دنیای تعمیر

 

آدرس دفتر ما

تهران - انقلاب

سبد خرید

10 واقعیت در مورد صفحات مدار چاپی

دسته بندی مقالات

تهران | میدان انقلاب | صادقیه

شنبه تا پنجشنبه 8 تا 22

10 واقعیت در مورد صفحات مدار چاپی
1528
10 ژانویه 2021
حسن ویسی

10 واقعیت در مورد صفحات مدار چاپی

بردهای الکترونیکی در این عصر مدرن در همه جا وجود دارند. می توانید آنها را در تلفن های هوشمند ، تبلت ها ، رایانه ها ، رادیوها و انواع وسایل الکترونیکی دیگر پیدا کنید. اگرچه ما توسط آنها احاطه شده ایم ، اما ممکن است برخی از ما اطلاعات زیادی در مورد PCB ها نداشته باشیم. برای اینکه بتوانید کمی بیشتر در مورد صفحه مدار درک کنید ، در اینجا 10 واقعیت در مورد صفحه مدار چاپی آورده شده است.

10 واقعیت در مورد بردهای الکترونیکی

1. چه کسی PCB را اختراع کرده است؟

اگرچه پیشرفت منتهی به اختراع برد مدار تا دهه 1890 قابل پیگیری است ، اما اختراع صفحه مدار چاپی را به پل آیزلر ، مخترع اتریشی نسبت می دهند. پل آیزلر برای اولین بار در سال 1936 هنگامی که مشغول کار بر روی یک دستگاه رادیویی بود ، صفحه مدار چاپی را ایجاد کرد ، اما تخته های مدار تا بعد از دهه 1950 شاهد استفاده گسترده نبودند. از آن زمان به بعد ، محبوبیت PCB ها به سرعت در حال رشد است.

2. چرا آنها سبز هستند؟

برد الکترونیکی

شاید متوجه شده باشید که اکثر صفحه های مدار چاپی رنگ سبز دارند و احتمالاً از خود می پرسید چرا. رنگ سبز که روی صفحه مدار مشاهده می کنید در واقع فقط رنگ ماسک لحیم کاری است که از طریق اپوکسی شیشه نشان داده می شود. هدف از ماسک لحیم کاری محافظت از آثار الکترونیکی موجود در زیر رطوبت و گرد و غبار است. در حقیقت ، ماسک لحیم کاری می تواند در رنگ های مختلفی مانند نارنجی ، آبی و زرد باشد ، نه فقط سبز.
چند دلیل وجود دارد که اکثر صفحات مدار سبز هستند:
اعتقاد بر این است که رنگ سبز به عنوان استاندارد تنظیم PCB در هنگام استفاده توسط ارتش آمریکا و گسترش آن به بقیه جهان مورد استفاده قرار گرفته است.
رنگ اصلی اپوکسی شیشه به طور طبیعی سبز است و هنوز هم ممکن است از این رنگ برای معمولی ماندن استفاده شود.
در نهایت ، از رنگ سبز تا حد زیادی در ساخت PCB استفاده می شود زیرا مهندسان به راحتی می توانند به دنبال خطا در خطوط ردیابی باشند.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *