دنیای تعمیر

 

آدرس دفتر ما

تهران - انقلاب

سبد خرید

آموزش نصب و تعمیرات کولر گازی

دسته بندی پروژه ها

تهران | میدان انقلاب | صادقیه

09382089678

شنبه تا پنج شنبه 8 الی 22

آموزش نصب و تعمیرات کولر گازی

آموزش نصب و تعمیرات کولرگازی

اگر فردی فنی و آچار به دست هستید و علاقه به نصب و تعمیرات دارید و همچنین به دنبال شغلی پردرآمد هم هستید ما به شما نصب و تعمیرات کولر گازی را پیشنهاد میکنیم.

با افزایش روز به روز استفاده از کولرهای گازی و احتیاج این کولرها به تعمیر و سرویس توسط یک تکنسین متخصص و کار بلد باعث شده که تعمیرات کولر گازی تبدیل یه یک شغل پر درآمد و شیرین شود. در ادامه با شمارا با شغل تعمیرات لپ تاپ اشنا خواهیم کرد.

آموزشگاه تهران پایتخت

آموزشگاه دنیای تعمیر که یکی از  زیر مجموعه های  مجتمع فنی تهران پایتخت میباشد، یکی از بهترین آموزشگاه های برتر در سطح کشور است که زیر نظر سازمان فنی حرفه ای، با تجربه ی 23 ساله در حال فعالیت است که در زمینه آموزش نصب و تعمیرات کولر گازی یکی از بهترین ها از لحاظ کیفیت تجهیزات و اساتید میباشد و اکثر کاراموزان این مجموعه از اکثر شهر های کشور پس از اتمام دوره آموزش نصب و تعمیرات کولر گازی  شروع به فعالیت در زمینه شغلی تعمیرات کولرگازی نموده اند.

در ادامه برخی از مشکلات رایج کولر گازی را برای شما شرح داده ایم.
<

سرفصل های دوره اموزشی تعمیر کولر گازی

  • یادگیری اندازه گیری ، علامت گذاری و خط کشی قطعه کار
  • یادگیری نقشه خوانی معماری و تاسیسات تهویه مطبوع
  • یادگیری آزمایش و تعویض کردن قطعات الکتریکی در همه مدل های کولر گازی
  • یادگیری جوش کاری با گاز اکسی استیلن
  • یادگیری کابل کشی مدار های حرفه ای الکتریکی
  • یادگیری ایراد یابی و رفع ایراد مدار های برقی
  • یادگیری استفاده از لوله های مسی
  • شناخت کولرگازی متناسب برای انتخاب و خرید
  • یادگیری سرویس کردن و عوض کردن قطعات مکانیکی در کولر های گازی
  • نصب و راه اندازی اسپیلت و کولر گازی

چه زمان باید کولر گازی را سرویس کرد

هر سیستم خنک کننده در روزهای گرم تر و مرطوب تر کمی سخت تر کار می کند. اما اگر به نظر می رسد که سیستم شما دائماً با خنک کننده کمتر از حد کافی کار می کند، ممکن است مشکلی در کمین داشته باشید. زمانی که تقاضا زیاد باشد، یک واحد کوچک با مشکل مواجه خواهد شد. سطوح پایین مبرد می تواند باعث چرخه خنک کننده طولانی تر و کمتر موثر شود. فیلتر هوای کثیف، کویل داخل اواپراتور کثیف یا کویل متراکم کننده کثیف در فضای باز می تواند کارایی و کارایی را نیز کاهش دهد. سعی کنید فیلتر هوا را تمیز یا تعویض کنید یا قبل از تماس با یک متخصص تعمیر کولر گازی.

شروع مکرر و سپس توقف (دوچرخه کوتاه):

اگر به نظر می رسد که سیستم شما شروع به کار می کند و بارها و بارها خاموش می شود یا همه با هم روشن نمی شوند، ممکن است سیستمی داشته باشید که توسط فروشنده نصب کننده بزرگ شده است. سطوح پایین مبرد یا نشت مبرد نیز می تواند برای سیستم های AC سخت باشد و باعث شود آنها به طور نامنظم کار کنند. فیلتر هوای گرفتگی یا بیش از حد کثیف و کویل اواپراتور یخ زده یا کثیف می توانند همین اثر را داشته باشند. تمیز کردن یا تعویض فیلتر هوا ممکن است کمک کند، اما تمیز کردن کویل اواپراتور نیاز به تماس با سرویس کولر گازی دارد.

جریان هوا ضعیف یا بدون جریان هوا:

سیستم های خنک کننده دو مرحله ای یا چند مرحله ای اغلب برای مدت زمان طولانی تری در تنظیمات فن پایین تر کار می کنند. اگر دمای داخل خانه شما با دمایی که روی ترموستات تنظیم کرده اید مطابقت داشته باشد، سیستم شما به طور عادی کار می کند. با این حال، اگر جریان هوا ضعیف یا بدون جریان هوا دارید، و دمای داخل همچنان افزایش می‌یابد یا زمانی که دما برای خنک شدن تنظیم شده است، هوای گرم خارج می‌شود، ممکن است مشکل داشته باشید. این می تواند نشان دهنده کثیف بودن فیلتر هوا یا مشکل در دمنده یا موتور فن واحد داخلی باشد. قبل از تماس با متخصص، فیلتر هوا را تعویض یا تعویض کنید.

اصلاً کار نمی کند:

قبل از تماس با نمایندگی شرکت کریر برای خدمات یا تعمیرات خانگی، ترموستات خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که سیستم خاموش نشده است. سپس، تابلوی برق خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که فیوز سوخته مقصر نیست یا قطع کننده مدار قطع نشده است. همچنین فیلتر هوای خود را از نظر آلودگی یا گرفتگی بیش از حد بررسی کنید. اگر همه چیز درست شد، وقت آن است که با یک متخصص تماس بگیرید. اکثر دستگاه های تهویه مطبوع شامل برخی از سنسورهای داخلی هستند که می توانند عملکرد را در شرایط غیرعادی خاموش کنند تا از آسیب به اجزای حیاتی (و گران قیمت!) مانند کمپرسور، کویل اواپراتور و کویل کندانسور جلوگیری کنند.

مصرف برق بالا:

در طول گرمای تابستان سیستم شما سخت‌تر و بیشتر کار می‌کند، بنابراین ممکن است قبض‌های برق بالاتری را مشاهده کنید. اگر قبض آب و برق شما در مقایسه با ماه قبل (یا قبض سال قبل برای همان ماه) به طور غیرعادی بالا به نظر می رسد، ممکن است وقت آن رسیده باشد که بررسی کنید. برای اطمینان از کارآمد بودن واحد AC شما، فیلتر هوا و سیم پیچ کندانسور فضای باز را از نظر آلودگی و گرفتگی بیش از حد بررسی کنید. اگر همه چیز درست است، یا اگر روی کویل فضای باز یا لوله مسی مبرد مشاهده کردید، یخ جمع شده است، با یک تکنسین تهویه مطبوع برای تعمیرات حرفه ای کولر گازی تماس بگیرید.

درخواست مشاوره رایگان