دنیای تعمیر

 

آدرس دفتر ما

تهران - انقلاب

سبد خرید

تعمیرات موبایل

دسته بندی پروژه ها

تهران | میدان انقلاب | صادقیه

09382089678

شنبه تا پنج شنبه 8 الی 22

تعمیرات موبایل

تعمیرات موبایل، یادگیری و سپردن به متخصص

افراد زیادی هستند که وقتی برای موبایلشان مشکلی پیش می آید ترجیح می دهند که خودشان مشکل آن را رفع کنند و افرادی هم وجود دارند که می خواهند تعمیرات موبایل را یاد بگیرند و به یک تکنسین حرفه ای معتبر تبدیل شوند. با این حال، آنها نمی دانند چگونه و از کجا این مهارت را بیاموزند.پس بسیار مهم است که به دنبال منبع کامل، روش های مناسب، و مسیر درست برای یادگیری صحیح این مهارت ها و تکنیک ها باشند و با تبدیل شدن به یک تکنسین موفق به راحتی بتوانند عیوب مختلف تلفن های همراه و تبلت ها را تشخیص داده و تعمیر کنند. ما دردنیای تعمیر به دنبال این هستیم که آموزش ابتدایی تا حرفه ای موبایل را به شما ارائه دهیم و در صورت نیاز شما، خودمان آن را برای شما تعمیر کنیم!

تعمیرات موبایل برای کسانی که علاقه زیادی به گجت ها دارند و علاقه مند به یادگیری در مورد آنها هستند بسیار آسان است. فقط باید نحوه جدا کردن گوشی، تعویض قطعات و نحوه لحیم کردن قطعات را بیاموزید. سایر تکنیک های تعمیر سخت افزار و نرم افزار همگی بخشی از تجربه یادگیری هستند. بنابراین، برای یادگیری درست تعمیر تلفن همراه، باید تمام این مهارت ها و تکنیک های تعمیر را یاد بگیرید.

سوالات متداول

آیا از قطعات یدکی اصلی استفاده می کنید؟

دنیای تعمیر از قطعات یدکی اصلی و 100٪ تأیید شده توسط برند استفاده می کند.

دستگاه تعمیر شده خود را چند روز دریافت خواهم کرد؟

مدت زمان سرویس تعمیر گوشی هوشمند می تواند برای هر موبایل متفاوت باشد زیرا مشکل و تعمیرپذیری هر گوشی موبایل با سایرین متفاوت است. با این حال، دنیای تعمیر موبایل تعهد و ضمانت می دهد که به محض حل کامل مشکل، دستگاه شما را صحیح و سالم در کوتاهترین زمان ممکن تحویل دهد.

وقتی گوشی موبایل من در اختیار شماست، چه اتفاقی برای داده های من می افتد؟

دنیای تعمیر ضمانت می کند که داده ها و اطلاعات مشتریان خود را ایمن و محرمانه نگه داشته و خود نیز هیچ دسترسی به اطلاعات پیدا نکند. با این حال، شما می‌توانید داده‌های خود را به دستگاه دیگری منتقل کنید و قبل از اینکه گوشی هوشمند خود را برای خدمات تعمیر تحویل دهید، اطلاعات خود را از روی آن را پاک کنید.

شروع به کار تعمیرات موبایل

از تقاضاهای روز افزون در خواست تعمیرات موبایل و استفاده همه افراد از این ویجت میتوان فهمید که کسب و کار در این زمینه از رونق خاصی برخوردار خواهد بود،

از این رو آموزش تعمیرات موبایل یک پیشنهاد ویژه برای تمامی افرادی است که به دنبال یک حرفه پر درآمد میباشند.

این روزها کمتر کسی را میبینی که مسیرش به مغازه و یا مراکز تعمیرات موبایل نیفتاده باشد و در بین آنان تعداد بسیاری اعلام نارضایت میکنند و این گویای این است که تعداد تعمیرکاران حرفه ای ما زیاد نیستند و نویدی است برای شما که اگر حرفه تعمیرات موبایل علاقه مند هستید آن را به صورت حرفه ای آموزش ببینید تابتوانید مخاطبان زیادی را به خود را جلب کنید.

تعمیرات موبایل یکی از پر درآمدترین مشاغل در دنیاست

با بالا رفتن هزینه خرید گوشی همه افراد تعمیر موبایل را بر تعویض آن ترجیح میدهند تا هزینه کمتری را متحمل شوند اما این به شرطی است که گوشی خود را به یک تعمیر کار حرفه ای بسپارند تا بتواند آن را به درستی عیب یابی کرده و تعمیر کند زیرا بسیاری از تعمیر کاران با وجود عدم دانش کافی دست به تعمیرات موبایل زده و خسارتهای جبران ناپذیری به برد و دیگر قسمت های گوشی وارد میکنند، برای همین به شما عزیزان توصیه میکنیم تعمیرات گوشی خود را به متخصصین تعمیرات موبایل ما در دنیای تعمیر بسپارید.

برای شروع  به فعالیت در زمینه تعمیرات موبایل  لازم است که دانش اولیه فنی خود را ارتقادهیم  که به موبایل و اجزای ان آشایی کامل داشته باشیم و بتوانیم براحتی روی تمام اجزای تشکیل دهنده موبایل اشراف کامل داشته باشیم تابتوانیم بردهای موبایل را تعمیر کنیم و تمام ایراداتی که ممکن است برای هر گوشی پیش بیاید را به راحتی  تعمیر و برطرف کنیم با شناخت مشخصات کامل فنی موبایل دانش اولیه ما تکمیل میشود و مرکز دنیای تعمیر قصد دارد دراین مطلب روشهای تعمیرات موبایل و شروع به کار در این حرفه را برای شما ارائه دهد.

آموزش سخت افزار موبایل

نمیتوان گفت که همیشه و هر مشکلی که برای موبایل پیش بیاید سخت افزاری است و میتوان با نرم افزار و فلش کردن تعمیرات موبایل انجام داد ، میزان جریان کشی برد موبایل تعیین کننده این است که شاید اشکال سخت افزاری نباشد.متاسفانه خیلی از تعمیرکاران موبایل  بدون اینکه قبل ازهر اقدامی جریان کشی موبایل را چک کنند آن را بازکرده و شروع به تعویض قطعات یا زدن برنامه روی گوشی میکنند که این روش کاری  اشتباه در زمینه تعمیرات موبایل است. در ابتدا باید به یاد داشته باشیم که در ابتدا با روش صحیح و توصیه هایی که شرکت های تولید کننده برد دارند لوازم را باز و تعمیر کنیم.

توجه : هیچ وقت خودسرانه اقدام به تعمیر موبایل خود نکنید

و بعد از اینکه میزان جریان کشی روی برد را متوجه شدیم با فرمول اینکه زیر 0.3 جریان میکشد و یا بیشتر میرویم سراغ سخت افزار برخی دیگر از اشکالات نرم افزاری است که میتوان با صرف مدت زمان کمی نسبت به تعمیر و رفع آن اقدام کرد 

این ایرادات عبارتند از:

  • هنگ کردن گوشی هنگام کار کردن با آن
  •  گرمای زیاد گوشی
  • کم شدن سرعت اجرای برنامه های موبایل
  •  رفع عیب باز نکردن اکثر برنامه های موبایل و اشکالات شبکه
  • اکثر این ایرادات با فلش کردن گوشی رفع میشود.

برای راه انداختن شغل تعمیرات موبایل اگربتوایم در یک مکان پرتردد این شغل را در یک فروشگاه موبایل ایجاد کنیم وبا راه انداختن سریع کار مشتری رضایت آنها را کسب کنیم قطعا به موفقیت خواهیم رسید برخی دیگر ازایرادات موبایل مانند آب خوردگی و ضربه خورد که نیاز به تمرکز بالاو بازبینی سطح برد موبایل دارد ممکن است بسیار وقت گیرباشد و در یک فروشگاه موبایل توصیه نمیشود. چرا که نیاز به تجربه زیادی برای تعمیر این نوع موبایلها داریم. برای شروع به یادگیری الکترونیک موبایل ابتدا باید قطعات روی برد موبایل را بشناسیم و اینکه اجزای تشکیل دهنده ی این قطعات از چه  برندهایی هستند و هر کدام از آنها به تنهایی چه کاربردی دارد برای یادگیری تعمیرات موبایل مفید.برد موبایل مانند دیگر بردهای لوازم الکتریکی از قطعات  است.

قطعات اس ام دی نوع مجتمع المانهای قدیمی هستند که برای کوچکتر شدن روی برد موبایل از تکنولوژی جدید بهره گرفته اند.ازجمله فطعاتی که باید در مورد آنها کاملا اطلاعات داشته باشیم خازن، دیود، ترانزیستور، سلف و مسفد هستندعملکرد هر یک از این قطعات به تنهایی بسیارمهم است و تاثیر زیادی در یادگیری تعمیرات موبایل دارد.

مهمتر از این قطعات آی سی هایی هستند که بیشترین کار را روی برد انجام میدهند و همانطور که میدانیم این ای سی ها از تعداد زیادی ترانزیستور و قطعات تشکیل شده اند که بسیار ریزتر از آنها با جای کمتری روی برد نصب شده اند.

آموزش شناخت قطعات اس ام دی و IC ها روی برد موبایل ، کمک بزرگی در عیب یابی تخصصی برد گوشی میکندچرا که این ای سی ها و SMD ها به یکدیگر ارتباط یافته و اگر بر روی دبرد نقصی باشد باید از همین طریق پیگیری و به عیب برسیم.قطعات داخلی موبایل تاحدودی شبیه هم میباشند و دارای ساختار یکنواختی از لحاظ قطعات تشکیل دهنده هستندو اگر بتوانیم یکی از بوردهای موبایل را تشریح کنیم میتوانیم همه نوع بردی را برای تعمیر را یاد بگیریم .

بعد از آموزش قطعات تشکیل دهنده برد موبایل دانش ارتباط این قطعات روی برد مهم است و برای اینکه با این ارتباط بیشتر آشنا شویم کافی است بلوک دیاگرام موبایل را بدست بیاورید.

بلوک دیاگرام یک بورد موبایل نشان میدهد که قطعاتی که مشخصات فنی یک موبایل را تشکیل میدهند به چه صورت روی برد قرار میگیرند و کمک بزرگی برای گام بعدی در آموزش تعمیرات موبایل است.بهتر است نقشه یک نوع برد موبایل را فراهم کرده و بتوانیم از روی نقشه برد موبایل مسیر یابی قطعات را بهتر درک کنیم.خیلی از تعمیرکارانی که در شرکت ها مخصوصا مراکز گارانتی فعالیت دارند از روی بررسی نقشه برد موبایل میتوانند راحت تر و علمی تر عیب روی آن را بدست بیاورند.نقشه های بیشتر بوردهای موبایل در بازار ایران موجود است و میتوانید خیلی از موبایل های قدیمی را از سایت ها دانلود کنیم.اما بردهای گوشیهایی که تازه وارد بازار شده اند ممکن است کمی با تاخیر نقشه های آن وارد بازار شوند.

مدت زمان تعمیرات:

اشکالاتی مانند آبخوردگی برد موبایل یا ضربه و برخی از مشکلات خاصی که روی بردهای موبایل اتفاق می افتد کمی بیشتر زمان برای تعمیرات نیاز دارند تا به آن عیب دسترسی پیدا کنیم.برای همین توصیه نمیکنیم که در مغازه ای که ورود گوشی های مختلف بسیار است اینگونه اشکالات را بخواهیم برطرف کنیم.

تعمیرات برد موبایل

آموزش تخصصی تعمیرات بورد موبایل نیاز به تجربه و اصول شناخت عیوب مختلف روی انواع برندها میباشد.حتی توصیه میشود اگر مغازه ای دارید و میخواهید در آن تعمیرات موبایل انجام دهید.بیشتر با یک یا دو نوع برند مانند اچ تی سی یا سامسونگ و یا برند اپل بصورت انحصاری تعمیرات انجام دهید.در این صورت وقت کمتری صرف تعمیرات میکنید. قطعات بکار رفته روی گوشی ها تنوع مختلفی دارد.

این تنوع قطعه زیاد روی بردهای مختلف موبایل باعث میشود که تعمیرکار نتواند تمام قطعات الکترونیکی یدکی آنها را روی میز خود داشته باشد و باعث سردرگمی و بهم ریختگی میشود.

البته داشتن کشوهای ریز برای همه تعمیرکاران موبایل الزامی است و جزء لوازمی است که منجر به سادگی کار تعمیرات موبایل میشود.

کشو ها حکم کتابخانه را دارند و تعمیرکار براحتی میتواند آن قطعه ای که میخواهد را بدست آورد.

آموزش کارکردن روی میز تعمیر موبایل

باید بدانیم که نظم در باز کردن موبایل امر بسیار مهمی در تعمیر موبایل است پس  سعی کنید هنگام باز کردن موبایل  روی میزی باشد که موبایل دیگری نباشد تا مشکلی برای قاطی شدن و سردرگمی بوجود نیاد.کشوهای بزرگتری نیز در بازار بفروش میرسد که میتوانید موبایل باز شده را در آن نگهداری کنید و بی نظمی به وجود نیاید.خیلی از تعمیرکاران ،موبایل باز شده را و در انتظار قطعه را درون کیسه نگهداری میکنند که در اینجا توصیه نمیشود.در اینجا متوجه شدیم که تعمیر یک برد موبایل ممکن است با توجه به خرابی هایی که برای آن پیش میاید چقدر زمان بر باشد.و آیا برای تعمیر موبایل چه مدت زمان به مشتری وعده دهیم.انتظار مشتری در تعمیر موبایل سرعت عمل تعمیرکار میباشد و چون ممکن است اطلاعاتی در این باره نداشته باشد کمی مضطرب عمل کند.

در این حالت با توضیح اینکه چه کاری روی برد موبایل انجام میشود میتوانید مشتری را در جریان تعمیر آن بگذاریم.در این حالت تعمیرکار موبایل در هر لحظه نیاز به صبحت با مشتری نمیشود.

ابزار تعمیرات موبایل

در این بخش و بخش های دیگر به لوازم یک تعمیرگاه تعمیرات موبایل اشاره میکنیمدر اینجا نیز ابزاری که برای تعمیرات برد موبایل استفاده میکنیم بسیار ظریفتر از خیلی از بردهای اس ام دی است.

مثلا:

از مولتی متری استفاده کنید که پراپ خوبی داشته باشد تا ترولانس جریانی زیادی و خطای بالایی نداشته باشیدو نوک تیز پراپ مولتی متر باعث میشود که در هنگام تست قطعات SMD خطایی که برخورد روی قسمتهای دیگر برد داشته باشید را کمتر میکند.دستگاه پاور یا منبع تغذیه نیز با آمپر 3 برای برد موبایل مناسب است.البته خیلی از تعمیرکاران ممکن است در کنار موبایل، تبلت و لپ تاپ نیز تعمیر کنند که توصیه میشود از منبع تغذیه با آمپر 5 استفاده کنند.

اولین کاری که برای تعمیر برد موبایل انجام میدهیم میزان جریان کشی اولیه از روی برد همین منبع تغذیه هستیم

اگر بدانیم برد خاموش و برد درحالت روشن شدن و بوت شدن چه میزان شدت جریان لازم دارد میتوانید سریعتر به نتیجه برسیم.دستیابی به دانش کامل ملتزم یک آموزش کامل وجامع توسط متخصصینی درزمینه تعمیرات موبایل است که بتوانیم دوره های تئوری وعملی را به بهترین روش آموزش ببینیمتئوری بورد موبایل از قطعه شناسی گرفته تا شناخت ابزارهای تعمیر موبایل به ما کمک میکند تا بتونیم در حالت عملی گوشی موبایل را تعمیر کنیم ما در اینجا برای فراگیری این دانش فنی وبه روز ،مرکز دنیای تعمیر را به شما معرفی میکنیم.

در دنیای تعمیر ،تعمیرات موبایل نیز به صورت کاملا تخصصی انجام میشود

همکاران ما پس از تماس و تقاضای تعمیرات شما به صورت رایگان برای شما پیک فرستاده و گوشی شما را دریافت میکنند.پس از انتقال آن به مرکز تعمیرکاران ما گوشی شما را عیب یابی کرده و پس از آن از طریق همکاران ما به شما اعلام هزینه خواهند کرد.در صورت پذیرفتن شما گوشی شما را در سریع ترین زمان و با استفاده از بروزترین روشها تعمیر کرده و سپس دوباره از طریق پیک مرکز آن را برای شما ارسال کرده و هزینه را از طریق پیک از شما دریافت میکنند،مرکز ما در تمامی مراحل سهولت و رضایت مشتریان را در نظر میگیرد.

تعمیر کاران ما تمام سعی خود را میکنند تا پس از بررسی دقیق تعمیرات گوشی شما را با کمترین هزینه انجام دهند و به همین منظور ابتدا به تعمیر قطعات خراب شما میپردازند و در صورتی که دیگر هیچ راهی برای تعمیر وجود نداشته باشد آن قطعه را تعویض میکنند.

شما عزیزان میتوانید درخواست خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید.

سوالات متداول

آیا در مرکز دنیای تعمیر دوره های آموزشی نیز برگزار می شود؟؟

بله ،در مرکز دنیای تعمیر برای اینکه بتوانیم تخصص و تجربیات ارزشمند چند دهه فعالیت تعمیرکاران را در اختیار افراد علاقه مند قراردهیم اقدام به برگزاری دوره های آموزشی نموده ایم تا عزیزان بتوانند  پس از پایان دوره به راحتی وارد بازار کار شوند.

روند تعمیرات در مرکز دنیای تعمیر به چه صورت است ؟؟

تعمیرکاران ما ابتدا سعی دارند که با عیب یابی و بررسی دقیق دستگاه با کمترین هزینه به تعمیر آن بپردازند و اگر قطعه ای قابل تعمیر نباشد به تعویض وجایگزینی ان با قطعات اورجینال میپردازند.

آیا امکان پرداخت اقساطی شهریه وجود دارد؟؟

بله، ما برای شما عزیزان این امکان را ایجاد کرده ایم که شهریه دوره های اموزشی را به صورت اقساطی پرداخت کنید.

منظور از تضمینی بودن آموزش در مرکز دنیای تعمیر چیست؟؟

تضمینی بودن آموزش به این منظور است که شما در صورت عدم یادگیری میتوانید به صورت رایگان در دوره های بعدی شرکت کنید.

افراد شاغل چگونه میتوانند در دوره های آموزشی شرکت کنند؟؟

ما برای افراد شاغل یک دوره ی جداگانه در نظرگرفته ایم که بتوانند در روزهای تعطیل و آخرهفته ها در آن شرکت کنند.

تخفیف های مرکز دنیای تعمیر به چه صورت است؟؟

در مرکزدنیای تعمیر کار آموزانی که پس از اتمام دوره اول برای ثبت نام در دوره های بعدی اقدام کنند و یا اینکه هنرجوی دیگری را به آموزشگاه ما معرفی کنند از تخفیف ویژه ما برخوردار خواهند شد.

درخواست مشاوره رایگان