دنیای تعمیر

 

آدرس دفتر ما

تهران - انقلاب

سبد خرید

آشنایی با تعمیرات موبایل

دسته بندی مقالات

تهران | میدان انقلاب | صادقیه

شنبه تا پنجشنبه 8 تا 22

آشنایی با تعمیرات موبایل
1457
15 دسامبر 2020
حسن ویسی

بهترین روش یادگیری تعمیرات موبایل

اگر قصد دارید در دوره های آموزش تعمیرات موبایل شرکت کنید بهتر است به نکات زیر توجه کنید چون فهمیدن بعضی نکات باعث میشود که هر چه زودتر به هدف خود برسید و دوره های تعمیرات موبایل را با موفقیت پشت سر بگذارید.

اول از همه باید بدانید که تعمیرات موبایل کار بسیار حساس و نیازمند علاقه و تلاش است که اگر علاقه به این هنر ندارید بهتر است اصلا وارد این زمینه نشوید چون پیچیدگی و خلاقیتی که در تعمیرات موبایل لازم است تنها با اشتیاق شما به ثمر خواهد نشست پس بسیار مهم است که شما علاقه و کشش این کار پردر آمد را داشته باشید اگر این قدم را بردارید مابقی کارها آسان میشود و آموزش شما با هر زحمتی موفقیت آمیز خواهد بود. حال در اینجا میخواهم قدم به قدم برای شما مراحلی را که باید طی کنید را آموزش میدهم تا با مراحل اولیه ی یادگیری تعمیرات موبایل آشنا شوید.

معرفی دوره های آموزشی تعمیرات موبایل

این که در کلاس های آموزشی شرکت کنید باعث میشود اولین قدم را برای آموزش تعمیرات موبایل بردارید و باید بدانید هر آنچه در این دوره ها صورت می پذیرد به خودتان بستگی دارد منظور از این حرف این است که هر چقدر بیش تر تمرکز و دقت کنید به همان اندازه در آخر دوره ها یک تعمیرکار موفق و متخصص خواهید بود البته بعد از این دوره ها هم باید تعمیرات را به صورت مداوم انجام دهید تا بتوانید از تمام ریز و درشت تعمیرات موبایل سر در بیاورید بله این همه مهارت نیاز به پیگیری شما دارد در این صورت هست که در حرفه اتان موفق خواهید شد هر چقدر آموزش های سخت افزار و نرم افزار موبایل را به صورت تخصصی دنبال کنید و انجام دهید و آموزش ببینید همان قدر در آینده ای نه چندان دور هم حرفه ای تخصصی دارید و هم یک شغل پردرآمد و پررونق در انتظارتان خواهد بود.

ادامه ی این مقاله را با دقت تمام مطالعه کنید تا بتوانید اطلاعاتی را که برای مقدمات شغل تعمیرات موبایل نیاز دارید بدست بیاورید.

علاقه و پیگیری یادگیری تعمیرات موبایل

همان طور که در اول مقاله گفتم علاقه اولین اصل اساسی یادگیری تعمیرات موبایل است چون بواسطه ی این علاقه است که شما هر روزه پیگیر اخبارهای به روز تعمیرات موبایل میشوید و آموزش های جدید را یاد میگیرید. شخصی که علاقه به این کار دارد باید بداند که اطلاعات خود را به روز نگه دارد چون هر بار گوشی موبایل جدید با مدل های متنوع ساخته میشود و لازم و ضروری است که شما موضوعات را دنبال و طرز تعمیر این مدل گوشی های مدرن را یاد بگیرید.

به هر نحو باید خودتان پیگیر و دنبال مطالب به روز و جدید باید باشید تا بتوانید در عصر خودتان که هر روز یک تکنولوژی در حال ظهور است اطلاعات و تخصص خود را هر بار به روز نگه دارید. انواع گوشی های موبایل با مدل های متنوع را تعمیر و امتحان کنید و راه حل های احتمالی را مدنظر بگیرید و با آزمون و خطا خودتان و مهارت‌تان را به چالش بکشید تا در حرفه ی خود به بهترین تبدیل شوید.

آشنایی اولیه با موبایل و کارایی های آن

باید خاطر نشان کنم که اگر با کارایی های اولیه ی گوشی موبایل آشنایی ندارید و حتی کنجکاوی در کندوکاو آن نداشتید بهتر است در دوره های آموزش تعمیرات موبایل شرکت نکنید چون افرادی در این دوره ها حضور پیدا میکنند که تا حد نصابی اطلاعات خود را رسانده اند و میدانند که کارایی ابتدایی گوشی های موبایل به چه صورت است پس خودتان را بسنجید و ببینید آیا به این کار علاقه دارید و دوست دارید که به نکات مربوط به تعمیرات موبایل ریز شوید و آیا اصلا این رشته برایتان جذابیت دارد که برای یک ساعت هم که شده بنشینید و مطالعاتی در رابطه با تعویض قطعات موبایل یا موضوعات سخت افزاری موبایل داشته باشید چون یک موضوعی که بعضی از کارآموزان تعمیرات موبایل با آن روبرو میشوند این است که بعد از گذشت چند جلسه از دوره ها دچار کسالت و سستی میشوند و متوجه میشوند که از پس پیچیدگی و ریزه کاره های تعمیرات موبایل را ندارند.

بررسی محتوای دوره یادگیری تعمیرات موبایل

در هنگام ثبت نام دوره ها حتما دقت کنید که در کلاس هایی شرکت کنید که مکمل آموزش های سخت افزاری و نرم افزاری باشند چون بعضی از دوره ها به صورتی طرح ریزی میشود که فقط کلاس محتوای نرم افزاری را پوشش میدهد و موضوعات سخت افزاری را یاد نمیدهد و در این مورد حتما دقت کافی را داشته باشید که در دوره هایی شرکت کنید که به صورت کامل یاد بگیرید.

شناسایی اساتید دوره

در انتخاب اساتید هم باید دقت کافی را داشته باشید و حتما در نظر داشته باشید که کاملا شناخته شده و متخصص باشند چون اگر اینگونه نباشد اطمینان پیدا کنید که شما هم چیز زیادی یاد نخواهید گرفت چون این اساتید که نامدار نیستند اگر واقعا معروف بودند حتما تخصص و حرفه ای بودنشان زبان زد میبود که اگر غیر این است پس بدانید که آموزش آنها سودی هم برایتان نخواهد داشت.

وجود دوره های عملی در یادگیری تعمیرات موبایل

خیلی از دوره های تعمیرات موبایل به صورت غیر عملی است و هیچ کار عملی در آن صورت نمی پذیرد به شما توصیه میکنیم که به هیچ وجه در کلاس هایی که دوره ی عملی ندارند شرکت نکنید چون هم هزینه اضافی میکنید و هم وقتتان تلف میشود دوره های استاندار و عملی باعث پیشرفت و آموزش قدم به قدم شما میشود و باعث میشود شما در آخر سر ثمره ی کار خود را دریافت کنید و بتوانید از مدت زمانی که برای یادگیری وقت گذاشتید نتیجه ی خوبی بگیرید کسانی که در دوره های غیر عملی شرکت میکنند غالبا هیچ گاه به بازار کار وارد نمیشوند چون باید به صورت جداگانه وقت صرف کنند تا یاد بگیرند چگونه موبایل را به صورت عملی تعمیر کنند.

جمع بندی

برای این که بتوانید با اطمینان خاطر وارد بازار کار شوید تمام نکاتی که گفته شد را رعایت کنید و وارد مراکز و دوره هایی شوید که معتبر و قابل اعتماد است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *