دنیای تعمیر

 

آدرس دفتر ما

تهران - انقلاب

سبد خرید

مراحل گذراندن دوره های تعمیرات موبایل

دسته بندی مقالات

تهران | میدان انقلاب | صادقیه

شنبه تا پنجشنبه 8 تا 22

مراحل گذراندن دوره های تعمیرات موبایل
1440
22 دسامبر 2020
حسن ویسی

هر روزه با پیشرفت روزافزون علم ابزارآلات هم به همراه آن ها دچار تغییر و تحول میشوند از جمله موبایل که بسیار دچار تغییر شده است و هر بار با محصول و برند جدیدی که به بازار عرضه میشود نیاز است که علم خود را تعمیرکاران موبایل هر بار بروز کنند تا بتوانند همراه با پیشرفت تکنولوژی موبایل آنها هم به همان اندازه در زمینه ی شغلی خود استانداردها را رعایت کنند و پیشرفت داشته باشند در واقع اولین اصل و فاکتور موفقیت در دنیای امروزه همراه با موج تغییرها جلو رفتن است چه در زمینه های اینترنت و چه در زمینه های شغلی که در راستای آن تعمیرات موبایل هم که جزو اصلی ترین مشاغل موجود در بازار است که باید نهایت دقت را در یادگیری مهارت های موجود بکنند.

در تعمیرات موبایل چند اصل اساسی موجود است که همه ی آنها باید نکته به نکته رعایت شود اولین اصل این است که در هنگام یادگیری تعمیرات موبایل باید بتوانید در حین آموزش مهارت ها اسم و کارکرد ابزارآلات را هم شناسایی و بیاموزید چون هر کدام از آنها وظیفه ای خاص دارند که در تعمیرات موبایل وجودشان ضروری است.

در اینجا آکادمی آموزشی تهران قصد دارد که شما را با نحوه ی انجام تعمیرات و اسم ابزارهای ضروری برای تعمیرات آشنا کند. بهتر دانستیم که شما را به گونه ای راهنمایی کنیم که با دید بازتری نسبت به اصول آموزش نگاه کنید و خود را جزو بهترین تعمیرکاران موبایل بکنید.

برای تعمیر موبایل چه ابزارهایی لازم است؟

پیچ گوشتی

یک ابزار ضروری که که برای تعمیرات موبایل بسیار ضروری است پیچ گوشتی است که برای باز کردن پیچ های موبایل ها از آن استفاده میشود تعمیرکارهای با مهارت کاملا میدانند که هر پیچ گوشتی را کجا و چگونه استفاده کنند البته بیشتر شرکت ها پکیج پیچ گوشتی را عرضه میکنند که شما بتوانید بدون دردسر تمامم پیچ گوشتی ها را داشته باشید بهترین کاری که میتوانید انجام دهید این است که پیچ گوشتی هایی که انتخاب میکنید سر پیچ گوشتی ها قابل تعویض نباشد در این صورت است که کمتر پیش میاید که سر آن را گم کنید.

پیچ گوشتی که انتخاب میکنید بهتر است خاصیت آهنربایی داشته باشند تا پیچ هایی که جدا سازی میکنید بواسطه ی آهن ربا بودن پیچ ها را کنترل کنید. پیچ گوشتی هایی در ابعاد و اندازه های مختلف را الان برایتان بازگو میکنیم.

پیچ گوشتی چهار سو جزو ابزار آلاتی هست که نداشتن آن باعث میشود که تعمیرکار نتواند بدون آن قطعات موبایل را باز و جدا سازی کند. در گوشی آیفون دو پیچ در کنار سوکت شارژر قرار دارد برای باز کردن آن پیچ مخصوصی لازم است که باید دقت زیادی در انجام آن به خرج دهند.

پیچ گوشتی تی 6 و تی 5 جزو پیچ گوشتی هایی هستند که موبایل های قدیمی را به وسیله ی آن باز میکنند و بیشتر از این نوع پیچ گوشتی ها برای انجام تعمیرات استفاده میشود. پیچ گوشتی سه سو برای باز کردن پیچ موبایل آیفون 7 به کار میرود که در این مدل گوشی یک پیچ مخصوصی هست که به وسیله ی  این مدل پیچ گوشتی باز میشود.

 

دستگاه جدا کننده ی گلس از صفحه ی نمایشگر

در اینجا قبل از همه میخواهم درباره ی نحوه ی جدا کردن گلس از موبایل برایتان صحب کنم اول از همه باید باتری موبایل و سیم کارت و کارت حافظه را از موبایل بیرون بیاورید. بعد از آن یا استفاده از سشوار یا تفنگ حرارتی قطعات سخت افزاری موبایل جدا سازی کنید تا بتوانید چسبی که شیشه ی محافظ را گرفته آب کنید و بعد با استفاده از دستگاه جدا کننده  گلس صفحه ی نمایشگر را جدا کنید.

برای جدا کردن موبایل از دستگاه باید تاچ و نمایشگر را از موبایل جدا کنید و در دستگاه قرار دهید و در دستگاه را ببندید و تا جایی منتظر بمانید که موبایل یخ بزند و دما به منفی صد و هشتاد برسد. این ابزار یکی از ضروریت های تعمیرات موبایل است که حتما باید در محل تعمیر موجود باشد وگرنه تعمیرات با مشکل مواجه میشود.

هیتر

موبایل ها چون امروزه برای جلوگیری از نفوذ آب ضد آب ساخته میشوند بنابراین در اطراف لبه های قاب لاستیک های مقاومی در نظر گرفته میشود که مانع نفوذ آب به موبایل شود و در اینجا برای جداسازی این لاستیک ها هیتر ضروری است که به واسطه ی آن بتوانند لاستیک های مقاوم را شل کنند تا به راحتی جدا شود.

هیتر در واقع به واسطه ی گرمایی که بر قسمت هایی از موبایل وارد میاورد باعث میشود اجزای مختلف موبایل به راحتی از هم جدا شوند. البته میتوان به جرات گفت هیتر به گونه ای طراحی شده است که مثل یک سشوار داری فن است که با گرمایی که تولید میکند باعث جداسازی اجزای موبایل میشود البته میتوان گفت از هیتر به عنوان هویه هم استفاده کرد.

پنس

پنس وسیله ای است که بواسطه ی آن میتوانید اجزای کوچک موبایل را بردارید البته خیلی به موچین شباهت دارد ولی پنس بسیار تخصصی تر و ریزبینانه تر عمل میکند چون بعضی اجزای موبایل انقدر ریز است که در صورت نبودن نمیشود موبایل را تعمیر کرد چون پنس جزو وسیله هایی است که در تعمیرات موبایل حتما باشد تا بتوانید به راحتی موبایل ها را تعمیر کنید.

هویه  

هویه و سیم لحیم جزو ابزارهایی هستند که در تعمیرات موبایل حتما باید در اختیار داشته باشید. موبایل ها ممکن است نیاز به تعمیر برد و قطعات الکترونیکی داشته باشند که در برای جدا کردن هویه و سیم لحیم نیاز به هویه است. در تعمیرات موبایل از هویه ی قلمی بیشتر استفاده میشود هویه ی قلمی معمولی و هویه ی قلمی قابل تنظیم اس ام دی که برای جدا کردن قطعاتی مانند خازن و مقاومت از آن استفاده میشود.

همان طور که گفتیم سایت آکادمی آموزشی تهران با نهایت تلاش خود در صدد این است که شما بتوانید با مراحل آموزشی تعمیرات موبایل آشنایی حرفه ای و کاملی پیدا کنید. و در این راستا در تلاش کرد که به شما خدمات عالی به همراه آموزش های مفید را به نمایش بگذارد تا بتوانید نهایت استفاده را از سایت آکادمی آموزشی تهران بکنید

اگر قصد تعمیرات موبایل خود را دارید اینجا کلیک کنید

اگر میخواهید در کلاس آموزش تعمیرات موبایل شرکت کنید اینجا کلیک کنید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *