دنیای تعمیر

 

آدرس دفتر ما

تهران - انقلاب

سبد خرید

چگونه تلفن هوشمند Android گمشده خود را پیدا کنیم و از راه دور اطلاعات را پاک کنیم

دسته بندی مقالات

تهران | میدان انقلاب | صادقیه

شنبه تا پنجشنبه 8 تا 22

چگونه تلفن هوشمند Android گمشده خود را پیدا کنیم و از راه دور اطلاعات را پاک کنیم
1479
15 مارس 2021
حسن ویسی

چگونه تلفن هوشمند Android گمشده خود را پیدا کنیم و از راه دور اطلاعات را پاک کنیم

موارد بسیاری وجود داشته است که ما تلفن های خود را گم می کنیم ، گاهی اوقات فقط در خانه های خود به یاد نمی آوریم آخرین بار کجا نگه داشته ایم و متأسفانه گاهی اوقات آنها خارج از خانه ما به سرقت می روند یا بی جا می شوند. در نمونه سابق ، یافتن تلفنهای اندرویدی ما با استفاده از ویژگی Find My Phone در ساعت هوشمند جفت شده یا یافتن زنگ برای شخص دیگر آسان است. اما اگر در خارج از خانه ما از گم شده باشد ، پس ما به کمی اضافی نیاز داریم. خوشبختانه ، راهی آسان برای یافتن و یافتن مکان از راه دور تلفن Android خود ، قفل کردن آن و حتی پاک کردن همه داده ها در صورت لزوم وجود دارد.

 

Google یک فرایند ساده را ارائه می دهد که در آن کاربران می توانند تمام داده های تلفن Android شما را پیدا ، قفل و پاک کنند – درصورت از دست دادن آن. ویژگی Find My Device به کاربران Android اجازه می دهد تا گوشی را پیدا کنند ، با تنظیم از راه دور پین ، رمز عبور یا الگوی آن را قفل کنند تا از چشم ناخواسته دور بمانند. کاربران حتی می توانند پیامی را در صفحه قفل خود نمایش دهند تا از یابنده بخواهند هنگامی که تلفن شما را در اختیار گرفت ، تماس بگیرد. این ویژگی همچنین به کاربران امکان می دهد تا تمام داده های موجود در تلفن Android خود را پاک کنند تا جستجوگر به آن دسترسی نداشته باشد و همچنین باعث محافظت از دستگاه می شود و تلفن را برای دیگران غیر از مالک غیر قابل استفاده می کند.

چگونه تلفن هوشمند Android گمشده خود را پیدا کنیم و از راه دور اطلاعات را پاک کنیم

 

نحوه جلوگیری از تقلب در پرداخت آنلاین هنگام استفاده از برنامه های UPI ، کیف پول الکترونیکی

چگونه Dunzo طی دو سال به رشد 40 برابری در هند دست یافت

چگونه تلفن هوشمند اندرویدی خود را گم کرده و داده ها را از راه دور پاک کنیم

برای پیدا کردن ، قفل کردن یا پاک کردن تلفن Android ، پیش نیازهای لازم وجود دارد. تلفن باید روشن باشد ، کاربر باید با یک حساب Google وارد سیستم شود ، کاربر باید به داده تلفن همراه یا Wi-Fi متصل باشد ، باید در Google Play قابل مشاهده باشد ، باید تنظیمات مکان خود را روشن کرده و علاوه بر این تنظیمات Find My device نیز روشن است. اگر همه این پیش نیازها برآورده شود ، کاربر باید این مراحل را دنبال کند:

جدیدترین مدل گوشی سامسونگ

به android.com/find بروید و به سیستم حساب Google خود وارد شوید ، مانند حساب مورد استفاده در تلفن. پس از ورود به سیستم ، تلفن خود را در گوشه بالا سمت چپ مشاهده خواهید کرد. اگر چندین تلفن با یک حساب دارید ، یکی را گم کنید. این اطلاعات جزئیات مربوط به دوام باتری و آخرین باری که آنلاین شده است را به شما نشان می دهد.

Google همزمان موقعیت مکانی تقریبی گوشی را روی نقشه نشان می دهد. اگر تلفن شما پیدا نشد ، در صورت موجود بودن ، آخرین مکان شناخته شده آن را مشاهده خواهید کرد.

اگر تلفن از نزدیک قرار دارد و مکان را می دانید ، می توانید به مکان بروید و سپس گزینه Play Sound را انتخاب کنید تا تلفن شما به مدت پنج دقیقه بدون توقف زنگ بخورد ، حتی اگر روی آن خاموش باشد.

اگر تلفن در منطقه ای ناشناخته واقع شده باشد ، به خوانندگان هشدار داده می شود که سعی نکنند تلفن Android خود را بازیابی کنند و در عوض با نیروی انتظامی تماس بگیرند – که ممکن است شماره سریال یا کد IMEI را درخواست کند. در اینجا نحوه پیدا کردن شماره سریال تلفن شما آورده شده است.

اگر می خواهید صفحه را قفل کنید ، گزینه Secure Device را انتخاب کنید. با این کار می توانید تلفن خود را قفل کرده و از حساب Google خود خارج شوید. حتی می توانید یک پیام و شماره تلفن را در صفحه قفل نمایش دهید تا یاب در صورت کشف تلفن قبل از شما با شما در تماس باشد. اگر قفل ندارید ، حتی می توانید از طریق این گزینه قفل تنظیم کنید.

همچنین می توانید گزینه سوم را انتخاب کنید – پاک کردن دستگاه. این به طور دائمی تمام داده های تلفن شما را پاک می کند و پس از پاک کردن ، Find My Device روی تلفن کار نمی کند. اگر تلفن شما آفلاین باشد ، با آنلاین شدن بعدی ، پاک کردن شروع می شود. این از دسترسی اشرار به هرگونه اطلاعات موجود در تلفن شما جلوگیری می کند.

آشنایی با تعمیرات موبایل

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *