دنیای تعمیر

 

آدرس دفتر ما

تهران - انقلاب

سبد خرید

استخراج بیت کوین چیست؟

دسته بندی مقالات

تهران | میدان انقلاب | صادقیه

شنبه تا پنجشنبه 8 تا 22

استخراج بیت کوین چیست؟
1481
22 فوریه 2021
حسن ویسی

استخراج بیت کوین چیست؟

استخراج بیت کوین چیست؟ استخراج بیت کوین اصطلاحاً به فرآیندی گفته می‌شود که طی آن با استفاده از سخت‌افزارهای ویژهٔ رایانه‌ای در شبکهٔ بیت‌کوین، قادر به حل مسائل رمزنگاری شده، تأیید صحت یک تراکنش و نهایتاً ایجاد یک بلوک در زنجیرهٔ بلوکی (بِلاک چِین) بیت‌کوین بود. افرادی که مجهز به این سخت‌افزارها در شبکهٔ بیت‌کوین هستند، با تأیید تراکنش و تولید بلوک، مقداری بیت‌کوین (بنا به میزان سختی شبکه در لحظه) به عنوان پاداش دریافت خواهند کرد. این میزان در سال ۲۰۱۷ میلادی ۱۲٫۵ بیت‌کوین است.

hl,ca juldvhj lhdkv

با خواندن این مقاله میتوانید به پاسخ سوالات زیر دست پیدا کنید ،هر کدام از موارد زیر در مقاله دتوضیح داده شده است باما همراه باشید….

  • نحوه استخراج بیت کوین
  • استخراج و گردش بیت کوین
  • در آمد بیت کوین چقدر است ؟
  • برای استخراج بیت کوین چه چیزی لازم دارم؟
  • شماره هگزادسیمال 64 رقمی
  • آیا استخراج بیت کوین قانونی است؟
  • معایب استخراج بیت کوین

استخراج بیت کوین چیست؟

استخراج ارزهای رمزپایه سخت ، پرهزینه و فقط به صورت پراکنده پاداش دارد. با این وجود ، استخراج برای بسیاری از سرمایه گذاران علاقه مند به ارز رمزپایه جذابیت مغناطیسی دارد زیرا ماینرها برای کار خود با رمزهای رمز پاداش می گیرند. این ممکن است به این دلیل باشد که انواع کارآفرین استخراج را به عنوان پنی از بهشت ​​می دانند ، مانند جویندگان طلای کالیفرنیا در سال 1849. و اگر از نظر فنی تمایل دارید ، چرا این کار را نمی کنید؟

آموزش بیت کوین

روشهای استخراج بیت کوین

با استخراج ، می توانید ارز رمزنگاری شده را بدست آورید و نیازی به صرف هزینه برای آن نیست.

استخراج کنندگان بیت کوین Bitcoin را به عنوان پاداش برای تکمیل “بلوک” معاملات تایید شده که به بلاکچین اضافه می شود ، دریافت می کنند.

جوایز استخراج به ماینری پرداخت می شود که در ابتدا راه حلی برای یک معمای هش پیچیده کشف می کند و احتمال اینکه یک شرکت کننده در کشف راه حل مشارکت داشته باشد به بخشی از کل توان استخراج در شبکه مربوط می شود.

برای راه اندازی دکل استخراج یا به(  GPU واحد پردازش گرافیک) یا یک مدار مجتمع مخصوص برنامه (ASIC) نیاز دارید.

با این حال ، قبل از اینکه وقت و تجهیزات خود را صرف کنید ، این توضیح دهنده را بخوانید تا ببینید آیا استخراج واقعاً برای شما مناسب است یا خیر. ما در درجه اول روی بیت کوین تمرکز خواهیم کرد (در کل ، هنگام مراجعه به شبکه یا ارز رمزپایه به عنوان یک مفهوم از “بیت کوین” استفاده خواهیم کرد و وقتی به برخی از توکن های خاص اشاره می کنیم “بیت کوین”).

بیتکوین چگونه کار میکند

قرعه کشی اصلی بسیاری از استخراج ها ، احتمال جایزه گرفتن با بیت کوین است. همانطور که گفته شد ، مطمئناً برای داشتن رمزهای ارز رمزنگاری شده لازم نیست ماینر باشید. همچنین می توانید ارزهای رمزپایه را با استفاده از ارز فیات خریداری کنید. می توانید آن را در صرافی مانند Bitstamp با استفاده از رمزنگاری دیگر معامله کنید (به عنوان مثال ، با استفاده از Ethereum یا NEO برای خرید بیت کوین). حتی می توانید با خرید ، انتشار پست های وبلاگ در سیستم عامل هایی که به کاربران ارز رمزنگاری شده پول پرداخت می کنند و یا حتی حساب های رمزنگاری سودآور راه اندازی کنید ، درآمد کسب کنید. نمونه ای از پلتفرم وبلاگ رمزنگاری Steemit است که نوعی Medium است با این تفاوت که کاربران می توانند با پرداخت پول رمزنگاری اختصاصی به نام STEEM به وبلاگ نویسان پاداش دهند. STEEM سپس می تواند در جای دیگری با بیت کوین معامله شود.

پاداش بیت کوین که استخراج کنندگان دریافت می کنند انگیزه ای است که افراد را برای کمک به هدف اصلی استخراج انگیزه می کند: مشروعیت بخشیدن و نظارت بر معاملات بیت کوین ، اطمینان از اعتبار آنها. از آنجا که این مسئولیت ها در میان بسیاری از کاربران در سراسر جهان پخش شده است ، بیت کوین یک ارز رمزنگاری شده “غیرمتمرکز” است ، یا به هیچ مقام مرکزی مانند بانک مرکزی یا دولت برای نظارت بر مقررات آن اعتماد نمی کند.

نحوه استخراج بیت کوین

کارگران معدن در ازای کار خود به عنوان حسابرس حقوق می گیرند. آنها کار بررسی مشروعیت معاملات بیت کوین را انجام می دهند. این کنوانسیون برای حفظ صداقت کاربران بیت کوین است و توسط بنیانگذار بیت کوین ، ساتوشی ناکاموتو طراحی شده است. با تأیید معاملات ، ماینرها در جلوگیری از “مشکل هزینه مضاعف” کمک می کنند.

دوبار خرج کردن سناریویی است که در آن صاحب بیت کوین همان بیت کوین را دو بار غیرقانونی خرج می کند. با ارز فیزیکی ، این مسئله مهم نیست: هرگاه اسکناس 20 دلاری را برای خرید یک بطری ودکا به شخصی تحویل دهید ، دیگر آن را ندارید ، بنابراین خطری وجود ندارد که بتوانید از همان اسکناس 20 دلاری برای خرید بلیط های لوتو در همسایه خود استفاده کنید. در حالی که امکان ساخت پول نقد تقلبی وجود دارد ، اما دقیقاً مشابه دو برابر هزینه واقعی کلمه یک دلار نیست. با وجود ارز دیجیتال ، همانطور که دیکشنری Investopedia توضیح می دهد ، “این خطر وجود دارد که دارنده بتواند کپی توکن دیجیتال را بسازد و با حفظ نسخه اصلی آن را برای یک تاجر یا طرف دیگر ارسال کند.”

بیایید بگوییم شما یک اسکناس قانونی 20 دلاری داشتید و یک تقلبی از همان 20 دلار. اگر بخواهید هم قبض واقعی و هم جعلی را خرج کنید ، شخصی که به زحمت نگاهی به شماره سریال هر دو صورتحساب می اندازد ، می بیند که آنها شماره یکسانی هستند و بنابراین یکی از آنها باید نادرست باشد. کاری که یک استخراج کننده بیت کوین انجام می دهد مشابه آن است – آنها تراکنش ها را بررسی می کنند تا مطمئن شوند کاربران سعی نکرده اند به طور نامشروع دو بیت کوین مشابه را دو بار خرج کنند. این یک تشبیه کامل نیست – ما در زیر جزئیات بیشتری را توضیح خواهیم داد.

هنگامی که ماینرها تراکنش های بیت کوین به ارزش 1 مگابایت (مگابایت) را تأیید کردند ، که به عنوان “بلاک” شناخته می شود ، این ماینرها واجد شرایط دریافت پاداش بیت کوین هستند (اطلاعات بیشتر در مورد پاداش بیت کوین نیز در زیر). محدودیت 1 مگابایتی توسط Satoshi Nakamoto تعیین شد و جای بحث دارد ، زیرا برخی از ماینرها بر این باورند که برای قرار دادن داده های بیشتر ، باید اندازه بلوک افزایش یابد ، این به معنای این است که شبکه بیت کوین می تواند معاملات را با سرعت بیشتری پردازش و تأیید کند.

توجه داشته باشید که تأیید معاملات به ارزش 1 مگابایت ، یک استخراج کننده سکه را واجد شرایط می کند

برای به دست آوردن بیت کوین – هرکسی که معاملات را تأیید کند ، پرداخت نمی شود.

از نظر تئوری 1 مگابایت تراکنش می تواند به اندازه یک معامله کوچک باشد (اگرچه این اصلاً معمول نیست) یا چندین هزار معامله. این بستگی به این دارد که معاملات چه مقدار داده را به خود اختصاص می دهند.

“بنابراین پس از آن همه کار در تأیید معاملات ، من هنوز ممکن است هیچ بیت کوین برای آن دریافت نکنم؟”

این صحیح است.برای کسب بیت کوین باید دو شرط را داشته باشید. یکی مسئله تلاش است. یکی مسئله شانس است.

1) شما باید معاملات 1 مگابایتی پوندی را تأیید کنید. این بخش آسان است.

2) شما باید اولین معدنچی باشید که به یک جواب صحیح یا نزدیکترین پاسخ به یک مسئله عددی می رسید. این فرایند به عنوان اثبات کار نیز شناخته می شود.

“منظورتان ،” پاسخ صحیح به مسئله عددی “است؟”

خبر خوب: هیچ ریاضی یا محاسبات پیشرفته ای در کار نیست. شاید شنیده باشید که ماینرها در حال حل مسائل دشوار ریاضی هستند – این دقیقاً درست نیست. کاری که آنها در واقع انجام می دهند تلاش برای اولین استخراج کننده ای است که با یک عدد هگزادسیمال 64 رقمی (“هش”) که کمتر یا برابر هش هدف است ، آمده است. اساساً حدس و گمان است.

خبر بد: این حدس است ، اما با توجه به تعداد کل حدس های احتمالی برای هر یک از این مشکلات در حد تریلیون ها ، کار فوق العاده دشواری است. برای اینکه ابتدا یک مشکل حل شود ، استخراج کنندگان به قدرت محاسباتی زیادی نیاز دارند. برای استخراج موفقیت آمیز ، باید “نرخ هش” بالایی داشته باشید که بر حسب مگا هش در ثانیه (MH / s) ، گیگاگاث در ثانیه (GH / s) و تراه هاش در ثانیه (TH / s) اندازه گیری می شود.

اگر می خواهید تخمین بزنید که با نرخ هش دکل استخراج خود چه مقدار بیت کوین می توانید استخراج کنید ، سایت Cryptocompare یک ماشین حساب مفید ارائه می دهد.

استخراج و گردش بیت کوین

استخراج علاوه بر پوشاندن جیب ماینرها و پشتیبانی از اکوسیستم بیت کوین ، هدف حیاتی دیگری را نیز در اختیار دارد: این تنها راه آزاد کردن ارز رمزنگاری شده جدید است. به عبارت دیگر ، ماینرها در اصل “ضرب” ارز می کنند. به عنوان مثال ، از نوامبر 2020 ، حدود 18.5 میلیون بیت کوین در گردش بود. 1 گذشته از سکه های ضرب شده از طریق بلوک ژنتیک (اولین بلوکی که توسط بنیانگذار Satoshi Nakamoto ایجاد شد) ، هر یک از آن بیت کوین ها به دلیل معدنچیان به وجود آمد. در غیاب استخراج کنندگان ، بیت کوین به عنوان یک شبکه همچنان وجود داشته و قابل استفاده است ، اما هرگز بیت کوین اضافی وجود نخواهد داشت. سرانجام زمانی فرا خواهد رسید که استخراج بیت کوین به پایان می رسد. طبق پروتکل بیت کوین ، تعداد کل بیت کوین 21 میلیون خواهد بود. 2 با این حال ، به دلیل اینکه میزان “استخراج” بیت کوین با گذشت زمان کاهش می یابد ، بیت کوین نهایی تا حدود سال 2140 منتشر نخواهد شد. به معنای تأیید معاملات نیست. ماینرها به منظور حفظ یکپارچگی شبکه بیت کوین ، به بررسی معاملات ادامه می دهند و برای این کار هزینه ای به آنها پرداخت می شود.

گذشته از پرداخت کوتاه مدت بیت کوین ، استخراج کننده سکه می تواند به شما قدرت “رأی دادن” را هنگام ارائه تغییرات در پروتکل شبکه بیت کوین بدهد. به عبارت دیگر ، معدن کاران تا حدی در روند تصمیم گیری در مواردی مانند چنگ زدن تأثیر دارند.

در آمد بیت کویین

جوایز استخراج بیت کوین هر چهار سال به نصف کاهش می یابد. هنگامی که بیت کوین برای اولین بار در سال 2009 استخراج شد ، با استخراج یک بلاک می توانید 50 BTC بدست آورید. در سال 2012 ، این مقدار به 25 BTC کاهش یافت. تا سال 2016 ، این دوباره به 12.5 BTC کاهش یافت. در 11 مه 2020 ، پاداش دوباره نصف شد و به 6.25 BTC رسید. در نوامبر سال 2020 ، قیمت بیت کوین حدود 17900 دلار برای هر بیت کوین بود ، به این معنی که شما برای تکمیل یک بلوک 111،875 دلار (6.25 17 17900 دلار) درآمد کسب خواهید کرد. 3 انگیزه بدی برای حل آن مشکل پیچیده هش که در بالا ذکر شده است نیست ، به نظر می رسد .

اگر می خواهید دقیقاً زمان وقوع این کاهش ها را پیگیری کنید ، می توانید با ساعت Bitcoin که این اطلاعات را در زمان واقعی به روز می کند مشورت کنید. جالب اینجاست که قیمت بازار بیت کوین در طول تاریخ خود معمولاً با کاهش سکه های جدید در گردش مطابقت داشته است. این کاهش نرخ تورم ، کمبود را افزایش داده و از نظر تاریخی قیمت با آن افزایش یافته است.

اگر شما علاقه دارید ببینید که تاکنون چه تعداد بلوک استخراج شده است ، سایت های مختلفی از جمله Blockchain.info وجود دارد که این اطلاعات را در زمان واقعی به شما می دهند.

تجهیزات لازم برای استخراج بیت کوین چیست؟

اگرچه در اوایل تاریخ بیت کوین افراد ممکن است بتوانند برای یک بلوک با یک رایانه معمولی در خانه رقابت کنند ، اما دیگر این مورد وجود ندارد. دلیل این امر این است که دشواری استخراج بیت کوین با گذشت زمان تغییر می کند. به منظور اطمینان از عملکرد روان بلاکچین و توانایی آن در پردازش و تأیید معاملات ، شبکه بیت کوین قصد دارد هر 10 دقیقه یا تقریباً یک بلاک تولید کند. با این حال ، اگر یک میلیون دکل استخراج معادن برای حل مشکل هش وجود داشته باشد ، احتمالاً سریعتر از سناریویی که 10 دکل استخراج معدن روی همان مشکل کار می کنند ، به راه حلی می رسند. برای tha

به همین دلیل ، بیت کوین برای ارزیابی و تنظیم دشواری استخراج هر 2،016 بلوک یا تقریباً هر دو هفته طراحی شده است. هنگامی که قدرت محاسباتی بیشتری برای استخراج بیت کوین در کار است ، سطح دشواری استخراج افزایش می یابد تا تولید بلوک را با سرعت پایدار حفظ کند. قدرت محاسباتی کمتر به معنی کاهش سطح دشواری است. هنگامی که بیت کوین در سال 2009 راه اندازی شد ، سطح دشواری اولیه یک بود ، برای درک اینکه چه مقدار قدرت محاسباتی درگیر است. از نوامبر 2019 ، بیش از 13 تریلیون است.

همه اینها برای این است که ، برای استخراج رقابتی ، ماینرها اکنون باید در تجهیزات رایانه ای قدرتمند مانند GPU (واحد پردازش گرافیک) یا واقع بینانه تر ، یک مدار مجتمع مخصوص برنامه (ASIC) سرمایه گذاری کنند. اینها می توانند از 500 دلار تا ده ها هزار دلار باشد. برخی از استخراج کنندگان – به ویژه استخراج کنندگان Ethereum – کارت های گرافیکی جداگانه (GPU) را به عنوان راهی کم هزینه برای سنگفرش کردن عملیات استخراج خریداری می کنند. عکس زیر یک ماشین معدن موقت ساخت خانگی است. کارت های گرافیک آن بلوک های مستطیل شکل با طرفداران چرخشی هستند. به پیچ و تابهای ساندویچی که کارتهای گرافیک را به تیر فلزی نگه داشته اند توجه کنید. این احتمالاً کارآمدترین روش استخراج نیست و همانطور که حدس می زنید ، بسیاری از کارگران معدن به همان اندازه که پول دارند ، برای سرگرمی و چالش در آن حضور دارند.

نسخه “آن را مثل پنج نفر توضیح دهید”

درک درستی از اطلاعات استخراج بیت کوین به سختی ممکن است. این مثال گویای نحوه کار با مشکل هش را در نظر بگیرید: من به سه دوست خود می گویم که به یک عدد بین یک تا 100 فکر می کنم و آن شماره را روی یک کاغذ می نویسم و ​​در یک پاکت مهر می کنم. دوستان من لازم نیست تعداد دقیق را حدس بزنند. آنها فقط باید اولین نفری باشند که هر عددی را که کمتر یا برابر عددی است که فکر می کنم حدس بزند. و حدس زیادی برای حدس زدن آنها وجود ندارد.

 

بیایید بگوییم که من به عدد 19 فکر می کنم. اگر دوست A 21 را حدس بزند ، آنها به دلیل 21> 19 می بازند. اگر Friend B 16 و Friend C 12 را حدس بزند ، به دلیل تئوری 16 <19 و 12 <19 ، هر دو از نظر تئوری به جوابهای قابل قبولی رسیده اند. برای دوست B هیچ “اعتبار اضافی” وجود ندارد ، حتی اگر پاسخ B به جواب هدف 19 نزدیکتر بود. حال تصور کنید که من سوال “حدس بزنم به چه شماره ای فکر می کنم” را مطرح کنم ، اما من فقط سه را نمی پرسم دوستان ، و من به یک عدد بین 1 تا 100 فکر نمی کنم. در عوض ، من از میلیون ها ماینر احتمالی می پرسم و به یک شماره هگزادسیمال 64 رقمی فکر می کنم. اکنون می بینید که حدس زدن جواب درست بسیار سخت خواهد بود.

اگر B و C هر دو به طور همزمان جواب دهند ، آنگاه قیاس ELI5 خراب می شود.

از نظر بیت کوین ، پاسخ های همزمان به طور مکرر اتفاق می افتد ، اما در پایان روز ، فقط یک پاسخ برنده وجود دارد. هنگامی که چندین پاسخ همزمان ارائه می شود که برابر یا کمتر از تعداد مورد نظر است ، شبکه بیت کوین با اکثریت ساده تصمیم می گیرد – 51٪ – که ماینر از آن احترام می گذارد. به طور معمول ، این معدنچی است که بیشترین کار را انجام داده است یا به عبارت دیگر ، یکی است که بیشترین معاملات را تأیید می کند. بلوک از دست رفته سپس به یک “بلوک یتیم” تبدیل می شود. بلاک های یتیم آنهایی هستند که به زنجیره بلوک اضافه نمی شوند. ماینرهایی که مشکل هش را با موفقیت حل می کنند اما بیشترین معاملات را تأیید نکرده اند ، پاداش بیت کوین دریافت نمی کنند.

“عدد هگزادسیمال 64 رقمی” چیست؟

بیتکوین چگونه استخراج میشود

خوب ، در اینجا مثالی از چنین عددی آورده شده است:

0000000000000000057fcc708cf0130d95e27c5819203e9f967ac56e4df598ee

عدد فوق دارای 64 رقم است. درک آن تاکنون به اندازه کافی آسان است. همانطور که احتمالاً متوجه شده اید ، این عدد فقط از اعداد ، بلکه از حروف الفبا نیز تشکیل نشده است. چرا؟

برای درک اینکه این حروف در وسط اعداد چه می کنند ، بیایید کلمه “هگزادسیمال” را باز کنیم.

همانطور که می دانید ، ما از سیستم “اعشاری” استفاده می کنیم ، به این معنی که پایه آن 10 است. این ، به نوبه خود ، به این معنی است که هر رقم از یک عدد چند رقمی دارای 10 احتمال ، صفر تا نه است.

از طرف دیگر ، “هگزادسیمال” به معنی پایه 16 است ، زیرا “هگز” از کلمه یونانی شش و “دکا” از کلمه یونانی 10 گرفته شده است. در یک سیستم هگزادسیمال ، هر رقم 16 امکان دارد. اما سیستم عددی ما فقط 10 روش نمایش اعداد (صفر تا نه) را ارائه می دهد. به همین دلیل شما باید حروف را به طور خاص حروف a ، b ، c ، d ، e و f بچسبانید.

اگر در حال استخراج بیت کوین هستید ، نیازی به محاسبه مقدار کل آن عدد 64 رقمی (هش) نیست. دوباره تکرار می کنم: نیازی به محاسبه مقدار کل یک هش نیست.

بنابراین ، “اعداد هگزادسیمال 64 رقمی” با استخراج بیت کوین چه ارتباطی دارد؟

آن قیاس ELI5 را به یاد دارید ، جایی که من شماره 19 را روی یک کاغذ نوشتم و آن را در یک پاکت مهر و موم شده قرار دادم؟

در اصطلاح استخراج بیت کوین ، به آن عدد استعاری نامعلوم در پاکت ، هش هدف گفته می شود.

کاری که ماینرها با آن کامپیوترهای عظیم و ده ها فن خنک کننده انجام می دهند حدس زدن در هش هدف است. کارگران معدن این حدس ها را می زنند که به طور تصادفی و در سریعترین زمان ممکن ، “بیشتر” “غیر” تولید می کنند. nonce کوتاه شده “تعداد فقط یک بار استفاده می شود” و

nonce کلید تولید این اعداد هگزادسیمال 64 بیتی است که مدام درباره آن صحبت می کنم. در استخراج بیت کوین ، اندازه یک nonce 32 بیت است – بسیار کوچکتر از هش ، که 256 بیت است. اولین ماینری که nonce هش آن کمتر یا برابر با هش هدف تولید می کند ، برای تکمیل آن بلاک اعتبار دریافت می کند و غنایم 6.25 BTC به وی تعلق می گیرد.

“بنابراین چگونه می توانم هش هدف را حدس بزنم؟”

هش هدف چیست ؟

همه هش های هدف با صفر شروع می شوند – حداقل هشت صفر و حداکثر 63 صفر.

حداقل هدف وجود ندارد ، اما حداکثر هدف تعیین شده توسط پروتکل بیت کوین وجود دارد. هیچ هدفی نمی تواند بیشتر از این تعداد باشد:

در اینجا چند نمونه از هش های تصادفی و معیارهای موفقیت در استخراج توسط استخراج کننده آورده شده است:

“چگونه شانس خود را برای حدس زدن هش هدف قبل از هر کس دیگری به حداکثر برسانم؟”

شما باید یک دستگاه استخراج سریع استخراج کنید ، یا واقعیت تر ، به استخر استخراج بپیوندید – گروهی از استخراج کنندگان سکه که قدرت محاسباتی خود را ترکیب می کنند و بیت کوین استخراج شده را تقسیم می کنند. استخرهای استخراج با آن دسته از کلوپ های Powerball قابل مقایسه هستند که اعضای آن بطور دسته جمعی بلیط های قرعه کشی را خریداری می کنند و توافق می کنند که هرگونه برد را به اشتراک بگذارند. تعداد نامتناسب زیادی از بلوک ها استخرها استخراج می شوند تا استخراج کنندگان منفرد.

به عبارت دیگر ، این به معنای واقعی کلمه فقط یک بازی اعداد است. نمی توانید الگو را حدس بزنید یا براساس هش های قبلی هدف پیش بینی کنید. سطح دشواری آخرین بلوک در زمان نوشتن این مقاله در حدود 17.59 تریلیون است ، به این معنی که احتمال تولید هرگونه هش زیر هدف از سوی هیچ یک از سازمان های دیگر یک در 17.59 تریلیون است. اگر با خودتان کار می کنید ، حتی با یک دکل استخراج فوق العاده قدرتمند ، احتمال زیادی نیست.

در آمد بیت کوین چقدر است ؟

“چگونه تصمیم بگیرم که آیا بیت کوین برای من سودآور خواهد بود؟”

معدن کاران نه تنها باید هزینه های مرتبط با تجهیزات گران قیمت را که برای از بین بردن شانس حل مشکل هش لازم است ، در نظر بگیرند. آنها همچنین باید مقدار قابل توجهی از سکوهای استخراج نیروگاه الکتریکی را که در تولید مقادیر زیادی از تجهیزات غیرمنتظره در جستجوی راه حل استفاده می شود ، در نظر بگیرند. همه گفته شده است ، استخراج بیت کوین تاکنون برای اکثر استخراج کنندگان منفعت زیادی ندارد. سایت Cryptocompare یک ماشین حساب مفید ارائه می دهد که به شما امکان می دهد اعدادی مانند سرعت هش و هزینه برق خود را برای تخمین هزینه ها و مزایا وصل کنید.

استخرهای استخراج بیت کوین چیست؟

جوایز استخراج به ماینر پرداخت می شود که در ابتدا راه حل معما را کشف می کند و احتمال اینکه یک شرکت کننده در کشف راه حل مشارکت داشته باشد برابر با بخشی از کل توان استخراج در شبکه است. شرکت کنندگان با درصد کمی از توان استخراج شانس بسیار کمی برای کشف بلوک بعدی به خودی خود دارند. به عنوان مثال ، یک کارت استخراج که می توان آن را به مبلغ دو هزار دلار خریداری کرد ، کمتر از 0.001٪ از توان استخراج شبکه را نشان می دهد. با چنین شانس کمی در یافتن بلوک بعدی ، مدت زیادی طول می کشد تا ماینر یک بلوک پیدا کند و دشواری بالا رفتن شرایط را حتی بدتر می کند. استخراج کننده ممکن است هرگز سرمایه خود را پس نگیرد. پاسخ این مشکل استخرهای استخراج است. استخرهای استخراج توسط اشخاص ثالث و گروه های هماهنگ معدنچیان اداره می شوند. با همکاری در استخر و تقسیم پرداخت ها بین همه شرکت کنندگان ، ماینرها می توانند از روزی که ماینر خود را فعال می کنند ، یک بیت کوین ثابت داشته باشند. آمار برخی از استخرهای استخراج را می توان در Blockchain.info مشاهده کرد.

“من ریاضیات را انجام داده ام. استخراج را فراموش کنید. آیا راهی برای استفاده از ارزهای رمزپایه کمتر سخت گیرانه وجود دارد؟”

همانطور که در بالا ذکر شد ، ساده ترین راه برای به دست آوردن بیت کوین خرید ساده آن در یکی از مبادلات مختلف است. به طور متناوب ، شما همیشه می توانید از “استراتژی کلنگ” استفاده کنید. این بر اساس اره قدیمی است که در طی هجوم طلای کالیفرنیا در سال 1849 ، سرمایه گذاری هوشمندانه این نبود که طلا را جستجو کنیم ، بلکه ساخت کلنگ های استخراج شده بود. یا به عبارت مدرن ، در شرکت هایی که این کلنگ ها را تولید می کنند سرمایه گذاری کنید. در یک زمینه ارز رمزنگاری شده ،

کلنگ معادل شرکتی است که تجهیزات مورد استفاده برای استخراج بیت کوین را تولید می کند. شما ممکن است به عنوان مثال در جستجوی شرکتهایی باشید که به جای آنها تجهیزات ASIC یا GPU تولید می کنند.

آیا استخراج بیت کوین قانونی است؟

قانونی بودن استخراج بیت کوین کاملاً به موقعیت جغرافیایی شما بستگی دارد. مفهوم بیت کوین می تواند سلطه ارزهای فیات و کنترل دولت بر بازارهای مالی را تهدید کند. به همین دلیل ، بیت کوین در مکان های خاص کاملاً غیرقانونی است.

مالکیت و استخراج بیت کوین در بیشتر کشورها قانونی است. برخی از نمونه های مکان هایی که غیرقانونی است الجزایر ، مصر ، مراکش ، بولیوی ، اکوادور ، نپال و پاکستان است. 4 به طور کلی ، استفاده و استخراج از بیت کوین در بیشتر نقاط جهان قانونی است.

معایب استخراج بیت کوین

خطرات استخراج معادن ، خطرات مالی و نظارتی است. همانطور که گفته شد ، استخراج بیت کوین و به طور کلی استخراج ، یک خطر مالی است. می توان تمام تلاش خود را برای خرید تجهیزات استخراج معادل صدها یا هزاران دلار صرف کرد تا بازدهی از سرمایه آنها نداشته باشد. گفته می شود ، با عضویت در استخرهای استخراج معدن می توان این خطر را کاهش داد. اگر می خواهید استخراج کنید و در منطقه ای ممنوع زندگی می کنید ، باید در این مورد تجدید نظر کنید. همچنین ممکن است ایده خوبی باشد که قبل از سرمایه گذاری در تجهیزات استخراج ، در مورد مقررات و احساسات کلی کشورها نسبت به ارز رمزنگاری شده تحقیق کنید.

قبل از شروع به خطر انداختن پول خود ، در یک محیط مجازی معاملات را ارسال کنید. استراتژی های معاملاتی را تمرین کنید تا وقتی آمادگی ورود به بازار واقعی را داشتید ، تمرین مورد نیاز خود را انجام دهید.

برای تعمیرات ماینر و آموزش تعمیرات ماینر میتوانید اینجا کلیک کنید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *