دنیای تعمیر

 

آدرس دفتر ما

تهران - انقلاب

سبد خرید

آموزش تعمیر پمپ آب

دسته بندی مقالات

تهران | میدان انقلاب | صادقیه

شنبه تا پنجشنبه 8 تا 22

آموزش تعمیر پمپ آب
2144
5 اکتبر 2020
حسن ویسی

آموزش تعمیر پمپ آب :مشکل خرابی پمپ آب یک مشکل دردسر ساز برای ما ایرانیان میباشد که البته در مناطق کم آب بیشترین مشکل را ایجاد میکند با توجه به قیمت های روز افزون کالا ها بهتر است بجای تعویض قطعات آنها را تعمیر کنیم !ً دنیای تعمیر  امروز برای شما یک ویدئوی آموزشی از سرویس کردن و تعمیر مشکل کار نکردن پمپ آب آماده کرده است که امیدواریم بتوانید پمپ آب خود را تعمیر کنید.

ویدئوی آموزش تعمیر پمپ آب

نکته:اگر به مسائل فنی آشنایی ندارید بهتر است از باز کردن پمپ خودداری کنید

انواع مشکلات پمپ آب:

آموزش تعمیر پمپ آب

مشکل کار کردن بصورت یکسره : علت تنظیم نبودن اتومات پمپ آب میباشد که باید توسط سرویس کار یا از ویدئوی بالا کمک بگیرید.
خشک و بی آب کار کردن پمپ : هوا کشیدن پمپ آب و چسبیدن کنتاک کلیک اتومات مکانیکی دلیل بروز این مشکل میباشد.
خرابی  اتومات آنالوگ پمپ آب : بیشترین خرابی پمپ های آب مربوط به کلید اتوماتیک است که به پمپ وصل میشود علت خرابی اتوماتیک مشکلات مربوط به مخزن تحت فشار است . اگر منبع خراب شود تنظیم اتومات نیز بهم میریزد گاهی هم کیفیت پایین اتوماتیک دلیل این مشکل است

کارکردن مداوم پمپ : مشکل یه احتمال زیادبه نشتی آب مربوط میشود که باید نشتی آب را پیدا کنید گاهی نیز ممکن است مشکل از فلوتر توالت فرنگی یا فلاش تانک باشد

آموزش هوا گیری پمپ آب و تنظیم فشار اب

هواگیری: در پوش هواگیر پمپ را باز کنید و داخل پمپ لوله مکش را توسط آب در جندین نوبت پر کنید تا هوای داخل پمپ خال شود سپس درپوش هواگیری را سفت ببندید.

تنظیم فشار پمپ آب: باید تمامی شیر های آب را ببندید و با باز کردن یک شیر آب پمپ آب را تنظیم کنید

آموزش تعمیر پمپ آب

نصب صحیح برای نگهداری پمپ آب(آموزش تعمیر پمپ آب)

در زمان نصب، توسط نصاب یا تعمیرکار پمپ آب، باید به مواردی مانند پایه ها، صفحه ها، فندانسیون ها، لوله کشی و عواملی از محیط که بروی دستگاه تاثیر دارند، برای نگهداری پمپ آب توجه نمود. هنگام راه اندازی اولیه یا زمانی که از پمپ آب ساختمان مدت زیادی استفاده نشده باشد، ممکن است محور پمپ آب، گیر داشته و سخت حرکت کند. برای خلاص شدن پمپ، باید آن را از برق خارج کرده و محور پمپ را با دست چند دور حرکت دهید. برای اطلاعات بیشتر به مقاله آموزش نحوه نصب پمپ آب مراجعه کنید.

نکات مهم برای نگهداری پمپ آب (آموزش تعمیر پمپ آب)

نباید پمپ را بدون آب روشن نمایید زیرا فیبروفنر موجود در پمپ که مانع از نشت آب به داخل الکتروموتور می شود، با بدون آب کار کردن می سوزد.

اگر از پمپ آب به مدت طولانی استفاده نمی کنید، باید آب پمپ را تخلیه نموده و یا حداقل هفته ای یک بار به مدت یک دقیقه آن را روشن کنید.

پمپ آب باید به صورت اصولی نصب شده و هر ۶ ماه یکبار سرویس شود، در غیر این صورت زمان کارکردن آن بیشتر شده و برق زیادی مصرف می کند.

خازن پمپ آب را باید بررسی نماید. اگر خازن ضعیف شده باشد، راه اندازی پمپ آب اتفاق نمی افتد.اگر به دلایلی پمپ آب هوا بکشد، بطور یکسره کار خواهد کرد. زیرا خاموش شدن پمپ بر اثر فشار آب است و اگر پمپ، هوا بگیرد نمی تواند آب را به داخل بکشد و پمپاژ کند و در نتیجه به صورت یکسره کار خواهد کرد. برای حل این مورد، باید نصب و اتصال لوله های آن را بررسی نمایید.

اگر تیوپ خراب شود، فشار هوای داخل پمپ کاهش یافته و باعث خراب شدن آن می شود. زمان خرابی یک تیوپ به میزان مصرف ساختمان و نحوه نگهداری پمپ بستگی دارد.

بنابراین در هنگام خرید پمپ باید حداقل و حداکثر مصرف ساختمان را مورد بررسی قرار دهید.

برای تعمیرات و یا آموزش تعمیرات پمپ آب اینجا کلیک کنید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

3 پاسخ به “آموزش تعمیر پمپ آب”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *