دنیای تعمیر

 

آدرس دفتر ما

تهران - انقلاب

سبد خرید

مشکلات نرم افزاری موبایل

دسته بندی مقالات

تهران | میدان انقلاب | صادقیه

شنبه تا پنجشنبه 8 تا 22

مشکلات نرم افزاری موبایل
1449
10 دسامبر 2020
حسن ویسی

تعمیرات موبایل در شرای حساس کنونی و بیماری کرونا بسیار سخت و ریسک پذیر است در این بین برای این مقوله هم امدادهایی صورت پذیرفته که بیشتر به صورت اینترنتی با کاربر در ارتباط هستند تا مشکل موبایل را به صورت دورکاری و مشاوره برطرف کنند اگر به صورت دورکاری امکان پذیر نشد به مرجله ی حضوری میرسد که دستگاه موبایل شما توسط تیم های متخصص ما مورد بررسی و تعمیر حرفه ای قرار میگیرد از این سو هم باید این نکته را بدانید که یک مجموعه ی حرفه ای فقط قادر به پیشتیبانی همگانی مخاطبان خود هست که در اینصورت میتوان گفت که تعمیرات موبایل کار بسیار تخصصی و نیاز به افراد باتجربه و کارآزموده دارد.

ما در اینجا میخواهیم اغلب مشکلات موبایل را بررسی کنیم که غالبا منجر میشود که خودتان شخصا نتوانید آن را برطرف کنید گرچه تمام سعی ما بر این است که آموزش های اولیه و لازم را برایتان توضیح و توصیف کنیم و در مرحله ی آخر اگر راهکارهای ما جوابگو نبود به متخصصین ما در مراکز تعمیر موبایل مراجعه و در صدد رفع مشکل خود باشید.

در این زمان که همگی با بیماری کرونا دست و پنجه نرم میکنید نیاز است که در هنگام مواجه شدن با مشکلی در ارتباط با موبایلتان با متخصص تعمیرات در ارتباط باشید که این کار به صورت رایگان در اختیار شما قرار میگیرد تا بتوانید از امکانات تعمیرات موبایل نهایت استفاده را بکنید.

مشکل همگام سازی موبایل

یکی از دلایل عمده ی مشکلات نرم افزاری موبایل گاهنا خواسته یا ناخواسته با آن مواجه میشوید که برای حل آن نیاز به راهنما دارید حال چه راهنما غیرحضوری چه حضوری باشد شما فقط به دنبال برطرف کردن خواسته ی خود هستید در اینجا به تعدادی از  دلایل مشکلات نرم افزاری اشاره میکنم.

اگر با مشکل همگام سازی مواجه هستید این راهکارها برایتان مناسب است اول از همه از اتصال اینترنت خود اطمینان پیدا کنید یا میتوانید اینترنت را روشن خاموش کنید تا دوباره وصل شود و بعد از در دسترس بودن سرویس هایی که میخواهید با آنها همگام سازی را انجام دهید اطمینان حاصل کنید درستی پسورد را چک کنید و اگر باز در همگام سازی دچار مشکل هستید حساب مدنظر را یک بار پاک کنید و دوباره آن را به گوشی خود وارد کنید.

هزینه ی تعمیر موبایل

نکته مهم این است که هنگام مراجعه به سرویس تعمیر موبایل، بودجه خود را هم در نظر بگیرید اشتباه بسیاری از مراجعه کننده ها به تعمیرات موبایل اینجاست که قبل از اینکه تلفن خود را به سرویس  تعمیرات موبایل تحویل دهند در مورد هزینه ها سوال نمی پرسند. گاهی اوقات پیش میاید که در ازای تعمیر یک صفحه موبایل ترک خورده بیشتر از خرید یک تلفن همراه جدید هزینه میکنید که این کار کاملا اشتباه است پیشنهاد می کنیم پیش از این در مورد هزینه تعمیر سوال کنید.

در اینجا باید خاطر نشان کنیم که هنگامی که موبایل خود را از سرویس تعمیرات موبایل پس گرفتید همان جا به صورت دقیق بررسی کند و اطمینان حاصل کنید که موبایل کاملا تعمیر و به درستی کار میکند که بیشتر کسانی که موبایل را پس میگیرند بدون بررسی کردن آن را به منزل بازمیگردانند و اگر کار نکند دوباره مجبور به مراجعه مرکز تعمیر موبایل و خرج هزینه ی اضافی میشوند.

متخصص و حرفه ای بودن تعمیرکار موبایل

اولین و مهم ترین نکته ای که باید در  هنگام جستجوی سرویس تعمیر موبایل در نظر بگیرید تخصص تعمیرکار موبایل است. اطمینان از اینکه شخصی که تلفن همراه شما را برای تعمیر در اختیار دارد باتجربه و کاملاً با دانش فنی تعمیر موبایل آشنا باشد که از اهمیت بالاتری برخوردار است.

یکی دیگر از نکات قابل تامل و بسیار مهم این است که وقتی موبایل خود را برای تعمیر به فروشگاه میبرید لطفا دقت کنید که از قطعات کاملا اصل استفاده کنند چون در صورتی که قعات یدکی که به سختی قابل تشخیص است استفاده کنند بعد از مدت کوتاهی دوباره موبایل شما خراب میشود و مجبور میشوید دوباره یک هزینه ی جدا متقبل شوید تا موبایلتان درست شود و این اشتباه است بهتر است قبل از مراجعه به مراکز تعمیر موبایل خوب تحقیق کنید که آیا آن مرکز معتبر است یا نه .

مراکز تعمیر معتبر غالبا ضمانت تعمیر و تعویض آن را در اختیار شما قرار میدهند که در این صورت میتوانید بدون نگرانی موبایل خود را برای تعمیر در اختیار آنها بگذارید ضمانت به این معنی است که اگر دوباره موبایل همین مشکل برایش پیش بیاید بدون هزینه ی اضافی موبایل را برایتان تعمیر و قطعاتش را تعویض میکنند.

یکی دیگر از مشکلات نرم افزاری موبایل شلوغ شدن صفحه ی home است.

وقتی شما یک آپ جدید را از گوگل پلی دانلود و نصب میکنید آیکون آن به صورت پیش فرض در Home screen موبایلتان اضافه میشود برای این که صفحه ی Home screen شلوغ نشود بهتر است به تنظیمات گوگل پلی وارد شوید و گزینه ی Add icon to Home screen علامت گذاری کنید. تا دیگر این مشکل برای موبایلتان پیش نیایید.

موبایل های هوشمند با سرعت فوق العاده خود را در زندگی های ما جای دادند و محبوبیت زیادی پیدا کرده اند و همین امر باعث شده دست کشیدن از تلفن های همراه سخت باشد. اما مشکلاتی مانند عملکرد پایین، تخلیه سریع باتری و برخی از مشکلات اساسی موبایل ها عواملی هستند که ما را تحریک می کنند تا موبایل های هوشمند خود را تعمیر یا تعویض کنیم.

دلایلی که باعث میشود موبایل را تعمیر کنیم

باید بدانیم که موبایل های هوشمند پیچیدگی خاص خود را دارند صفحه های خراب موبایل و خراب شدن دکمه های home با تعمیر درست میشود ولی فرسودگی باتری اینگونه نیست و مداوم است و با تعمیر قابل حل نیست و باید تعویض شود. البته باید بدانید که موارد زیادی است که میتوان با تعمیر موبایل هوشمند خود مشکل آن را برطرف کرد ولی در بعضی مواقع هم نمیشود و باید قطعتش تعویض شود که به طور دقیق اگر بررسی کنید هزینه ی تعمیر موبایل خیلی به صرفه تر است تا تعویض قطعات موبایل که قبل از اقدام به تعویض حتما در این مورد از یک متخصص تعمیر موبایل مشاوره بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *