمی بینید ، روی “Hardware and Sound” کلیک کنید و سپس “Power Options” را انتخاب کنید.
برای گسترش فهرست ، روی گزینه “نمایش برنامه های اضافی” کلیک کنید.
“عملکرد بالا” را انتخاب کنید. اگر از قبل پردازنده شما قفل نشده باشد ، قفل آن باز می شود.

رفع مشکل استفاده بیش از حد cpu

اگر در اجرای بیشتر برنامه ها مشکلی ندارید ، سخت افزار خود را ارتقا دهید. اگر دائماً با استفاده 100٪ از پردازنده مواجه هستید و هیچ یک از برنامه های شما مقصر نیستند ، ممکن است لازم باشد که سخت افزار خود را ارتقا دهید.

آموزش رفع کندی سیستم

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *